Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Golden retriever kiskutyához...

Golden retriever kiskutyához tippek?

Figyelt kérdés
Nemsoká hozzám fog kerülni egy golden retriever kölyökkutya. Nem első kutyám, de mint fiatal gazdi lenne pár kérdésem. Milyen pórázat és nyakörvet érdemes venni? Napi hányszor etessem, milyen táp a legjobb? Kimenjek hozza éjszaka ha nyüszít? Nevelési tippek? Bármi kutyával kapcsolatos tippet elfogadok! Előre is köszönöm!

2019. júl. 14. 00:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%

Tele van az internet, szakirodalommal, még a seggedet sem kell felemelni, hogy könyvtárba menj, vagy könyvesboltba...


Mellesleg haza hozol egy kiskutyát, akit rögtön kiba@ol az udvarra?.. " Hát gratulálok"...

2019. júl. 14. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Én nem tényeket kértem, tapasztalatokat. Azok tudtommal nincsenek leírva könyvekben. Példának: minden boltban más tápot ajánlottak, gondoltam valaki meg tudná mondani mi vált be neki. Etetésnek napi 2x-it olvastam, de van aki ugyanakkora adagot többször adja oda, mert neki az vált be. Elboldogulnék én most is vele, viszont a legjobbat akarom neki.
2019. júl. 14. 01:12
 3/12 anonim ***** válasza:
75%

Senki se tudja mi a tökéletes. Van aki erre esküszik, van aki arra. Nem hogy fajtára vonatkozóan, de mekkora ellentétek szoktak lenni egy olyan általános kérdésnél is, hogy táp konzerv vagy főtt/ nyers kaja jobb-e a kutyának. Én csak arra szoktam figyelni, hogy nagyobb legyen a hús tartalom 40% körül

Én ekkora kutyát megnőve nyakörvvel és sima pórázzal sétáltatnék szóval ehhez szoktatnám. Napi 3x kaja az elején de pár hónapig 4x is lehet akár. Menj ki hozzá ha nyüszít. (Nekem berni pásztorom volt kb 1 hétig keltem hajnalban bár én be is engedtem olyankor a garázsba) Amúgy csatorna névre nem emlékszem de az egyik youtubernek van goldenje "toby vlog" néven keress rá.

2019. júl. 14. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ:) sokat segített!
2019. júl. 14. 07:16
 5/12 anonim ***** válasza:
83%

A kutyatartás olyan, mint a gyereknevelés. Mindenki mást tapasztalt és mást tart jónak. Hiába írnánk le, hogy a mi kutyánknál mi vált be, mert lehet, hogy a tiéd egészen más személyiség és csak rontanál vele a helyzeten.


Ha betartod azokat a dolgokat, amikben szinte minden hozzáértő ember egyetért, az elegendő alap egy kutya neveléséhez. Ilyen pl, hogy jó minőségű ételt adj neki, ne a legolcsóbb tápot. Az összetevőket nézd, ne a csomagolást és az árat.

Bárhogy neveled, legyél következetes! Ahhoz, hogy kialakuljon a kötődés és hamarabb beilleszkedjen a kutya, ne kimenj hozzá néha, hanem legyél vele amennyit csak tudsz!


Nagyon dicséretes, hogy felkészülsz az érkezése előtt, de nem kell már most mindent tudnod. Etetési kérdésekben és az új otthonhoz szoktatásban a tenyésztő tud segíteni. Ő már ismeri a kutyát, úgyhogy kérdezz tőle, amikor elhozod. Egy jó tenyésztőtől később is bármikor lehet kérdezni a kutya élete során.

Ha elakadsz, vagy nevelési problémád van, ott a kutyaiskola. A szocializáció miatt is érdemes vinni kutyaoviba, suliba. Ez nemcsak neki jó, hanem a tapasztalatlan gazdiknak is rengeteget segít.


Az én tapasztalatom a kutyámmal, ami számodra is hasznos lehet, hogy gazdiként sem lehet mindent megoldani. Ne félj segítséget kérni!

2019. júl. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nagyon próbálkozom, a legjobbat szeretném neki:). Az első válaszoló tévedett abban, hogy csak “kirakom az udvarra” a kutyust. Már rengeteget olvastam utána, meglátogattam a tenyésztőt (pedig 2 órányira van), és most is próbálok utána járni hogy mi lehet a jó számára. Az előző kutyám olyan okos volt(nem golden retriever) próbálom őt is hasonlóképpen nevelni, de nagyban eltér a személyiségük.

Köszönöm a válaszod, te is rengeteget segítettél!

2019. júl. 14. 09:10
 7/12 anonim ***** válasza:
A tenyésztő nem segít? Tőle kéne tanácsot kérned.
2019. júl. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Annyit mondott, hogy ő honnan szerzi be a tápot, meg a kiskutyák neveléséről beszéltünk egy keveset. Jó ötlet lenne őt megkérdezni megint.
2019. júl. 15. 01:44
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem értem, hogy miért pontozzák le a teljesen hasznos válaszokat, a kötekedést pedig a leghasznosabbnak tartják:(
2019. júl. 15. 01:45
 10/12 anonim ***** válasza:

Hibázhatsz is néha. Én 1 hónapig nem tudtam rávenni magam, hogy hajnali 3-5 kor is levigyem a kicsit mikor felkeltett, hogy pisiljen szóval csak az előtérbe raktam ki. De idővel hozzászoktam és pár hónap alatt szobatiszta is lett.


Amúgy az ilyen kutyás műsorokban úgy tűnt, hogy azért vannak problémás kutyák, mert a gazdák mintdent rájuk hagynak. Szóval találj ki szabályokat amit mindig betartatsz. Nálam ilyen, hogy nem ugorhat fel az ágyra és nem ehet fel semmit a földről

2019. júl. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!