Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit adhatok egy kölyök máltai...

Mit adhatok egy kölyök máltai selyemkutyának enni?

Figyelt kérdés

Szombaton lesz egy máltai selyemkutyánk, de nem tudom, hogy mi lenne neki a legmegfelelőbb kaja. Táp, konzerv vagy nyers hús?

Tápból Dog Chowot vagy Happy Dogot néztem, ezek jók? Vagy jó a Pedigree is?



2019. júl. 14. 01:06
 1/5 anonim ***** válasza:
71%

Egy jó minőségű száraztáp(pl: taste of the wild, purizon, hill's, pro plan, orijen, fitmin, real natur wilderness, brit premium, brit care(ez hypoallergén), eukanuba, applaws, bozita stb), időnkétn pedig hús(nyersen vagy főzve), zöldségek, rizs, tojás, hal.

Tejre és konzervre semmi szüksége, ha nem eszi meg a száraz eledelt magában, akkor egy nagyon kicsi(kávéskanálnyi) alutasakos/konzerves kajával alaposan dolgozd össze, hogy átvegye az ízét. De külön nem kell neki adni, tönkre teszi a fogát, nem is egészséges annyira.

2019. júl. 14. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
63%
Olvasgass a kutyás oldalak hírei között is, mostanában több kutyaeledel is vissza lett hívva pl szalmonella miatt. Nem tudom fejből, mik ezek, amit az én kutyám kap, nem volt közte (ő nem máltai), de ezeket szerintem kapásból zárd ki. Esetleg ha szembejön velem egy ilyen cikk, belinkelem.
2019. júl. 14. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
88%

Kérdezd meg a tenyésztőt, mit adott neki eddig, és vedd azt. Mivel a bélrendszerüknek nem tesz jót a hirtelen átállás, lassan kell átszoktatni az újra, keverve a régivel. A tenyésztő valószínűleg abban is tud segíteni, hogy melyik tápot válaszd. Mindenképpen magas hústartalmú junior tápot keress. A multikban (Tesco, Auchan, stb.) kapható tápokat felejtsd el. Ha megnézed az összetevők listáját, láthatod, hogy a Pedigree és társai tele vannak gabonával és szójával, amire a kutyának nincs szüksége. Cserébe a hústartalmuk alig néhány százalék. Egy kölyöknek különösen fontos, hogy minden tápanyagot megkapjon, de ezek mellett a szervezete éhezni fog.

A rossz minőségű tápok tele vannak aromákkal, hogy a kutya így is megegye. Olyan, mint nekünk a gyorsételek: erős, finom ízű de nem tápláló. Ha hozzászoktatod ehhez, később nem akar majd mást megenni.


Konzervet ne vegyél, teljesen felesleges. Ha találsz egy igazán jó tápot, elég csak azt adni, mellette legfeljebb egy kevés nasit. Nyersetetéssel ne próbálkozz, mert hozzáértés nélkül el lehet rontani, és egy kölyöknél ez különösen veszélyes!

2019. júl. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsóval egyetértek, amit kapott a tenyésztőnél, először azt kapja, aztán ha másra szoktatnád át, akkor fokozatosan.


Egyébként itt érdemes nézelődni, nem is keresek ilyen jellegű cikket, fent vannak publikusan a termékvisszahívások, és hogy miért, ott vannak a kutyaeledelek is.

[link]

2019. júl. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget! :)
2019. júl. 14. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!