Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan erjem el azt hogy a...

Hogyan erjem el azt hogy a kutyám ne morogjon rám miközben eszik? Esetleg tudna benne valaki segíteni?

Figyelt kérdés
2019. júl. 23. 12:52
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
64%
En nem pontozlak le . Én irtam a dominálós választ . Engem viszont lepontoztak :D
2019. júl. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
100%

Ehhez kellene látni a szituációt. Milyen a kutya, miért csinálja. Érzékeny, félős kutyánál elég a terápia is. Míg pl egy magabiztos, domináns, kemény német juhásznál pedig igencsak erélyesen le kellene erről tiltani, majd utána jutalmazni a jó állapotot.

Kezdjetek el járni kutyasuliba!


Akik szerint meg ez így jó és hagyni kell, ti inkább hagyjátok, hogy megfulladjon a kutya, ha valamit félrenyel? Vagy inkább ráhagyjátok, hogy akár veszélyes, mérgező ételt megegyen?

2019. júl. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
81%

Tudom, hogy itt mi megy állatbarát körökben. Túlzottan lila ködben élnek a gazdik. Jellemzően fiatalok.

Volt régen egy kérdés, hogy megölnéd e a kutyádat, ha egy emberre támadna ?

Sajnos sokan voltak olyanok, akik végignéznék, hogy a kutya végez egy emberrel.

Ezt nevezik felelőtlen állattartásnak.

Azt hiszem a végén egy rendőr írt egy kommentet, az helyrerakta a dolgokat. Bármennyire is szeretünk egy kutyát sosem, hagyhatod, hogy emberi életet veszélyeztessen. És az, hogy ráhagyod a morgást a kutyára, gyakorlatilag egy emberi életet veszélyeztetsz.

A kutyának az első közt kell megtanulni, hogy nem domináns az emberrel szemben.

2019. júl. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
77%

Nem tudom figyelitek, egyes csatornákon mennek ezek az USA állatmenhelyes/örökbeadós műsorok.


Ott, amelyik kutya étel agressziót mutat soha nem adják örökbe. Elaltatják.

Érthető az ok. Egy felnőttet is ki tud csinálni egy kutya, hát még egy gyereket. Nagyon figyelnek Amerikában az ilyenekre.

2019. júl. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:

Honnan van a kutya és mennyi idős? Milyen fajta?

Nem moroghat rád a kutyád, és ezt meg kell tanulnia, te vagy a főnök, bármikor elveheted az ételt előle. Csak nem mindegy, mi a sztorija, nem mindegy, hogy pici és próbálgatja a határait, vagy felnőtt, mentett, sokat szenvedett, esetleg elkényeztetett, neveletlen.

2019. júl. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni hogy németjuhász és 10 hetes.
2019. júl. 23. 21:14
 17/35 anonim ***** válasza:
Még babakutya! Ha nem tudod letiltani, lebüntetni, szimplán elkezded megtanítani neki, hogy nem kell stresszelnie abban a helyzetben.
2019. júl. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
100%

10 hetes kiskutya és morog rád evés közben?

No, most kell megtanítani neki, hogy hogyan kell enni.


Az eledelét készítsd be a táljába, de úgy, hogy ő ne érhesse el. Azután tedd le a tálat a földre, de még ne engedd meg neki, hogy odamenjen enni. Mondd neki határozottan, hogy: "VÁR!" Ha mindenáron odamegy, büntesd meg. Újságpapír összehajtogatva, azzal a háta mögött csapj a tenyeredbe, és mondd neki nagyon határozottan és szigorúan, hogy: "VÁR A KUTYA!"

Vedd el előle a tálat.

Kis idő múlva ismét tedd le a tálat, és mondd neki, hogy:" VÁR!"

Lehet, hogy párszor ismételni kell a folyamatot, de meg fogja jegyezni, és várni fog. Lehet, hogy még remegni is fog, ettől nem kell megijedni. Ha már tud várni, akkor mondd neki, hogy: "A TIED!"

Ha ezt szépen teljesíti, dicsérd meg: OKOS KUTYA, ÜGYES!

Ilyenkor aztán hagyjuk nyugodtan enni, nem kell hozzá szólni.

Mindezekben légy nagyon következetes, határozott és kiszámítható. Nem megy egyik napról a másikra, de ők nagyon okos kutyák. Egy hét alatt ezt meg fogja tanulni. Ez nem azt jelenti, hogy addig ne adj neki enni, de ezt gyakoroljátok minden egyes evéskor, addig, amíg meg nem tanulta.

Soha ne engedd meg, hogy mások (értem ez alatt, ha pl. sétáltok, vagy a kerítésen át idegenek adni akarnak neki mondjuk jutifalatot) bármit adjanak neki enni, és ezt jelezd a kutyának is: "FÚJJ" szóval.

Csak akkor ehet és azt, amit Te adsz neki. Megjegyzi, megtanulja.

És minden egyes alkalommal, amikor enni adsz neki, mindig mondd, hogy "TIED". Ő ebből a szóból tudni fogja, hogy megeheti.

2019. júl. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:

#18 vagyok, csak nem ennyi éves, hanem jóval több.

Miért érdekes ez a válaszom szempontjából? Talán nem jót tanácsoltam?

2019. júl. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
0%

Csak kíváncsi voltam, hogy még a mesékben élsz, vagy leírtad, amit éppen kitaláltál.


A kutya NEM tud magyarul , ez biztos. Neki a "gyilkolj" szó azt is jelentheti, hogy nyalja körbe akire rámutatsz.


Alap szabály, hogy két szótagnál többet ne tartalmazzon egy parancs, vagy egy dicséret, mert nem tudja összerakni a mondandódat. A kutya neve sem jó, ha ennél több szótagból áll.

Egy parancs és egy dicséret sosem tartalmazhatja ugyanazt a szót, mert zavart kelt a kutyában.


Nem lehet egyszer azt mondani, hogy

- A TIED , máskor, meg, hogy "TIED".

Más a hangzása, pedig ugyanazt jelenti SZÁMODRA, de nem a kutya számára.

A kutya mindig a súlyozottabb hangokat azonosítja be, ezek leggyakrabban a magánhangzók.

"A TIED" szónál, a kutya azt érzékeli, hogy " A I E " és a hanglejtésedet.

Ez nem egyenlő a "TIED" szó esetében, mert ott csak az " I E " hangokat és a hanglejtésedet azonosítja.


Ugyanez a helyzet a " VÁR " és a " VÁR A KUTYA " parancsokkal.

Neki ez két külön dolog.


Aztán " VÁR A KUTYA " , mint parancs után jön az "OKOS KUTYA , ÜGYES" dicséret. Totál nem jó. Nem lehet azonos szó mindkettőben, mert nem tudod, hogy a kutya melyik két szótagra fogékony.

Ha a "kutya" szó az, akkor megzavarod vele, mert mindkettőben szerepel.

A kutyának nem kell a Magyar nyelv szerint helyes mondatokat alkotnod, mert nem érti a mondandódat.

Csak röviden, tömören.

A szánhúzó kutyának, azt mondja a "sofőr", hogy "JIP" , akkor balra megy, ha meg azt, hogy "JÁÁÁ" akkor jobbra.

Az egyiket nagyon röviden mondja, a másikat hosszabban. Egyik sem jelet semmit Alaszkában.

Aztán lehet még használni vezényszónak a hosszan kiejthető "sz" , vagy az "r" , "z" , "s" hangzót, azokat ugyanúgy kezeli, mint a magánhangzókat.


Mindenki eldönti, hogy mit használjon.

Nekem, az "ehetsz" és a "jóóóól van" működnek.


Nagyon jól megfigyelhető a kutyánál, amelyik hozzászokik az "EHETSZ" szóhoz, ha előbb áll neki az evésnek és Te önkéntelenül hangsúlyosan azt mondod a kutyának, hogy "KI MONDTA, HOGY EHETSZ ? "

A hangod miatt egy pillanatra abbahagyja az evést, de ahogy a mondat végén meghallja az EHETSZ-et, azonnal nagy erővel neki ugrik a kajának, mert Ő nem ért magyarul, ergo semmit sem jelent neki a hosszabb mondat.


És végére a kérdésedre a válasz:


Igen, hülyeségeket írtál.

2019. júl. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!