Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vihartól való félelem?

Vihartól való félelem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy 5 éves kutyám. Sosem félt a viharban és semmilyen hangos, hirtelen zajtól sem ijedt meg.

Nemrég egy babával bővült a családunk. Az első perctől kezdve megmutattuk a kutyának, bejárása van ugyanúgy mindenhova.


Ugyanannyit foglalkozunk vele, játszunk, sétálunk stb. Sehonnan nem lett kitiltva, nem lett letolva amikor megszaglászta a babát.


Amióta megvan a baba, azóta viszont felvett pár hülye viselkedést. Ha megyünk, akkor elénk szalad és hanyattvágja magát csóválva.


Viharban elkezd nyüszíteni és kaparja az ajtókat. Nem értem miért, amikor sosem csinálta.


A gyerekkel jó fej, csóvál, érdeklődik.


Van valakinek tapasztalata ezzel a viselkedésváltozással kapcsolatban? Hogy tudnám leszoktatni a vihartól való félelemről?


Köszönöm.


2019. júl. 14. 19:24
 1/8 anonim ***** válasza:
92%

Nem biztos, hogy köze van a babához, inkább a kutya korához lehet köze. Nekem két olyan kutyám is volt, akik fiatal korukban nem féltek az égzengéstől, petárdadurrogástól, aztán úgy, mint a Tiéd, 5-6 éves korukra félni kezdtek.

Nem tudod erről a félelemről leszoktatni, ehhez alkalmazkodnotok kell, készítsetek el a kutyának a lakásban egy helyet, ahol biztonságban érzi magát, és amikor zeng az ég, engedjétek be oda. Máskülönben ez a félelem olyan pánikká fajulhat, hogy ijedtében kiszökik a kertből és elveszik.

2019. júl. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ő kistestű a házban lakik, nem tud megszökni. A másik kutyám 8 éves, nála nem tapasztaltam ilyet, mondjuk ő nem szeret bent lenni, de sűrűn vagyunk kint vele és ő nem produkálja a "gyerek miatt" ezeket a viselkedésformákat. Ugyanolyan, mint előtte.


Lehet a korral jár, még sosem láttam ilyet és attól a naptól kezdte el, amikor hazahoztuk a gyereket. Ezért gondoltam, hogy esetleg hozzá lehet köze...

2019. júl. 14. 19:37
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
Minden rosszalló felhang nélkül mondom, hogy biztosan ti rontottatok el valamit, ha a kutya úgy érzi, koldulnia kell a figyelmet, ha nem érzi magát biztonságban többé. Valószínűleg csak hiszitek, hogy kisbaba mellett ugyanannyi figyelmet kap a kutya, mivel az ő viselkedése másról árulkodik. Ingerlékenyebb, nyűgösebb ilyenkor mindenki, biztosan ti is, és ő ezt megérzi. Nem leszoktatni kell szegényt bármiről, hanem a régi, meghitt és biztonságos légkört helyreállítani, akkor újra megnyugszik ő is.
2019. júl. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Most elgondolkoztam azon amit mondtál, de nem látok nagy változást. Maximum annyit, hogy kialvatlan vagyok. Ugyanúgy kimegyek vele/velük a kertbe mint eddig, ugyanúgy sétálunk, játszunk. Ha hazajön délután a férjem, akkor a szokásos séta is megvan. Ha megyek anyuhoz a gyerekkel, akkor ugyanúgy jön a kutya is.


Nem èrzem úgy, hogy hanyagolva lenne. Sokszor tévézünk úgy, hogy egyik oldalamon a gyerek, a másikon a kutya.


Ráadásul akkor a másik kutyán is látnom kellene, nem?


Attól függetlenül, hogy kicsi, sosem volt gyerekpótlékként kezelve, nem gügyögtünk vele stb.


Annyi valóban változott, hogy ha kint vagyunk a kertben és nyünyörög a gyerek a babakocsiban, akkor megszakítom 2 percre a játékot, hogy megnézzem minden rendben van-e. De ezt ugye nem tudom kiküszöbölni.


Van olyan, hogy amikor a férjem van a gyerekkel, akkor én kimegyek a kutyákkal sétálni vagy játszani...


De keresem magamban a hibát, lehet igazad van és mi toltunk el valamit.

2019. júl. 14. 19:50
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

“Ráadásul akkor a másik kutyán is látnom kellene, nem?”

A kintin, aki nem szeret bent lenni, tehát neki mindegy a ti változásotok? Szerintem is mindig a gazda viselkedését tükrözi vissza a kutya. A nyugodt, erős gazda mellett nyugodt eb van.

2019. júl. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem tudom számít-e, de a benti egy yorkie, a kinti meg egy belga juhász. Tehát nagy mozgásigénnyel, agyi fárasztással, sporttal stb. Ezért gondoltam, hogy ha a kinti nagy mozgásigényű kuttynak nem tűnik fel a változás, akkor a bentinek miért?


A kinti kutya sem csak ki van vágva a kertbe dísznek, hanem nagyon sokat foglalkozunk vele és igényli is.

2019. júl. 14. 20:10
 7/8 anonim ***** válasza:
lehet hogy féltékeny lett ha én a macskát simogatom a kutya mellett elkezd nyüsziterni meg kaparni
2019. júl. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom, hogy bár ti úgy érzitek, nincs igazából változás, de igenis van. Született egy baba, te anya vagy, minden rezdüléseddel a gyerekre figyelsz, ami teljesen érthető és normális.

Nem követtél el semmi hibát, egyszerűen ez van. Meg fogja szokni a kutya, illetve ha már benned is lecseng a szokásos "túlpara" a gyerekkel kapcsolatban, szép lassan visszaáll a rend.


Viharral kapcsolatban szerintem egész egyszerűen az van, hogy dörög az ég, csattog, villámlik, benned valószínűleg automatikusan kialakul egy érzés, hogy a gyerek felébred-e rá, vajon a gyerek megijed-e tőle, amit a kutya megérez, és lereagálja.

Új jövevény került a családba, aki a kutya fölött áll a hiearchiában, és természetes, hogy a változást az a kutya reagálja le intenzíven, amelyik nonstop veletek van. A kinti kutyának ez kevésbé érzékelhető.

2019. júl. 15. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!