Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Ti kutyá (i) tok 9-10...

A Ti kutyá (i) tok 9-10 évesen milyen fizikai állapotnak örvendett és meddig élt?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A kutyám most lett 9 éves, hála az égnek még nagyon fitt, alig őszül és annyi energiája van, hogyha tehetné szerintem egész nap futkorászna. Ellenben sok Vele egykorú kutyussal találkozunk, akik nem épp ennek a fizikumnak örvendenek, ill. kifejezetten rosszul néznek ki.

Tehát a kérdésem azokhoz szólna elsősorban, akiknek már volt idősebb kutyusok: mikor nagyjából milyen fizikuma volt és meddig élt?



2019. júl. 17. 17:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Testvérem törpe pincsere 14 évig élt, 3 hónapja kellett elaltatni. 10 éves koráig mozgékony és játékos volt. Utána elkezdett romlani az állapota. Először a látása kezdett romlani, utolsó éveire teljesen meg is vakult. Daganattal műtötték egy évvel ezelőtt. Az utolsó hónapjaiban kiújult, rohamosan nőtt újabb 2 a régi helyén. Izületei egyre rosszabbak lettek. Lefogyott. Végül már csak botladozva tudott sétálni és bevizelt. Ekkor altatták el. De szerintem már fejben sem volt rendben nála minden. Utolsó évét leszámítva jó egészségnek örvendett, csak rutin dolgok miatt járt orvosnál.


Nekem egy 10 éves csivava keverékem van. Neki volt társa a pincser. Ő mozgékony és játékos. Melegben kicsit belassul, de hosszabb kirándulásokra is elkísér minden probléma nélkül. Imád sétálni. Egyik hátsó lába patella-ficamos. Ősszel fogják műteni. 3 foga hiányzik, maguktól kiestek. Ezeket leszámítva kutya baja. Nagyon fitt, izmos. Sokan kölyöknek nézik és megdícsérik, hogy milyen jó formában van. Csak az ősz pofája árulkodik koráról. Remélem legalább 15 éves koráig velem lesz.

2019. júl. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Fajtától is függ a kutya életkora. A nagytestűek, pl. a dog legfeljebb 10 évig él.

Nekem 30-40 kilós kutyáim voltak, szetter, skót juhász, német juhász, ők általában 12 éves koruk körül kezdtek "öregedni", akkor kezdődtek az ízületi panaszok, aztán 13 éves kor körül a szívpanaszok, végül jöttek a daganatok. A szetter ért a legtovább, 15 és fél évig, ő végig nagyon fitt volt.

Volt egy kisebb teremtű keverék kutyánk, 15 éves koráig ő is teljesen fitt volt, ám akkor váratlanul lebénult.

A legtovább állítólag az uszkárok élnek, köztük ismertem 20 évest is, tehát ők biztos később is öregszenek.

2019. júl. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Idén 11 éves Jack Russel kislány, nagyon jó fizikai erőnléttel. Én látom rajta, hogy kicsit kevesebbet bír, de más a csodájára jár, például a reggeli napi 8 km sétáját csökkenteni kellett 6-ra, az esti labdázást maximum 10 percre, ilyesmik. De kívülálló csak annyit lát, hogy a tiszta ősz pofájával hatalmasakat sétál és 10 percig rohangál. Úszni ugyanannyit bír, 20 percet folyamatosan, az otthoni játék viszont módosult, kevesebbet ugrál és futkározik, jobban szeret keresni, kötelet húzni. Régen nem napozott, de idén kifejezetten keresi a kertben a napos helyet, gyakrabban kikéredzkedik mint eddig. A személyiségén inkább látom, hogy idősödik, kifejezetten bunkó lett, mint egy morcos idős hölgy :) Néha süketnek tetteti magát, néha ignorál minket, néha direkt belénkköt... vicces az új kis bogaraival, imádjuk.
2019. júl. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ohh, igazatok van, elfelejtettem leirni, hogy cocker spanielem van (aranyszinu).


Kb 2 eve mutottek a terdet reszleges szalagszakadassal egy genetikai betegsegbol kifolyolag... Azota viszont felepult, meggyogyult es minden rendben van Vele. Nem tudom, hogy ez szamit-e.

A lenyeg, hogy meg remelhetoleg nagyon sokaig velunk lesz! Rajta is inkabb a szemelyisegen latni, hogy oregedik, O is egy igazi morcos kis oregur. :)

Koszi az eddigi valaszokat Nektek, mindenkinek ment a zöld kéz!

2019. júl. 17. 18:11
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem spánielem volt, 13 évesen el kellett altatni betegség miatt, de előtte néhány héttel még majdnem ugyanolyan aktív volt, mint fiatal korában. Többet aludt, picit lassabb volt a reakcióideje, de se a mozgásán, se az étvágyán, se a kondícióján igazából semmi feltűnő különbség nem volt.
2019. júl. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Közepes testű keverékem 16 évig élt, tízéves kora környékén még nem volt semmi baja, később kezdett lerobbanni.
2019. júl. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Angol cockerem 15 évig élt. KB 11-12 éves korától már meglassult, megsiketült és még is vakult...Szerintem valamilyen szinten szenilis is lett. Pl vinni kellett inni, kinn maradt a napon, vinni kellett árnyékba... De nagyon szerettem az utolsó percig. 4 napig látszott rajta, hogy végelgyengülése van. A kedvenc helyén aludt el..(epilepsziás is volt, de a szíve vitte el)

A mudim most 10 éves. Nagyon minimálisan látszik a 10 év rajta. Még benne van 5-6 év minimum.

Volt egy beagle-m, őt el kellett altatni 8 évesen, az agya lett beteg..

2019. júl. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Tacsi, 17.
2019. júl. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!