Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért párosul sokszor kisebb...

Miért párosul sokszor kisebb termetű kutyákhoz agresszív hangos tombolás, mikor ponthogy nekik kéne vigyázniuk magukra jobban?

Figyelt kérdés
az agresszív kapuban tombolás-ordítás, terület-kaja-takaró féltése, egyből vad morgás harapás mire fel? hisz látják a környezetükön hogy a többiek a nagyobbak és ő a kicsi, neki lenne félnivalója bármilyen spontán valótlan helyzetben is. nem egy kutyán látom a környezetemben, egyszerűbb állattartókról van szó, vidéken. és az hogy van hogy ha egy ember nyúl a dolgához képes teljes erejéből megharapni akár, de ha egy másik kutya mordul rájuk, egyből tudják a helyüket és behódolnak neki? az embert nem ugyanolyan állatnak tekintik?
2019. júl. 19. 20:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A hangukkal próbálják ellensúlyozni a méretüket, gondolom.
2019. júl. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"az embert nem ugyanolyan állatnak tekintik?"

Nem bizony. Egy másik kutya simán rendbe rakná a kis görcsöt. De a testbeszédével is jelezni tud.

Az ember meg nem.

2019. júl. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

Nem a kutya méretéből adódik az agresszió hanem a gazda hozzá állásából. Sokan ugy gondolják nem baj ha neveletlen hiszen kicsi, aranyos és fizikzma messze van az emberétől. Nagy kutyásoknál az a helyzet hogy ha nincs megnevelve a kutya nem lehet sétáltatni illetve komoly veszély forrás az eb mivel olyan erős vagy erősebb mint egy ember.

Sokszor láttom én is hogy kistestű kutyások nem megfelelően reagálják le a helyzeteket. Ha a kutya ölbe van kapva azéri hogy ő egy dán dog, van hogy az ,, nem szabad,, olyan hangsúllyal hangzik el ami simán egy dicséret is lehet a kutya meg tombol tovább. A kutya nincs tisztába a méreteivel főleg úgy hogy soha senki nem mutatta meg neki a határait. Nem verni kell őket de nyugodtan oda lehet engedni egy jól nevelt nagy kutyához és egyáltalán nem baj ha az jelzi neki hanyas a kabát (persze nem vér ontással hanem kulturált módon) ugyan ez igaz az emberre is. Nekem is van kutyám, a szemem fénye, a mackóm de ami nem az határozottan nem.

2019. júl. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez az embereknél is így van.Kis termet,nagy pofa.
2019. júl. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Alapvetően minden kutya ilyen lenne, de egy 2 kilós kutyát hogyan nevelsz meg? Sokan nem is foglalkoznak vels
2019. júl. 19. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"egy 2 kilós kutyát hogyan nevelsz meg?"


Pont úgy mint egy 30 kilósat...

A nevelés nem méret/súly függő.

2019. júl. 20. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Legjobb védekezés a támadás..."


Nekem csivava keverékem van és jól nevelt. Őrzi a házat, de nem tombol minden járókelőre, mint a szomszéd pulija. Behívható, senkire nem támad, teljesen közömbös. Kutyákkal is barátságos. Macskákat imádja. Én mindig is nagy hangsúlyt fektettem a nevelésére, meg is lett az eredménye. Minta kutya.

2019. júl. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!