Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Flexi póráz vagy sima póráz? ...

Flexi póráz vagy sima póráz? Többi lent

Figyelt kérdés

Egy két éves Foxi kutyusom lesz

Melyik pórázt ahánljátok

Ha flexi zsínóros vagy madzagos

Ha sima hány cm legyen es milyen anyagu??

Köszönöm,a választ😀😀



2019. júl. 22. 13:22
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

Sima póráz. Biztos kontrollt ad a kutya felett. A flexivel meg megy töknek, paszujnak.


Hogy mekkorát az elég sok mindentől függ. 150-180 cm körül keresgetnék.


Az nekem ilyen van. Bár nekem amstaffom van, így neked biztos hogy nem kell ennyire strapabíró extra erős póráz :D

[link]

2019. júl. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ
2019. júl. 22. 13:37
 3/7 anonim ***** válasza:
72%

Flexi akkor jó, hogyha a kutya már jólnevelt, visszajön egyből, nem megy oda senkihez, nem eszik fel semmit a földről stb. Ezért én például erdei sétához szoktam használni, mert ugyebár erdőben nem lehet elengedni a kutyát. Szóval ilyen helyekre jó a flexi, ahol nem lehet elengedni, de kicsivel nagyobb mozgásteret akarsz a kutyának biztosítani.

Amikor még csak tanuljátok a fegyelmezett sétát, akkor pedig sima póráz. Én speciel a szövet kiképző pórázokat preferálom.

2019. júl. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%

Sima, főleg az elején. Városban csakis sima. Flexi esetleg akkor, ha a kölyök még nem behívható, nem tudod elengedni mondjuk egy réten, de nagyobb mozgásteret akarsz neki biztosítani. De ilyenkor a kutya nincs kontroll alatt, ezért csak réten, szántón jó.


Simából amilyen tetszik. A textil, a kötél, a bőr is tökéletesen megteszi. Szóval ezt válsszd ki magadnak. Nekünk Julius-k9 gumis pórázunk van, amit legtöbbet használunk, de van rengeteg másik mellette (Puppia sima textil, Solognac textil, Hunter és egyebek).

2019. júl. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
70%
Flexit én csak azzal a kutyámmal használok, aki amúgy póráz nélkül is sétálhatna de egyetértek azzal, hogy csak elkerített/szeparált helyen legyenek elengedve.
2019. júl. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ ment a zöld kéz mindenkinek
2019. júl. 22. 17:50
 7/7 anonim ***** válasza:
86%

Nekünk ilyen van:

[link]

2019. júl. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!