Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitcsináljak ha fél tőlem a...

Mitcsináljak ha fél tőlem a kutyám?

Figyelt kérdés
Nem tudom miért fél pedig nem bántotam kb 3 hete van nálunk és olyan 3 napja elkezdett tőlem félni meg mindenkitől.

2019. júl. 17. 17:58
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
Foglalkozz vele nagyon sokat. Főleg ha még kölyök. Általában ha napi félórát simogatod vagy esetleg játszol vele 2-3 nap és le sem tudod majd vakarni magadról. :)
2019. júl. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hiába játszok vele akkor se akkor játszani mert fél és mindig elfut ha játszani akkarok vele vagy bujkál ilyen szűk helyeken
2019. júl. 17. 19:50
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
akkor csak valahogy fogd meg. És tartsd a kezedben és simogasd huzamosabb ideig. Esetleg jutalomfalatokkal tudod még meg "szelidíteni"
2019. júl. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Oké megprobálom😊
2019. júl. 17. 21:16
 5/8 anonim ***** válasza:
80%

Hirtelen fellépő nagy méretékű viselkedésváltozás esetén indokolt egy látogatás az állatorvosnál.


-------


Ha a szervi bajokat sikerült kizárni utána lehet keresni normális, rehabilitációval foglalkozó kiképzőt, aki helyre teszi mindkettőtök fejét. Ha hajkurászod, sarokba szorítod, erőszakoskodsz, akkor nemcsak hogy tovább sokkolod a szerencsétlent és még több oka lesz, hogy a közeledbe se menjen, hanem nagy harapásoknak lehetsz kis gazdája.

2019. júl. 18. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
58%

Honnan van a kutya?

Gondolom nem tenyésztőtől.


Én is azt mondom, hogy ha hirtelen lett ez a változás, akkor dokit keress fel (nem, nem a falusi házhoz járósat) és vizsgáltasd ki, de nagyon alaposan. Szóval olyan rendelőbe kell vinni, ahol minden készülék és szaktudás rendelkezésre áll. Nem lesz olcsó, de könnyen lehet, hogy valami fáj neki vagy valamilyen idegrendszeri gondja van.


Semmiképpen se erőszakoskodj. Ez olyan, mintha te félnél mondjuk a pókoktól és rád raknának egy csomó pókot, amivel nem, hogy megszűnne a félelmed, hanem tovább fokozódna.

Ha kergeteg, babusgatod annak ellenére, hogy fél, akkor csak rontasz majd a helyzeten.

2019. júl. 18. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ilyen hirtelen, minden ok nélkül nem kezd el félni egy kiskutya egy embertől. Nem ijesztetted meg akaratod ellenére valamivel? Hangos zaj, csattanás stb?


Nem normális viselkedés, én a helyedben elvinném állatorvoshoz egy kivizsgálásra.


Ha semmilyen szervi baja nincsen, akkor viszont fokozatosan barátkozz vele! Kerüld el a hirtelen mozdulatokat, zajokat!


Próbáld meg jutalomfalattal odacsalogatni magadhoz és ne ess neki rögtön! Beszélj hozzá, aztán amikor már úgy látod hogy nem fél, akkor próbáld meg megsimogatni!

2019. júl. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem ilyesztetem meg de nemrég volt egy nagy lyuk a keritésűnkön és láttunk egy nagy kutyát bejönni és esetleg nem-e lehetséges hogy az a kutya bántata és hogy attol fél
2019. júl. 22. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!