Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Orosz fekete terrier, vagy...

Orosz fekete terrier, vagy óriás schnauzer sok odafigyelés, következetesség és kutyaiskola, vagy tréner mellett ajánlható (valamennyire) első kutyás családnak?

Figyelt kérdés
Az olvasható e két fajtáról, hogy odafigyelés, törődés, kutyaiskola és következetesség megléte esetén (akár) még gyermekek mellé is ajánlhatóak (szemben például egy kuvasszal, vagy kaukázusi juhásszal).
2019. júl. 14. 01:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Inkàbb a snaci. De mindkettőből kifoghatsz nyugodtabb egyedet, és olyat is, amelyik nagyon makacs.
2019. júl. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is óriás schnauzer inkább, de mindenképp jó tenyésztőtől és úgy, hogy jelzed, hogy egy nyugodtabb, családi kutyának való egyedet szeretnél.

Azért a küllemvonalas snacik nem azok a hű de kemény kutyák.

2019. júl. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Csupán 8-9 hetesen is tudja a tenyésztő, hogy az adott alomból melyik kutya lehet nyugodtabb természetű?


Orosz feketéből nincs "küllem-vonalas", vagy ha ez nem, akkor egy adott alom csak simán családiasabb/nyugisabb kutyusa?

2019. júl. 14. 14:39
 4/8 anonim ***** válasza:
49%

Orosz inkabb! Snacikrol sok rosszat hallani.


Oroszokkal van tapasztalatom remek kutyak! Akiket ismerek gyerek mellett is vannak.

Jol teljesitenek suliban, csaladban, kiallitason.

2019. júl. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem meg snacim van és még semmi rosszat nem hallottam róluk.

Az, hogy valaki nem ért hozzá és hülyeségeket terjeszt, az még nem szentírás.


Több óriás snacis ismerősömnél van gyerek. Úgy tanultak meg járni, hogy a kutyába kapaszkodtak.


Egy egészséges idegrendszerű, jól szocializált, szoktatott, jó trénerhez hordott snaci nem lesz "hülye" .


Én azt mondanám a kérdezőnek, hogy amelyik fajta szimpatikusabb azt válaszd. Orosz feketével nincs tapasztalatom, de snacikkal igen és őket tudom ajánlani.


És igen, egy jó tenyésztő már pár hónapos korában, de már pár hetes korában tud képet alkotni az alomban lévő kölykök jellemméről.

2019. júl. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A szomszédban gyerekek mellett volt óriás snaci (az egyikük ráadásul menhelyről), nem volt gond. Ugyan nekik nem az első kutyájuk volt.

Egy jó tenyésztő 8-9 hetes korukra elég jól meg tudja tippelni, melyik kölyök lesz pörgősebb vagy nyugodtabb, dominánsabb, munkára alkalmasabb stb. Emellett van, aki karaktertesztet is végeztet. Nem azt mondom, hogy egy ennyi idősen kiválasztott kutya felnőttként pontosan olyan lesz, mint várták, de jó támpontot ad. Beszélgess tenyésztőkkel, mondd el, mit szeretnél, aki jó és lelkiismeretes, az segít. De az lehet, hogy a legközelebbi almában nem lesz nektek megfelelő kutya.

2019. júl. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
17%

Elso kutyanak kisebbet valassz. Ne rogton nagy orzovedo kutyat.

En hivtam oktatot a kutyamhoz,de ellenem forditotta a kutyam es mar nem fogadott szot. Kirugtam a not 2 alkalom utan. Meg a berlet arat se adta vissza teljesen.

A kutyaiskolakbol jott kutyak kozt sok olyat latok,aki fel a gazdajatol meg nem mer odamenni hozza. Tukor modszeres kutyaiskola. Korom gabor.


Egy jegyzett tenyeszto szocializalja a kutyakat gyerekre is. Megmondja,h ajanlja -e neked.

2019. júl. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Nekem volt két orosz terrierem!

Soha semmi gondom nem volt velük!


Családon belül kiválaszt magának egy úgymond falkavezért,

de a többiekkel szemben is kedves - aranyos!


Az idegeneket viszont utálja, vicsorogva ugat, morog,

támadólag lép fel velük szemben.

2020. ápr. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!