Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Harap a kutyám!?

Harap a kutyám!?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy 1 éves kutyám. Keverék, foxi lehet benne. Nos a gond az, hogy harap, nagyon erősen. Nem csak minket, bárkit, aki jön. Ez úgy működik, hogy kimész hozzá, kicsit megsimogatod, állnál fel, vagy mennél tovább és belemar a kezedbe. De nem a szorít-ereszt-szorít-ereszt ütemén, hanem el sem engedi, ha nem avatkozunk közbe. Ha közbeavatkozunk, elkezdi ezt durvábban, és nem tudunk menekülni előle, egy mód rá az, hogy eldobunk neki valamit... kutyaiskolába vittük, ott engedelmességit tanítottak neki, holott a vak is látja, h nem azt kell... persze ezeket azóta is tudja, mindent megtanul, de sehogy sem tudjuk beleverni, hogy nem szabad harapni.

2019. júl. 12. 17:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%

Máshova vidd, ahol foglalkoznak is vele és veled is.

Tíltani kell, ha elmenekülsz persze, hogy nem tanulja meg, mert így ő a domináns te meg csak szó szerint egy nyuszi...

2019. júl. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A közelbe nincs más, messzebbre nem mehetünk, nem engedhetnénk meg magunknak a heti eljárást olyan távolra...
2019. júl. 12. 18:14
 3/12 anonim ***** válasza:
55%

Akkor ebből megint a kutya fog rosszul kijönni. Ugyanis ha megharap valakit (akár gyerek is lehet) És az feljelent a kutyát elaltatják!

És gondolom ez nem most kezdődött nála, hanem már kölyök korban el lett cseszve a nevelése.

Komolyan minek kellett kutya, ha nem értesz hozzá??

Szerintem még most add oda valakinek aki érthozzá amíg még nem lesz nagy baj.

2019. júl. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
47%
Hiába pontozol le attól még így van...
2019. júl. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%

Fennel: Kutyapszichologia.

Ebben leirja a sorrendiseg szabalyait. Errol erdeklodj.

2 meter meglegyen,amikor eszel.


Nekem is agressziv dominans ivaros foxim volt. De mindig tudtam neki parancsolni. A legkemenyebb kutyafajta a foxi.

2019. júl. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem pontoztam le senkit. És ne jöjjön kérem senki azzal, hogy el lett cseszve a kutya, mert mentett, szörnyű dolgokat tettek vele, az utcán találtuk lesoványodva, hegekkel a testén. Fél az emberektől, ezért támad.
2019. júl. 13. 00:07
 7/12 anonim ***** válasza:
76%

"mentett, szörnyű dolgokat tettek vele, az utcán találtuk lesoványodva, hegekkel a testén"

Nem mentség. Befogadtátok, ti felelősségetek.


Házhoz járó, rehabilitációhoz értő kutyakiképző kell, látni KELL a viselkedését, jelzéseit ahhoz, hogy tudjuk mi van és hogy lehet kezelni. (Nekem az sem áll össze, félelmi agresszió, de simi után támad, de nem ez nem mérvadó, én nem látom a szituációt.)

2019. júl. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
De már írtam. Erre nekünk nincs pénzünk. És szeretjük a kutyát. Csak gondoltam valaki odafigyel arra amit írok, és nem egyből mondja a magáét. De már tudom, hogy erre már senki sem vevő.
2019. júl. 13. 11:48
 9/12 anonim ***** válasza:
25%

Ha erre nincs pénzed akkor kutyát tartani sincs pénzed!

Mit csinálsz ha valami komoly baja lesz és az orvosi költségek több 100 ezerbe kerülnek? Agyoncsapod??

Annak aki kutyát tart min. 200-300 ezer ft tartalék pénznek kell lennie félre rakva szükség esetére.

2019. júl. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
41%
Na jó! Minden nagyokos befejezheti azt hogy szegényt itt csesztetitek! Nem értitek, hogy a kutya azért támad, mert fel az emberektől? El tudjatok ti hinni mit csinálhattak azzal a szegény állattal? Nem véletlen hogy ilyen bizalmatlan a kutya. A másik meg az, hogy ha szereti azt a kutyát, de nincs pénze akkor mi van? Legalább nem egy olyan gazdához került aki bántja őt!
2019. júl. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!