Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan erjem el azt hogy a...

Hogyan erjem el azt hogy a kutyám ne morogjon rám miközben eszik? Esetleg tudna benne valaki segíteni?

Figyelt kérdés
2019. júl. 23. 12:52
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:

Egyébként a tiltott dolgokra nagyon ajánlatos az általad is gyorsan kimondható szót használnod.

Erre kiválóan bevált a "NEM" .

Tök mindegy, hogy nem ugrálhat rád, vagy nem mehet ki a kapun, vagy ne tologassa éjszaka a pet palackot a betonon.

A NEM szónak az ő esetében az lesz a jelentése, hogy az éppen tett dolgot hagyja abba.

Ezt a szót hangosan is jól ki tudod mondani és gyorsan is. És még számodra is ugyanaz a jelentése.

2019. júl. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:

Kedves #22, #23-as válaszadó!

Ha ennyire tájékozott vagy és nagyon okosnak tartod magad, akkor miért nem ezeket a válaszokat adtad a kérdésre, és miért azzal példálóztál, hogy Amerikában miként járnak el egy olyan kutyával, aki félti az ennivalóját? Meg olyanokat írtál, hogy meg kell ütni a kutyát.

Egy kutyát ugyanúgy sohasem ütünk meg, mint ahogy a gyerekedet sem ütöd meg!

Néhány kutyát már felneveltem, és jelenleg is van kutyám. És képzeld el, hogy mindegyik értett, és a mostani is ért magyarul. Továbbmegyek, volt egy keverék kutyám, akit úgy találtam a nyugati határ melletti erdőkben. Képzeld, ő nem tudott MAGYARUL. Nem értette sem a hívó, sem a tiltó, sem semmilyen beszédemet. Először azt gondoltam, hogy süket. Már több éves kutya volt, az állatorvos szerint Ausztriában dobhatták ki és legalább 8 éves volt akkor, amikor találtam. Befogadtam, a saját kutyáim mellé. Mit tesz az élet, pár hónap alatt megtanulta az én parancs-, és hívó szavaimat.

Mindegyik kutyám nagyon engedelmes, szófogadó kutya volt, úgy mint a jelenlegi is. Egyébként magyar vizsláim és ír szettereim voltak, a jelenlegi is ír szetter, és még vadásztam is velük, és vadászok a jelenlegivel is.

2019. júl. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
30%

Akkor bizony Te vagy a nyerő, ha a Te kutyáid beszélnek Magyarul.

Gondolom az "anya" kutyáidnak is el szoktad magyarázni, hogy ne harapja meg a kölyök kutyát, ha rendre akarja utasítani.

Nem agyonütni kell a kutyát, ne legyél már ennyire szerencsétlen.

Sokkal nagyobbat koppan a kutya feje, ha nekirohan az ajtónak.

Vagy nálad még ilyen sem történt ?

2019. júl. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
0%

Egyébként egy tipikus védekezési mód egy írásra, hogy az előtte levőket emlegeted fel és okosnak nevezed a hozzászólót.

A pszichológiában van erre egy kifejezés, de nem akarnék túl okosnak látszani, inkább nem mondom.


Amúgy valami gondod van az amerikai Tv műsorokkal és az alkalmazott eljárásukkal?


Gondolom Ők már többször láttak ilyet, mint Te.


[link]

2019. júl. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:

A troll-kodást Te kezdted:

"18-as, megkérdezhetem hány éves vagy ?"

"Csak kíváncsi voltam, hogy még a mesékben élsz, vagy leírtad, amit éppen kitaláltál."

"Igen, hülyeségeket írtál."

"Gyerekek, elgurult a gyógyszeretek ?"

"tipikus védekezési mód egy írásra, hogy az előtte levőket emlegeted fel és okosnak nevezed a hozzászólót."


Ezek a Te szavaid ugye? Akkor a pszichológia szerint ki viselkedik kivel szemben és hogyan?

Egyébként a kutyáim nem "beszélnek", hanem értenek magyarul, azért, mert magyar szavakat használok.

Agyonütésről pedig még véletlenül sem volt szó, megütésről beszéltem.

Úgy ítélem meg, hogy felfogásod szerint a nagykönyvben megírtak alapján kell nevelni a kutyát, úgy mint sok nő teszi, hogy könyv szerint kell nevelni a gyermeket.

Csak az élet, tudod egészen más alapokon működik.

Egyébként nagy ívben teszek az amerikai TV műsorokra, meg az alaszkai szánhúzókra, meg a véleményedre is.


Kedves Kérdező!

Sajnálom ezt az egész közjátékot, Téged ez ne befolyásoljon!

2019. júl. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:

Én életemben nem olvastam el egyetlen könyvet sem a kutyák neveléséről, milyen könyvről beszélsz ?


Ugye neked voltaképp az fáj, hogy meg lett cáfolva a mondókád és a cáfolat tökéletesen megállja a helyét.

De nem muszáj elismerni, arra csak a korrekt emberek képesek...

2019. júl. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
"Alap szabály, hogy két szótagnál többet ne tartalmazzon egy parancs, vagy egy dicséret, mert nem tudja összerakni a mondandódat." - lehet valami abban, hogy a border collie a legokosabb kutya, az enyém ilyen jellegű mentett, és tudja, mit akarok, ha azt mondom neki, hogy "engedj be", mikor épp hazaérek és nagy lelkendezve fogad és a lábam elé veti magát, hogy simogassam meg most azonnal, az "engedj be" után is lelkendezik, de arrébb megy, hogy be tudjak menni az ajtón. Több, mint 2 szótag. :-)
2019. júl. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
Ja, és én nem az a felhasználó vagyok, akivel a vita elindult, a % ne tévesszen meg.
2019. júl. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:

Hát a border collie tényleg egy okos faj, legalább is a nyelvtant nagyon vágja. :)


Próbáld ki , hogy azt mondod neki, hogy "NE engedj be".

Figyeld meg, akkor is be fog engedni.


Ekkor meg szófogadatlan lesz. :)


Sőt az " E E E " -re is be fog engedni, meg a "gerjedj be" , "berkenye" , " gesztenye" szavakra is.


Akkor meg azt fogod mondani, hogy értelmi fogyatékos. :)

2019. júl. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

Sokat kísérleteztem a kutyám értelmi szintjével.


Az alap az volt, hogy " Megyünk sétálni ? "


A hangsúlyom mindig azonos volt:


Először csak annyit mondtam "Megyünk", ekkor hegyezte a fülét, mert ismerős volt neki, de nem tudta, hogy mi akarok.

Utána meg csak annyit mondtam, hogy "-tálni?" , ugyanaz a fülelés volt.

De ha kimondtam, hogy "sétá-" azonnal ugyanazt a reakciót adta, mint, ha az egész mondatot kimondtam volna.

Neki ez volt a kulcsszó.

A hangsúly is pontosan annyira kell a kutyának, mint az adott szó.

Ha monoton hangon mondtam, hogy "sétálni", akkor csak a fülét hegyezte.


Mondjuk azt még sosem próbáltam, hogy , ha csak eldúdolom neki a mondat hanglejtését. Most kipróbáltam, de nem volt semmi reakció. Szóval a kettő együtt szükséges, hogy értse.

2019. júl. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!