Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vezessem le a kutyám...

Hogyan vezessem le a kutyám energiáját?

Figyelt kérdés

Van egy nagyon aktív egy éves törpe tacskóm.

Minden nap elviszem sétálni.

Volt olyan is,hogy kora reggel és késő este is sétáltam vele.

Mostanában csak délutám,este.

Ilyenkor általában sétálunk néhány kilométert és futunk is egy kicsit.El is szoktam engedni és dobálom neki a labdát ő meg nagyon sokat szaladgál. Otthon is a kertbe szoktunk labdázni és tanulni.


Nem tudom,hogyan vezethetném le jobban az energiáját.

Én néhány hónapig szív gyógyszert szedtem aminek következtében a tüdőkapacitásom csökkent és így jelenleg nem bírok sokat futni hamar kifáradom.De mindennap egyre távolabb futok vele így edzem magam is.

Gondolkoztam azon,hogy biciklivel viszem őt,mert van ilyen kutyás sport is de attól félek,hogy beszaladna a kerék alá vagy bármi baja lenne.

Még keresni is szokott így ezzel is fárasztom.


Mire hazaérünk kifárad,de látszik rajta séta közbe,hogy nagyon menne.Mindig futna és futna.

Kicsinek is ilyen aktív volt akkor se fáradt le soha.

A többi kutyám már hazafelé séta után alig jönnek a lábukon,de ő még futna.

Majd szeretnék a hard dog racen is indulni vele ha ilyen aktív.

Az agility nem jöhet szóba mert nem ugrálhat.Vagy van tacskóknak való?ahol nincsenek ugróakadályok?


Szeretnék mindent megtenni annak érdekében,hogy boldog legyen és kifáradjon.


Nem kérek negatív kommenteket sem kötekedő emberek válaszaira se vagyok kiváncsi.Olyanokat sem,hogy minek neked kutya ha nem tudod kellően lefárasztani stb,stb.


2019. júl. 15. 20:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Bicajozhatsz vele először csak told mellette ha a kerék elé megy finoman told neki hogy megtanulja nem szabad de így baja se lesz, aztán ha ez megy ül rá és lábbal hajtsd mint kisgyerek a motort ha kitér oldalra borujl fel, ha kerék alá megy visits stb aztán belejön ám és hasithatok. Ezekkel a negatív élményekkel megtanulja hogy nem szabad de ha szépen a bicaj mellett megy dicsérd.

A másik ami pl nálunk bevált az 2 vagy 3 tárgy. A labdát tudja nagyon tehát az az egyik a másik pl a póráz. Mondom neki hogy póráz és ha jóra bök az orrával kapja a falatott, ha nagyon megcserélem ha már tudja a szó jelentését eldugom és megkeresi. Hosszú folyamat de kb 5perc alatt leszívja a kutya agyát és lehet mindig ugyabazzal gyakorolni hiszen több alkalmas mire tökéletesen tudja.

2019. júl. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Mindkettő nagyon jó ötlet köszönöm szépen :)
2019. júl. 15. 21:09
 3/3 anonim ***** válasza:

Alapvető engedelmességi feladatokat kellene vele gyakoroltatni mint ül, labda visszahozása, behívás.

Majd később hasznos lehet a fekszik, marad.

Póráz felvétel, követés pórázon. Saját helyének megtanulása, biztonságra törekvés.

2019. júl. 16. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!