Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen engedélyre van szükség,...

Milyen engedélyre van szükség, ahhoz, hogy hozzanak hozzám lovakat bértartásba?

Figyelt kérdés

2019. júl. 29. 13:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
En ezt inkabb hivatalos helyen kerdezd meg. A helyi onkormanyzatnal peldaul. Nekik tudniuk kell. Gondolom, ez mar vallalkozasnak szamit, adokoteles, stb. Nagy faba vagod a fejszedet, de hajra. :)
2019. júl. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, felteteles moddal akartam kezdeni. :D :)
2019. júl. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Az első utam az önkormányzathoz vezetett, de nyaral a polgi, meg az jegyző is (augusztus végéig...). Itt nélkülük megáll az élet (mi kis falunk :D)

Igen tudom, hogy húzós lesz, de az amerikai nagynéni (avagy debreceni nagyi) megajándékozott egy kisebb összeggel, és betöltöttem a 18-at is, szóval húgival álmokat valósítunk meg :)

Szóval van egy másik kérdésem is, mindjárt linkelem.

2019. júl. 29. 13:54
 4/14 A kérdező kommentje:

Vagyis csak linkelném, ha engedné ez a gyík, hogy kiírjam:

Milyen engedéllyel oktathatok, és hány éves kortól? (mint írtam én felnőtt vagyok, de a húgom 16) Milyen lovakkal? (hivatalosan milyen lovakkal. Értem én, hogy bombabiztosiskolaló...)


Illetve, ha ezt az egészet nem hivatalosan csinálnám, mennyire valószínű, hogy egy kétezres fős faluban felnyomnának? És mi lenne a következménye?

2019. júl. 29. 14:00
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne kezdj bele, ha nem tudod/akarod tisztán csinálni, jóakarói mindenkinek vannak (főként egy faluban).

Engedéllyel kapcsolatosan ezeket az oldalakat nézd át:

- Bejelentéshez / hatósági engedélyhez kötött gazdasági tevékenységek katalógusa a szolgáltatások piacán [link]

- Egyes tevékenységek gyakorlásához, vagy munkakörök betöltéséhez szükséges képesítési követelményeket szabályozó jogszabályok jegyzéke [link]


Ha felnyomnak, de nem volt baleset, akkor adóügyi bírságot szabnak ki, ha hárman lennétek, akkor már bűnszervezetben elkövetett adócsalásnak is minősülne, nem játék.

Ha baleset volt, akkor viszont akár börtönbe is kerülhettek, ezt meg főként nem kockáztatnám.

2019. júl. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Megtaláltam neked a lényeget:

931905 - Sport- és szabadidõs lovagoltatás

A tevékenységhez külön engedély NEM szükséges!

A tevékenységhez bejelentés NEM szükséges!

2019. júl. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez pedig a szabályozó rendelet, olvasd át:

[link]

2019. júl. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Végzettség tekintetében a rendeletben ezt találtam:

a szolgáltatás igénybe vevőjének lovagoltatásával járó lovas szolgáltató tevékenység esetén - legalább egy

ba) középfokú lovastúra-vezetői képesítéssel,

bb) lovas sportágban szerzett középfokú sportedzői képesítéssel,

bc) lovas sportágban szerzett felsőfokú szakedzői vagy okleveles szakedzői képesítéssel,

bd) lovas-kultúra oktató felsőfokú szakirányú továbbképzést igazoló képesítéssel,

be) lovas-tanár (hippológus) és -szervező felsőfokú szakirányú továbbképzést igazoló képesítéssel, vagy

bf) lovas sportágban nemzetközi sportszövetség által akkreditált edzőképzésben szerzett végzettségek egyikével rendelkező, a szakmai tevékenységért felelős személyt (a továbbiakban: szakmai tevékenységért felelős személy) foglalkoztat,

2019. júl. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
76%

Már hogyne kéne engedély egy ilyen tevékenységhez, és végzettség is!Nem úgy van, hogy bárki bármit csinálhat.

A bértartásnak komoly közegészségügyi, stb.feltételei vannak.Nagy felelősség.Rád bízza valaki a drága lovát, ha nem értesz hozzá 100%-osan, és lesz valami baja, pereskedhetsz vagy fizethetsz.De akkor is, ha az illető imádja a lovát.

Vagy másik probléma, ha fogalmad sincs a helyes lovagoltatásról, ami nem annyi hogy felültetünk egy gyereket a lóra, aztán indíts!El tudod képzelni mi lesz a következménye ha egy gyerek leesik a lóról és mondjuk nyakát töri?Vagy átmegy rajta a ló és halálra tapossa?Ha engedéllyel és végzettséggel csinálod, akkor is lehet baj, viszont akkor valamennyire védve vagy.De anélkül???

Egyáltalán 18 és 16 évesen milyen lovas tapasztalattal rendelkeztek?Mennyire értetek a lovakhoz?

Egyik rész a lovakhoz értés, de ha lovagoltatsz is, másik rész a lovagoltatási ismeretek, harmadik rész az emberismeret, mert fog odamenni nehezen kezelhető nagy mellényű ember is, aki majd diktálni akar.Ismeret nélkül nem megy,ide nem elég hogy van pénzed.Neked is jól kell tudni lovagolni.

Ez egy olyan terület, amihez édeskevés az álmodozás.Egy-két hiba, és úszik a pénzed, mindenki elviszi a lovát tőled,és becsődölsz.

Tehát szerintem csak nagyon megalapozottan lehet ezt csinálni.

2019. júl. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
77%

Oktatni vizsgázott iskolalovakon lehet, akiknek van útlevele, a helyet pedig be kell jelenteni NÉBIHnek, azok pedig kijönnek ellenőrizni. Oktatni lovasedzői vagy túravezetői papírral lehet. Ezek feltétele min érettségi. Sportoktatónak tán lehet tanulni 16 éves kortól, de én tuti nem bíznám a gyerekemet egy másik gyerekre (én is edző vagyok). Persze mindehhez vállalkozónak kell lenned, ezt a részét egy könyvelővel kell megbeszélned. A bértartáshoz a szerződéseket egy ügyvéddel érdemes megszerkeszteni.

Lóból csak annyit vállaljatok, amennyit maradéktalanul el tudtok látni. Arra készülni kell, hogy nincs hétvége, ünnepnap, rossz idő... stb Ha embert fogadok, annak tisztességes bért kell adni.

Nem tudom mennyi lóvé szakadt rátok, de maga az infrastruktúra, föld, lovak stb.. több milliós tétel, főleg a föld, mert 2-3 hektár helytől függően 15-80 millió forint.

2019. júl. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!