Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Haflingire jó a normális...

Haflingire jó a normális nyereg vagy annak a ló fajtának nagyobb nyereg kell?

Figyelt kérdés
Szeretnénk venni egy nyerget de viszont nem tudom h pl egy univerzális vagy egy ugró nyereg jó lenne rá (igen ugró nyereg mert az a ló ugrik kb 90 cm-én és haflingi) köszönöm a normális válaszokat! 😁

2019. aug. 1. 19:48
 1/6 anonim ***** válasza:
53%

Ha csak 90 et ugrik és nem versenyük akkor az univerzális is jó ha nincs elhízva és klasszikus haflingi nem pedig vastag akkor általában a 16,5 vagy a 17 méret kell neki

Ha vastagabb pedig 17,5 a z ennél nagyobbak nagyok lesznek rá

2019. aug. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ de nem embertől függ hogy hányas a nyereg? Meg a nyerget majd másik lóra is használnám ahol majd nagyobbat is fogok ugrani és hát azért nem szeretnék 2 nyerget venni
2019. aug. 1. 23:10
 3/6 A kérdező kommentje:
Ja és elfelejtettem leírni h majd versenyre is fogják vinni csak még egy kicsit edzik
2019. aug. 1. 23:13
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem az embernek kell jó legyen elsődlegesen. van markamra méret rajta, le kell mérni.
2019. aug. 2. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az elsődleges hogy a lónak jó legyen a nyereg. A 17 a lovasra vonatkozik.

Így is úgy is két nyerget kell venned, nagyon kicsi az esély hogy egy nyereg jó lesz két különböző lóra.

A nyeregillesztés szakember feladata, mi itt nem tudjuk megmondani melyik nyereg lesz jó a lovadra.

(Nyeregvilág oldalt böngész át, ők tudnak segíteni.)

2019. aug. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A hafira inkább szélesebb gerinccsatornájú nyerget vegyél, illetve a markamrára figyelj oda, mert inkább alacsonyabb és szélesebb marjuk van, mint pl egy félvérnek.
2019. aug. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!