Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan érjem el, hogy a...

Szonja007 kérdése:

Hogyan érjem el, hogy a kutyám ne kergesse a macskát? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Sziasztok! 4 hónapos labrador kutyusunk van és két félős,ivartalanított, kijárós lánycicank,2 és 5 évesek. Menekülnek Csoki elől,pedig rajta úgy látom,csak játszani akar (csóvál,vigyorog),de persze,ahogy a cicak elszaladnak,Csoki utanuk. A szomszed kandurkaval jol kijonnek,o nem fel tole,kioszt egy-ket pofont neki,aztan egymas mellett alszanak. Felek,h kesobb Csoki megoli a cicaimat,ha menekulnek es elkapja oket. Mar ott tartok,h kergesse,csak ne bantsa oket. Van valakinek tippje,mit tehetnek? A kutyasuliban nem sok joval biztatnak. Koszonom a segitseget!

2019. júl. 15. 10:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor válts kutyasulit!


Csoki nem bántani akarja a macskákat és később sem fogja, még gyerek és kajla.

4 hónapos, majd megszokja. Érdemes lenne megtanítani neki a "marad!" parancsot és ha a macskák épp átviharzanak előtte és sikerül egy helyben maradnia (sokat kell gyakorolni), akkor kaphat egy jutifalit.


Minden kölyökkutya kergeti azt, ami szalad előle, a macskák is hozzá fognak szokni.


Nem tudom nálatok bemehetnek-e a házba (az én macskáim bentiek), én bent szoktattam össze őket. Ott a macskák sem féltek, hagytam, hogy megszagolják egymást.


Ha a kutya túlzottan belendült, akkor rászóltam és odébb vittem a macskáktól.

Hamar megtanulta.


Ki kellene alakítani egy olyan légkört, amiben a macsekok is biztonságban érzik magukat és nem nyílt terepen kell menekülniük a kutya elől.


Szólj rá bátran és határozottan, ne engedd neki, hogy kergesse őket!

2019. júl. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
22%

Ha nem sikerül a kutyasuli segítségével előrébb jutni, akkor keress neki más gazdat.. A macskaid voltak ott előbb, megérdemlik a nyugodt életet.

Legfeljebb annyit tudsz tenni, hogy benti macskák lesznek, a kutya meg csak kinti.

2019. júl. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Azert ilyen konnyen nem adom fel,h elajandekozzam. Egyelore,ha a cicak bejonnek a kertbe,en veszem oket eszre elobb es Csoki azonnal porazra kerul,amire szepen hallgat is:)de poraz nelkul nem menne. A behivas meg nem megy sajnos es poraz neklkul nem tudom kontrollalni,csak a szomszed kandurka eseteben,h ne maceralja.Szerintetek segitene,ha Csokit beviszem porazon es ott mutogazom neki a cicakat,h nem bantjuk oket,mert anya szereti oket?
2019. júl. 15. 11:02
 4/11 anonim ***** válasza:

A kutyus csak játszani akar, a cicákat kellene valahogy hozzászoktatni a kutya jelenlétéhez, hogy ne féljenek.

Ha a macska már nem fél, később jó barátságban lesznek.

A kutya sem fogja bántani őket később sem, ha még most kölyök korban megszokja a jelenlétüket.

2019. júl. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A macskaimat nem hiszem,h ra tudom venni,h ne feljenek. Persze,17 kilo rohan felejuk,mint a puskagolyo:)A szitu sem sokszor fordul elo,mert a cicak elkerulik a kertet. Nagy neha,ha idejonnek es akkor van lehetosegem “gyakorolni” . Meg meglatogatok jovo heten egy ismeros trenert es megkerdezem a velemenyet,jo-e,ha a hazban probalkozom.
2019. júl. 15. 11:15
 6/11 anonim ***** válasza:
61%

“A kutyasuliban nem sok joval biztatnak”

Milyen kutyasuliba jársz te, áruld már el kérlek. Melyik az a hely, ahol -a te állításod szerint- nem képesek neked a legalapvetőbb parancsszó, a NEM megtanítására. Ugyanis ezzel az egy szóval tiltunk le mindent a kutyának. Meglódul, rászólsz, megáll. Ennyi a nagy titok.. szerintem úgy jársz te kutyasuliba, mint ahogy én vagyok az angol királynő.

2019. júl. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Utolso valaszironak: a neve Anton Konde,Szlovakiaban rendor es mentokutyakat kepez:) heti 2x jarunk hozza privat treningekre. A tiltas altalaban megy,de az ilyen eles helyzetekben poraz nelkul nem:(a kandur maceralasarol hanggal le tudom allitani. De ha masik kutya (pl a futtatoban) v a cicaim jelennek meg a kertben,se lat,se hall.
2019. júl. 15. 12:04
 8/11 anonim ***** válasza:
Jó, nyilvánvaló, hogy az a kutyasuli amibe jársz egy kalap szar. A behívásnak már rég mennie kellene ennyi idősen. Minek jársz oda? Nem kell megkötni a kutyát, egyszerűen meg kellene tanítani neki a "nem." és a "marad!" parancsot. Fogadd meg inkább az itteni tanácsokat, mert sokkal jobbak, mint amit a kutyasuliban "tanítanak" nektek!
2019. júl. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mi elmondtuk nem szabad bántani a macskákat. (Menhelyi kutya) Eréjesebben rászólunk néha, ha megindul feléjük.

Jól kijönnek feneküket szaglássza néha 5 macska van. Orr összeérintés, szimat volt valamelyik egyik között. :)

2019. júl. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kutyától is függ, nem tudom nekünk szerencsénk van. Nyugodt kutya.
2019. júl. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!