Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mondanátok nekem 4-6 kg...

Mondanátok nekem 4-6 kg súlyú, rövidszőrű kutyafajtákat?

Figyelt kérdés
Olyat keresek, ami nagyobb mint egy yorkie, de kisebb mint egy westie. Előre is köszönöm!
2019. júl. 20. 18:15
 1/5 anonim ***** válasza:
80%

Norfolk, norwich terrier 5.5 kg. átlagosan, Cairn Terrier 6-6.5.


De szerintem jó esetben egy Yorkie is eéri az 5 kilót, ha kifejlett és fajtatiszta. Egy kan biztosan.

Az Ausztrál Terrier nagyon jó, emlékeztet egy Yorkiera, de az már Westie méretű, vagy akár nagyobb.

2019. júl. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Akkor egy Tibeti Spániel 4-7 kg.

Lhasa apso is szimpi nekem 5-7 kg.

2019. júl. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Csakhogy ezek alapjában hosszú szőrűek, kivéve, ha megnyírod.

Törpe tacskó pont ebben a súlyban van, van rövid szőrű változat, aztán kis olasz agár, törpe pincher például.

2019. júl. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Egy fajtatiszta yorki maximum súlya (standard szerint) 3,2kg. Persze, sok yorki jellegű keverék van, aki simán eléri az 5 kilót, de egy törzskönyves nem fogja. :) 3 kilónál azért nagyobb kutyát szeretnék, ezért írtam

2019. júl. 20. 19:44
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ne méret alapján válassz kutyát, hanem a kutya természete alapján.

Sokszor egy kisebb termetű kutya, pláne a terrierek, sokkal energikusabbak, aktívabbak és mozgásigényesebbek, mint egy nagyobb testű, de nyugodt fajta.

2019. júl. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!