Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sok macska mellé kutyust?

Sok macska mellé kutyust?

Figyelt kérdés
8 benti cicám van (6 mentett) és szeretnék menteni kutyust is. Mivel anyagilag megtehetem,és nemsoká a hely sem lesz akadály,szeretném tudni,hogy lenne e esély rá,hogy az állatok összeszokjanak,illetve,hogy egyenlő arányban tudjak foglalkozni minden állattal.

2019. júl. 22. 15:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A foglalkozás rajtad múlik. Nekünk volt egyszerre 2 kutya és 2 macska. Azóta csak egy kutya maradt és nemrég érkezett mellé egy talált kiscica. Fél nap alatt összeszoktak. A kutyának tiltani kell a macska üldözését. Mondjuk a mienk alapból imádja a macskákat, így vele nem volt ilyen gond. Érdemes olyan fajtát keresni, ami nem vadászatra lett kitenyésztve. Pl társasági kutyák, juhászkutyák. Ott alapból könnyebb a helyzet.
2019. júl. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nalunk 1 kutya(nemetjuhasz) es 5 macska van.es osszeszoktak

Pedig egyikuk sem volt mar kolyok

2019. júl. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Hűha,nagyon köszönöm a válaszokat! Amint lesz megfelelő hely,bele is vágok a dologba 😊 Köszönöm a bíztatást!
2019. júl. 22. 16:10
 4/14 anonim ***** válasza:

Összeszokhatnak persze, az időd meg (részben) rajtad múlik.


Az màr egy màs kategória, hogy milyen szag lehet nálad, de hogy egy kávét meg nem innék ott, az biztos!


Kutya és macskabarát vagyok, pàrom is, a lànyom is, de kint van az udvaron cica is, kutya is.

2019. júl. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nekem "csak" 6 mentett benti cicám van, de van 3 mentett kutya is. Én mivel eleve nehezen választok a sintértelepen, könnyebb dolgom volt, hogy kizártam a nem macskapárti kutyákat. A többi közül nyugodtan választhatsz, aztán otthon bemutatod őket egymásnak. Elején azért legyél ott, hogyha nem kívánt viselkedést tanúsítana vmely jószág. Nálunk pl a legidősebb kandúr védte az egész macskafalkát és nekiment az újonnan érkező kutyáknak. Ezt sem szabad hagyni, ugyanúgy, ahogy fordított helyzetben sem hagyod, hogy a kutya bántsa a cicákat.

Külön etesd őket és vigyázz, hogy a kutya le barmolja szét a cicaalmokat.

2019. júl. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
4-es,legalább a macskák kifutóban vannak? 😑
2019. júl. 22. 17:53
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

Egyetlen macska van, jól érzi magát, köszöni szépen.

Bàrmennyire is nagy az udvar, nem fogunk menhelyet csinálni a házunból, az udvarunkból.

A benti több mint 120 nm hármunké, a hatalmas "park" pedig kutyáé és cicàé.

Azért ne éljen már az ember egy légtérben állatokkal, nem viccből van udvar.

A kislànyom nagyon nagy cicabarát, de tudja, hogy a ház a MI életterünk.

2019. júl. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Kösz,azt hiszem ez a hozzáállás mindent elárult.
2019. júl. 22. 20:08
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom miért kell a kérdezőt piszkálni. Úgy él, ahogy akar. Manapság szinte mindenki beengedi a kutyát/macskát a lakásba. De úgy látszik vannak, akik még le vannak maradva. Ideje felzárkózni.
2019. júl. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nevelésen is múlik, de szerintem mivel a kutya érkezik később, nem lesz gond. Ha már úgy kerül oda, hogy ilyen macska létszámfölény van nálad, akkor nyilván abba fog.beilleszkedni, kénytelen lesz elfogadni.
2019. júl. 23. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!