Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorki nyírás otthon?

Yorki nyírás otthon?

Figyelt kérdés

Csak azt nem tudom, hogy a lábán mekkorára szokják hagyni a bundát? Mert azt szokom látni az utcán, hogy ugye a testén picire, pár mm-esre le van húzva, eddig oké is. De a lábukon mindig hosszabra van hagyva. Az kb hány centisre van vágva? Főleg yorki gazdik, akiknek így nyírják a kutyusukat.

Másik kérdés még, hogy mennyi idő alatt nő meg a bundája? Mennyi időnként van nyírva a kutyusotok és olyankor hány centire nő meg? Nyáron, illetve télen milyen hosszúságúra nyírtok? Ugye nyáron pár mm, de télen is vagy olyankor 1-2cm-re van csak?

Köszönöm minden választ, zöldezek mindenkit.



2019. júl. 19. 18:21
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

Szia!

Mi eleinte jártunk kozmetikushoz de sikerült pár alkalom után elsajátítani a technikát így mostmár itthon szoktuk nyírni a yorkinkat. Mi nem hagyjuk meg a lábán hosszabbra a szőrt sosem.

A farkán és a fején kívül mindenhol nullással szoktuk de figyelj, hogy a szőr növekedésével egy irányba nyírj.

A fejét szépen pofásra megnyírjuk a farkát meg vagy zászlósra vagy úgy, hogy a farka végén hosszabb kicsit egy kis szőrpamacs :D

2019. júl. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%

Ja és még annyit hozzá tennék, hogy télen úgy szoktuk, hogy még amíg előfordul a jobb idő akkor ilyenre megnyírjuk és télre hagyjuk nőni. Ha télen nagyon nagy lenne a bundája már, akkor 2-3 centisre vissza toljuk meg igazítunk a fején(na meg a fenekét is nagyon fontos nyírni, mert az ürülék csúnyán bele tud ragadni:/ )

Az meg, hogy mennyi idő alatt nő a bundája attól függ mi az a hosszúság amitől már nyírni akarod. De ki lehet bírni azt a pár nyírást, és házilag még olcsóbb is.

Remélem tudtam segíteni :)

2019. júl. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
66%

13 éves a kutyusom, 3-4 éve nyírom én itthon, előtte kozmetikushoz hordtam.

Általában márciusban szoktam lenyírni a téli bundáját. Fürdetés előtt a nagy részét letolom géppel, annyival kevesebbet kell majd szárítani. Ha meg van mosva, megszárítva, akkor a testén 3 mm-es fejjel megyek végig. A többit ollóval. A lábairól, fejéről, farkáról. Biztos lehet géppel is, de szerintem az nem olyan szép.

És olyan október, november környékén nyírom utoljára, attól függ mennyire hideg az ősz.

Itt látsz sok szép yorki fazont, mi is ide jártunk kozmetikushoz:

[link]

2019. júl. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Vannak tényleg nagyon szépek, de néhány annyira furcsa.

Köszönöm a válaszokat, igyekszem majd.

Egyes, én láttam olyat is, ahol ellenkező irányba nyírják és szerintem úgy egyenletesebb vagy nem tudom.

2019. júl. 19. 20:19
 5/5 anonim ***** válasza:
A lábain is rövidre van nyírva, így könnyebb tisztán tartani. Fején és farkán hosszabra hagyva, ollóval igazítva. A testén max 1cm. Télen is, mivel ez a fajta bunda nem szigetel, így teljesen mindegy, hogy hosszú vagy rövid fazonban van-e. Pulóvert, kabátot adok rá, az melegen tartja. Kb havonta nyírjuk.
2019. júl. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!