Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ultrahangos kültéri ugatás...

Ultrahangos kültéri ugatás gátló segíthet?

Figyelt kérdés
Egy éve költöztünk, előző lakhelyen nem volt gond a kutyáimmal, ez egy forgalmasabb (gyalogosok, illetve kutyák, macskák, gyerekek) utca. Nehezítésképpen itt is volt már egy kutyus illetve jött az én három kutyám még. Jó darabig nem volt gond, néhány morgás egymás felé, mostanában, főleg az utóbbi két hétben viszont megőrültek, nem buta kutyák, de pl pár napja éjjel szinte végig ugattak, már engem zavart, illetve sajnáltam a szomszédokat is. Bezártam őket, korán reggel pedig kiengedtem, viszont ez hosszú távon nem megoldás. Ez a balhé, egy szabadon mászkáló éjszaka önsétáltató kutyus miatt volt, de szoktak itt mászkálni rókák, macskák is. Amitől a kutyáim megmakkannak. Napközben ennyire nem durva a helyzet, de azért van akkor is ugatás rendesen, főleg, ha a már eredetileg itt lakó kutya is kint van, akkor az én egyik kutyám és ő folyamatosan ugatják egymást. Sok mindent próbáltam már, gondolkodtam az ugatásgátló nyakörvön is, de azt elvetettem, nem szeretném, ha valami csípkedné, rázná a kutyámat :) Aztán olvastam egy kültéri ugatásgátló ultrahangos szerkezetről, a vélemények eléggé vegyesek voltak. Nem tudom, talán segíthetne, van esetleg valamelyikőtöknek tapasztalata ezzel a cuccal? Tényleg jóban vagyok és jóban is szeretnék maradni a szomszédokkal, a kutyáimat sem szeretném folyamatosan bezárva tartani, de jó lenne, ha éjjel aludhatnánk és napközben sem őrülnének meg, ha megáll valaki a ház előtt az utcán beszélgetni. :)
2019. júl. 23. 17:12
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

Vagy beviszed őket èjjelre.

Vagy rendesen lefàrasztod. Értem én, hogy nyàr van, meg meleg, és egész nap döglenek a kutyàid, de estefelé egy kis kiadòs feladatozàs, és nem lesz ebből probléma. Nekem a fàradt a kedvenc kutyafajtàm.

2019. júl. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Sajnos vagy szerencsére, ezen túl vagyunk, de a rókára akkor is morcos, meg a kint sétáló kutyára is. :)Annyi még, bár ez nem tudom, hogy fontos lehet e, de pl, ha esik az eső, akkor nincs ilyen baj, akkor szépen elvannak a helyükön, kijönnek megnézik mi történik, max egy vakkantás és mennek vissza.
2019. júl. 23. 17:35
 3/10 anonim ***** válasza:

Muszáj leszel éjszakára bent altatni őket. Nálunk is csak ez volt a megoldás. Nem akartam megvárni, hogy valaki megmérgezze őket. Ha valahova hajnalban mennem kellett, kutyabébiszittert szereztem, aki nálunk aludt és reggel 8-nál előbb nem engedte ki a csapatot. Vettem kültéri ultrahangos kutyaugatásgátlót, de semmit sem ért. Arra jó volt, hogy azóta kicsit csökkent a hallásom, mert néhányszor beltéren cseréltem benne akkut és besípolt, valamint az összes madár elköltözött a környékről. Mivel nem csak a kutyáid ugatására fog megszólalni, nem fogja kiváltani az ugatásgátló hatást. Van rajta egy vagy két pöcök, amivel a falhoz lehet rögzíteni, képtelenség úgy odarakni, hogy nagyobb szélben ne ütődjön neki kicsit a falnak, minden ütésnél besípol. Akkor is besípol, ha belefúj a szél.

Akkor is besípol, ha a szomszéd kutya ugat. Mivel több kutyád van, bármelyiknél besípol, így nem fogják megérteni, hogy ugatás és síp közt van összefüggés. Akkor értenék meg, ha ugat egyet és arra jön a síp. De mivel síp van akkor is, ha a másik ugat, akkor is, ha fúj a szél, nem alakul ki a reakció. Tehát ugyanúgy fognak ugatni tovább és kénytelenek lesznek szegénykék hallgatni azt a szörnyű hangot, amit ha tényleg hallhatatlanra állítasz, akkor is kellemetlen érzést okoz az ember dobhártyáján is. Szerintem kínoztam őket vele legalább fél évig, aztán beláttam, hogy fölösleges. Ha ez a leírás nem riasztott el, nagyon szívesen eladom neked valami jutányos áron, írj privátot. Tökéletesen működik, csak épp többet árt, mint használ.

2019. júl. 24. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
ui: Ezt 12-13 évig csináltam. Most már 15,5 évesek, sajnos már nem teljes a csapat, most már nem ugatnak annyit, a kis hangadóm ment el áprilisban:( De persze most is bent alszanak, amikor csak lehet.
2019. júl. 24. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
ui: Most rákerestem, az enyém 60.000 Ft volt vagy 10 évvel ezelőtt, de most kaphatóak jóval olcsóbban is, 20 e Ft alatt. A márkáját most nem tudom megnézni. Lehet, hogy azóta fejlesztettek rajtuk és van már értelmes megoldás is. Egy próbát megér, hátha ezek az újak jobbak.
2019. júl. 24. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én láttam olyan esetet, hogy két kutyája volt egy családnak, és tökéletesen működött az ugatásgátló. Valószínűleg ennél sem mindegy, hogy milyen típusút veszel. Viszont amikor kimerült benne az elem, pár nap alatt rájöttek a kutyák, és újra rázendítettek :D
2019. júl. 24. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, kínozni semmiképp sem szeretném őket, meg az is érdekes lehet, hogy kisgyerekek is vannak sokat az utcán, nem tudom, hogy rájuk milyen hatással lenne ez a cucc. Éjszakai benttartás megoldható igazából csak nagyon körülményes és azt gondolom, hogy nekik ez sem igazán jó. Egy fajtáját tekintve vadász kutyám és két terelőm van. Nem munkakutyák, de ugye az ösztön az megvan. A vadászkutyát a lakásba nem tudom behozni, mert van bent macska is, akit igazából nem bánt, de ha egy légtérben vannak akkor azért próbálja levadászni, játékból csak, de a macska meg köcsög és ha odakap, akkor azért morci lesz a kutya is :) úgyhogy őt sajnos külön a kazánházba zárom. Az egyik terelő bent tud lenni velem, a másik szintén külön van. Amikor otthon vagyok ezt megtudom oldani, de pl jövő héten is elutazom, van aki vigyáz a kutyákra macskákra, de ő éjjel dolgozik, nem lesz itt. Azt meg nem akarom, hogy mondjuk du5. - és reggel 8 között végig zárva legyenek. Biztos megfordult már a fejetekben, hogy minek vállaltam őket, ha nem tudok egy ilyen helyzetet megoldani, de mint írtam is, az előző lakóhelyén semmi gond nem volt velük, a költözés sajnos kényszerből történt és az hogy ők nem jönnek velem, nem volt opció, nagyon szeretem őket :)
2019. júl. 24. 11:41
 8/10 A kérdező kommentje:
Képzeljétek, tegnap beszereztem egy ilyen ultrahangos cuccot, és meglepődtem, de eddig működik, nagyjából a negyedére csökkentette az ugatást, így azért már elviselhető.Úgy gondoltam még egy két napig, kint hagyom nekik, hogy azért ne szokják meg, mert akkor meg megint nem ér semmit. Viszont ami vicces volt, reggel kinéztem és nem volt a helyén a cucc, lementem a kutyák helyére és ott volt az ágyukba, kikapcsolva :D De most megint kiraktam, be kapcsoltam és tök csönd van, persze a postást megugatják, meg ha valaki lejön közvetlen a kapunkhoz, de az utcán sétálók most nem kapnak :)
2019. júl. 26. 09:22
 9/10 anonim ***** válasza:

Jaj, de cukik!!!!:DDDD

Most komolyan kikapcsolták? Nagyon okos kutyáid vannak!

2019. júl. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Szerintem csak véletlenül ott fogták meg aztán a fogukkal meg valahogy sikerült lehúzni a kis pöcköt, ami kikapcsolja. :) Jó fejek egyébként csak az utóbbi időben rengeteget ugatnak, mondjuk sok is errefeléba róka most. Kb egy órája jöttem haza és az utca elejétől kb 100 méteren vígan sétált előttem 10 méterre két kis fiatalka.
2019. júl. 26. 23:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!