Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen sport lenne jo nemetjuh...

Milyen sport lenne jo nemetjuhasznak?

Figyelt kérdés
Agility? Ugy lattam ezeken inkabb kisebb termetu kutyak szerepelnek. Neztem az IPO-t, tetszik is, de 100km-es korzetben nem igazan van normalis kutyaiskola. Otthon ezt meg lehet tanulni? Most lesz 3 honapos. Versenyre nem szeretnem vinni, nem is torzskonyves (a szulei azok), csak szeretnem, ha normalisan le lenne mozgatva a fajtajahoz illoen. Olvastam, hogy a seta es a jatek nem feltetlenul eleg. Egyedul az "ul" parancsszot ismeri, a feksziknel, gyerenel nem igazan tudja, hogy mit akarok. Lehet azert mert meg kicsi? Hogy lehet hatekonyan tanitani?
2019. júl. 19. 14:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Őrzés-védés, nyomkeresés, engedelmességi. Agility pont nem illik a németjuhászhoz. A három közül a nyomkeresés megtanítható otthon is, de őv-hez és engedelmességihez kell a segítség.


"Egyedul az "ul" parancsszot ismeri, a feksziknel, gyerenel nem igazan tudja, hogy mit akarok. Lehet azert mert meg kicsi? Hogy lehet hatekonyan tanitani?"

Azért nem tudja, mert nem mutattad meg neki (vagy nem jól), hogy mit kell csinálnia. Mindenképpen kutyaiskolát vagy egy kiképző felkeresését javaslom. Ezen kívül már most vinni kéne kutyás közösségbe is, hogy meglegyen a szocializáció is.

2019. júl. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszt!

Meg egy hetet varnunk kell azt mondta a doki, hogy kutyajarta kornyekre vigyuk, mert most kapta meg a harmadik oltasat, meg nem teljesen vedett.

2019. júl. 19. 14:37
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Agility, frisbi meg ilyenek nem ajánlottak neki, mert sokat kell ugrálni benne, ami nem tesz jót az amúgy is dpre hajlamos ízületeinek.

Az első jókat mondott, gondolj rá úgy, mint egy sokoldalú MUNKAKUTYA, rendőrségi kutya. Őrző-védő, nyomkövető feladatokat lát el, az engedelmességi meg alap.

2019. júl. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
64%

Agility meg a Nyomkövetés is jó lehet de akkor kiskorában már tanítsd meg neki az orra használatát stb...

Vagy esetleg obedience azaz engedelmesség.

Elviheted usztatni is vagy bikejöring.


Otthon IPO-val ne próbálkozz azt bízd a tapasztalt kiképzőkre.


Tényleg ajánlom a kutyasulit ha egy alap fekszik tanítása nem megy alapvetően egy németjuhász engedelmes, okos fajta.


Nem hiszem hogy azért mert kicsi jelenleg van egy vizsla keverék 3 hónapos kölyöm menhelyről fogadtam örökbe eszméletlen okos már tud ülni, feküdni,behivas is megy játékból is, tartja a szemkontaktust és pórázon tökéletesen vezethető. Ő nagyon hamar tanul 1,5hete van nálam első napjától kezdve tanitva van


Hatékonyan pozitív megerősítésel tudsz tanítani attól függ mi motiválja mondjuk egy kölyök kutyát általában a kaja tehát jutifalival, virsli darabokkal, husi-sajt darabokkal vagy ha őt a játék motiválja akkor azzal.

De mivel a kutyák nem úgy születnek hogy egyből tudnak mindent rá kell vezetni őket vannak kutya kiképző könyvek is azok hasznosak.


Egyébként én is németjuhászt akartam de mivel nem volt 150 000 forintom egy minőségi kölyökre így majd ha külön költözöm szüleimtől veszek. Én Nyomkövetésre akartam elmenni a kutyammal.


Ha segítség kell még valamiben nyugodtan írhatsz privátot szívesen segítek.

2019. júl. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
A 4-es válaszolót miért pontozták 0-ra?
2019. júl. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Keveréked van. Egyáltalán szűrtek a szülei? Persze ezt nem tudhatid, hisz az sem bizonyított, hogy kik a szülei...

Milyen vonal? Küllem? Munka? Miért pont ez a fajta? Pláne miért szapis kutya? Azt ugye tudod, hogy a felelősségtudat már a kiskutya származásánál eldől. És aki szaporítótól vesz kutyát, már nem lehet felelős gazda!

2019. júl. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolso! Szurtek a szulei, mindketto kiallitas gyoztes kutya, apuka munkavonalu (jol kepzett, nagyon okos kutya, sajat szemunkkel lattuk), az egyik idosebb teso torzskonyvet megkaptuk masolatban, ha esetleg kesobb akarunk tarsat a kiskutyanak, vegyuk figyelembe a csaladfat. Egyebkent koszi, hogy igy ez alapjan iteled meg, hogy felelos gazdi vagyok vagy sem. Igaz, nem 150 ezer volt a kiskutya, sot meg 100 sem, szoval fel is akaszthatom magam, hogy nem dragan vettunk kutyat. 🙋🏼‍♀️


Az ulon kivul meg tudja mar a nem szabad jelenteset is, egyre gyorsabban reagal mar erre is. Porazon is szepen setal, nem huz, bar neha szlalomozik elottem, aposomek kutyaja ugyanezt csinalja, nem tudom mi ennek az alapja.

2019. júl. 21. 16:54
 8/8 anonim ***** válasza:
27%

Nincs tk-e. Honnan is tudod, hogy ki az apa? Azt mondja a tenyésztő? De ugye ezt semmi sem bizonyítja. Te pedig elhiszed? Honnan tudod, hogy tényleg a tesó tk másolatát kaptad meg? Bármilyen kutya tk-e lehet! Ennyire ne legyél már buta!


És igen, jól értetted! Felelőtlen, pocsék gazda az, aki szapis, keverék kutyák gyártását pénzeli! Meg lehet ezen sértődni, de attól még igaz marad!

2019. júl. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!