Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, hogy tartsák...

Mit tegyek, hogy tartsák magukat a megbesztéltekhez?

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves kutyám. Mikor még állandóan otthon laktam, a kutya következetesen és szabályokkal élt. Mióta egyetemre járok és kollégiumban lakom a kutyámat csak hétvégente látom. Igyekszem sokat otthon lenni vele, (elvégre felelősséggel tartozom érte ha már magamhoz vettem) de így is jórészt a szüleim vigyáznak rá.

Mikor költözésről volt szó, megkértem őket, hogy tartsák meg a számára kiszabott határokat. Vagyis, ne etessékk túl és ne engedjenek meg neki olyat, amit eddíg tiltottam neki. (Például ne feküdjön az ágyban, ne sírjon hajnali háromkor a hűtőszekrény előtt egy kis éjszakai nasiért.) Ezeket szépen tartotta is. De mióta nem vagyok annyit otthon, elfajultak a dolgok. A szüleim nem tartanak neki egészséges határokat. Mikor otthon vagyok, akkor peig nem tudom ismét lebevelni róla. Elkényezették. Beszéltem velük róla. Őszintén és higgadtan elmagyaráztam, hogy mit szeretnék tőlük, és hogy mire lenne szügsége igazából a kutyának.

Sajnos hiába érveltem nem nagyon érdekelte őket. Sőt szerintük én bánok rosszul vele. Természetesen a kutyának pillanatnyilag jobb, hogy pl. kap nasit éjszaka de hosszútávon árt neki.

De mivel kollégista vagyok és jelenleg még nem jöhet szoba az albérlet így nem is tudom elvinni onnan.

A kérdés végülis az lenne, hogy mivel győzhetném meg őket hogy, ebben az esetben halgassanak rám?

( Az érdekes viszont az hogy csak az én kutyámat kényeztetik el. Van még két kutya, de őket nem is akarják babusgatni. (Pedig azok ölebek és nem pászorkutyák...))


2019. júl. 23. 14:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj velük még egyszer leülni... ha nem megy, kutyabarát albérlet neked nem opció?

Sajnálom a szituációt, én is hasonlóban vagyok :(

2019. júl. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%
Nálunk csak az hozott eredményt, hogy minden egyes falatnál kiakadtam és jelenetet rendeztem. Mindegy egyes alkalommal. Mert nem fogták, fel, hogy a kutya allergiás és szétvakarja/rágja magát. Viszonylag gyorsan leszoktak róla.
2019. júl. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%

Ezért kell meggondoltan kutyát venni. Tudtad, hogy tovább tanulsz és távol leszel a kutyádtól.

A szüleid vannak a kutyáddal , a saját elgondolásuk szerint élnek vele. Ha nem hajlandóak úgy tartani, ahogy te kéred, így jártál. Persze, lehet érvelni időnként, hátha hajlandóak lennének kompromisszumokra,csak éppen az otthon töltött időd így leginkább számonkéréssel telne.

2019. júl. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%
Ez megint a felelőtlen kutyavállalás kategóriája. Tininek, gyereknek nem kell kutya, mert ha elköltözik, kollégiumba megy, mi lesz az ebbel?
2019. júl. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Majd beszélek velük többször, hátha...

Illetve igyekszem hamar elvinni onnan. Amúgyis hamar kell önállósodnom...😒

2019. júl. 23. 19:15
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos el kell fogadnod, hogy mivel a szüleid vannak vele többet, ezért most gyakorlatilag az ő kutyájuk lett. Ha majd lesz saját lakásod, albérleted, ahova magaddal tudod vinni, akkor ott újra felállíthatod a saját szabályaidat.
2019. júl. 24. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!