Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mehet-e attól a kutyám hasa,...

Mehet-e attól a kutyám hasa, hogy folyamatosan felzabálja a szomszéd fájáról áthullott "fosószilvát"?

Figyelt kérdés

Ha tudjuk összeszedegetjük, de pont a kerítés mellett van a fa, és ígyis megeszik naponta több darabot. Eddig erre fogtuk, mert volt olyan hogy tök normális volt a széklete, aztán meg híg, de pár napja már folyamatosan megy a hasa. Az étvágya, kedve teljesen rendben volt, de ma reggel alig evett a tápból is, (ilyen még soha nem volt) bezzeg utána szaladt a kerítéshez szilvát keresni. Sokszor eszi a füvet is egyébként, gondolom nem jó a gyomra.

Most beszéltünk a szomszéddal, hogy szedje le a szilvát (természetesen nem tetszett neki, de már nem érdekel) de kezdek megijedni, hogy nem is attól van.



2019. júl. 14. 11:48
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
A te területedre átnyúló ágakat leszüretelheted vagy levághatod, megszüntetendő a szomszédod birtoksértését.
2019. júl. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az átnyúló ágat már levágtuk de ahogy fúj egy kicsit a szél, potyognak át hozzánk. Egyébként szerintem a szomszéd is dobálja át nekik, mert tavaly láttuk, és szólni kellett érte. Két kutya van egyébként, de a másik csak megkóstolja, nem eszi fel az összeset.
2019. júl. 14. 11:58
 3/8 anonim ***** válasza:

Az lehetséges, hogy a kérdéses részt elkeríted a kutyák elől?


Ültethetsz oda valamit, és még szépen is fog kinézni.

2019. júl. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
57%
Nem leszek népszerű a válaszommal, de az áthullott szilvákra szórjatok nagyon kevés chili port. A kutya magától rá fog jönni, hogy ha feleszi, akkor az rossz neki, így le fog szokni róla. Ha fel akarod gyorsítani a dolgot, akkor adj a kezedből is szilvát neki (rendes, chili nélkülit), így egyértelműbb lesz számára az összefüggés.
2019. júl. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%

#4


Jó lenne, de nem működik. A kutya tudja, hogy a szilva nem "magától" csíp, hanem van rajta valami. Szag alapján meg is tudja különböztetni a paprikás szilvát a tisztától, és a frissen hullottakat attól még megeszi.


Szerintem is az vezetne megoldáshoz, ha körbekerítenéd azt a részt, esetleg hálót tennél fel.

2019. júl. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én kifeszítenék egy ponyvát, arra hulljon a szilva (ha átdobálják, akkor is), aztán ami jó, azt megeszitek/feldolgozzátok (lekvár, befőtt, pálinka), ami nem jó, az meg kuka. A kutyák ne érjék el, ha a szomszéd nekik szánja, akkor meg tanuljon meg nagyobbat dobni... :-D
2019. júl. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Sajnos sem az elkerítés, sem a ponyva nem megoldható, beszéltünk a szomszéddal és tegnap leszedték a fáról ami még rajta volt. Azt hagyjuk is, hogy nemcsak áthullott, de a saját szememmel láttam, hogy néha direkt át is dobálták a kutyáknak a szilvát... Most kicsit húzzák a szájukat, de majd megbékélnek. Ha meg nem, az sem érdekel. A tököm tele van már azzal, hogy folyton mindenkivel azon vitatkoznunk, hogy mindenféle sz4rral etetik a kutyáinkat! :(
2019. júl. 15. 16:09
 8/8 anonim ***** válasza:
#5: A módszer biztosan működik nagyban (ha többféle étellel csinálják és következetesen). Ha csak a szilvával csinálják ezt, akkor nem tudom, de ha elérik vele, hogy ne akarja felenni, akkor megoldás lehet.
2019. júl. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!