Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valóban olyan nagy a betegség...

Valóban olyan nagy a betegség esélye a Cane Corso fajtánál?

Figyelt kérdés

Régóta nagyon szeretnék egy Cane Corsot.Igen,van már egy kutyám,akinek (úgy gondolom)nagyon jól viselem a sorsát,ezért is merek bevállalni még egy nagy mozgásigényű állatot.

Hónapok óta keresgélek az interneten nagyon jó tenyésztőket. VISZONT!

Sajnos,az utóbbi hónapokban mind a 2 ismerősöm,akinek Corsoja van,izombeteg lett,illetve teljesen eltorzult szegények szeme/feje,a szemhéj rendellenesség miatt.

Műtötték őket,szerencsére jó kezekben voltak,ezért sikerült őket helyre hozni,mindent megtettek értük. De nagyon félek,hogy mivel 2ből 2ismerősömnek baja lett,az enyémnek is lesz valami problémája..(hisz mindenkit más impulzusok érnek,igen,engem ezekszerint ezzel kapcsolatban elég rosszak,hisz 2/2 elég rossz arány,jogos a félelmem ezzel kapcsolatban !!)

Nektek mi a véleményetek? Tudom,jó tenyésztőt kell keresni..de most ez eléggé rám ijesztett..

Régebben nem tudtam eldönteni,hogy ha végre lesz lehetőségem Cane Corso,vagy Dán Dog mellett döntsek.

Lehet az utóbbi jobb lenne? A betegség rizikója miatt..nemtudom..

Normális válaszokat szeretnék,véleményeket a dologgal kapcsolatban,kritikát kérlek mellőzzétek!



2019. júl. 15. 17:06
 1/7 anonim ***** válasza:
20%
Igen, mint MINDEN, túltenyésztett, fajtatiszta állatnál.
2019. júl. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha jó helyről vedzed és felelős gazdája leszel nem valós
2019. júl. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
*valószínű
2019. júl. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Sajnos jogos a félelmed. Az álltalad leírt betegség az vagy az etrópium vagy az entrópium, mindkettő fajtabetegség ezenkívül gyakori az epilepszia. Igazán ezek egyikét sem tudod elkerülni körültekintő tenyésztő választással sem, vagy szerencséd lesz vagy nem. Ezeken kívül gyakori a könyök és csípő diszplázia valamint a szívbetegség, de ezek nagy biztonsággal elkerülhetők jó tenyésztő választással.

Viszont a dán dog sem egészségesebb fajta, csak neki mások a fajtabetegségei szóval ilyen szempontból mindegy melyiket választod.

2019. júl. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
*etropium helyett ectropium
2019. júl. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó válaszadó a hosszas kifejtést! Elbizonytalanodtam most nagyon..
2019. júl. 16. 13:51
 7/7 anonim válasza:

Nem tudom, hogy vettél-e már kutyát, én párommal májusban vettem meg a Cane Corso kiskutyánkat. Nagyon sokáig kerestünk tenyésztot, végül 3 helyen is nagyjából egyszerre születtek meg, és azt választottuk ahol a legszebbnek láttuk a kutyákat. Törzskonyveset vettünk, szülők illetve felmenők csípő és könyök diszplázia szűrését ellenőriztük (ha megkérem a tenyésztot akit választasz, kérd meg hogy küldjön ilyen papírt). Amikor elhoztuk a kutyát, szerződést is kaptunk, amiben garanciát vállaltak az egészségügyi gondokra.

Amikor fél éves volt, egyik lábára sántitani kezdett, elvittük orvoshoz, és röntgen kép alapján azt mondta, könyök diszplázia gyanús. Eléggé megijedtünk, de aztán felhívtuk a tenyésztot, és más Cane corso-s ismerősöket, hogy mit lehet tenni. Aztán végül kiderült, hogy a gyors növekedéstől csak ízületi gyulladása lett, és teljesen elmúlt neki 2 hét pihentetéssel. Amit mindenki javasolt, az a zöld kagyló por volt, nálunk most is ezt kapja, eddig bevált.


Ezzel az orvosos történettel csak azt akartam mondani, hogy néha kicsit túl tudják reagálni, és érdemes műtét előtt jól körbekérdezni. Pl. Az első orvos aki a “diszpláziat” állapította meg, boxernek nézte a kutyát, szóval valószínű nem annyira volt tisztában vele, hogy a corsokra jellemző fiatal korban az ízületi gyulladás.


A kutyát egyébként inádjuj, csodálatos természete van. Nagyon okos és gyorsan tanul.

A kutyaiskolában, ahova járunk, van Német dog is, a gazdi mondta, hogy velük is előfordult ízületi illetve csont gyulladás, de megfelelő táplálékkal és pihenéssel ki lehet kezelni.

Plusz a fülgyulladásra figyelj oda ha nem vágatod le a fülét. Mi meghagytuk neki, és hetente öblíteni kell,hogy ne gyulladjon be.

2019. szept. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!