Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tudnátok írni, olyan eséseket,...

Tudnátok írni, olyan eséseket, lovas baleseteket amelyek a felelőtlen edző/oktató miatt történt veletek?

Figyelt kérdés
Tudnátok írni, olyan baleseteket amelyek felelőtlenség, szakmai hiba miatt történt veletek?

2019. aug. 1. 22:33
 1/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%

Igen, tudok.

A kancája mellől elvitték az egyik lovat, nem akart menni, de mivel engem lovagoltatni akartak, ezért annak ellenére, hogy a ló tiltakozott kirángatták az istállóból és felnyergelték. Ráültettek, de a ló megvadult, elkezdett ugrálni, én meg gyerek lévén nem tudtam magam megtartani és lelökött magáról, repültem 5 métert kb. Szerencsére zúzódásokkal megúsztam.

2019. aug. 1. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A nővéremmel történt.

Az oktató részeg volt, és úgy oktatott. Agresszívvé vált amikor a ló nem csinálta elsőre, és akkorát csapott szerencsétlenre, hogy ledobta nővéremet.

(Lehet mondani hogy kamu, meg hogy csak láttuk az oktatón. 8 éves kislány nem hinném, hogy levágja elsőre.)

2019. aug. 2. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem szakemberrel volt, egyszerűen csak a szomszéd sráccal.


Az ő családja földművelő, amihez kell a ló. Főleg szekérhúzásra van használva, nyergük nincs is.


Ültem a lovon, mentünk a tanyájuk felé - lejtőn felfelé, aszfalton, nyereg, KOBAK nélkül, én meg elég tapasztalatlan voltam.


Az ügetés még oké volt, rajta maradtam. Aztán a srác megkérdezte, hogy szeretnék-e vágtatni.


Én pontosan tudtam, hogy nem elég stabil az ülésem hozzá, pláne nem nyereg és kengyel nélkül, és minden bizonnyal le fogok esni. Mondtam is neki, hogy nem.


Ő azt hitte, hogy csak szerénykedek, ezért elindította a lovat... én pedig elég hamar lepottyantam.


Szerencsére semmilyen sérülésem nem lett.

2019. aug. 2. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer a pálya szélén vártam a soromra lóháton. Aztán szépen nekünkvágtázott egy másik csaj. Elég csúnyán nézett ki a bokám utána, ahogy “összeverte” a kengyelével, de szerencsére nem lett komoly bajom.

Mondhatnátok, hogy a csaj hibája, de egy normális oktató figyel a lovasokra. Sőt, ha tudja hogy nem tudja irányítani az adott lovas a lovát akkor nem hagyja hogy szabadon vágtázgasson a pályán.

2019. aug. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

Persze hogy tudok, nem is egyet! És ezeket röpke 3 év alatt szedtük össze a barátaimmal.


2017-2018: Én közel 6-7 éve lovagoltam Pesten, de sajnos egyéb okok miatt vidékre kellett költöznünk. Nem aggódtam azon hogy nem fogok találni lovaglási lehetőséget mert ismerőmnek aki egyben edző, volt egy pár elég jól képzett lova. Volt ott minden: Lipicai, Nóniusz, Angol Telivér, Magyar félvér, Magyar Sportló, sorolhatnám tovább de évekig tartana.


1.) Nos egyszer azt mondta nekem és a barátaimnak hogy mozgassuk már le az egyik 7 éves kancáját, futtassuk és lovagoljuk le hogy ne legyen annyira tele energiával. Oké nincs is evvel gond. Leápoltuk a lovat, felszereltük, Futó száraztuk egy jó 30-45 percet mert tényleg nagyon tele volt. Utána barátnőm felült rá mert hát ő lovagolt rajta sokat, és imádta azt a kis kancát, így lefutó száraztam a barátnőmet majd elengedtem hogy sétáljon vele egy kicsit aztán visszavisszük a bokszba. Oké leléptette, leszállt mentünk volna be az istállóba, mire odajön az ismerősöm hogy nincs eléggé lehajtva és mivel bennem jobban bízik így üljek már fel a lóra és menjek vissza pályára. Vonakodva felraktam a futószárat hogy először azon menjek aztán majd ellehet engem engedni. Felszálltam mire a ló kicsit meglepődött. Megkértem az ismerőst hogy segítsen, fogja meg a lovat és sétáljunk kicsit. Az öreg megfogta a szárat, a ló pedig elkezdett jobbra-balra lépdelni. Az öreg fogta és elkezdte a ló fejét rángatni és üvöltött hogy hagyja abba a hisztit. A ló kirántotta magát az ismerős kezéből és galoppban megindult a karámban, és a karám végében egy rendezett irányváltással kikerült alólam a ló és arccal telibe kaptam egy fát. 10 percig azt se tudtam hol vagyok, a szám felszakadt, és agyrészkódást kaptam. Persze ezek után még én voltam a hibás.


2.) Ugyanevvel a kis kancával volt dolgom. Ezúttal direkt sok ember nélkül. én voltam és a barátnőm aki lovagolni szokta. Lepucoltuk, felszereltük, lefuttattuk, majd felült a barátnőm ugrott vele egy sort és le is zárta az edzést, egy jó órát volt a ló lovagolva. Leszállt, és kivittük a lovat karámozni. Én a saját lovammal foglalkoztam akkor amikor hozta egy barátjának a lányát és felajánlotta neki hogy felülhet az egyik lóra. Mondom ohh szegény lánnyal ne hogy baj legyen megyek segítek. Bevittem a lovam az istállóba és odamentem. Hát persze hogy azt a telivér kancát akarta a kislány alá rakni akit mi lovagoltunk le. Hiába mondtam a férfinek hogy a ló már le lett mozgatva, meg se hallotta. Kihozta a lovat a karámból, lepucolta, felszerelte és kivitte a pályára. Lefuttatta, és azt mondta hogy szálljak fel a lóra mert engem már ismer, meg hogy mutassam meg hogy kell lovagolni. Mondom, oké, de csak sétálok mert eléggé lefáradt már szegény. Felszálltam és sétáltam vele egy pár kört, mire azt mondja mutassam meg mit tudok, ügessek, vágtázzak,és lendületből rávágott a lóra. Kicsit Deja vum lett. A ló megindult velem és egy elegáns fékezéssel gerinccel lerakott a pálya széli gerendákra. 10 percig azt se tudtam ki vagyok. Persze, kinek a hibája volt? Az enyém mert túlzottam meghajtottam a lovat.


2019: Új edző jött a lovardába mert a másiknak nem volt elég ideje hogy tudjon velünk foglalkozni. Sok edzést tartott nekünk, aztán kb 1 hónappal később jöttek a balesetek nála is.


3.) Osztálytársam elakart kezdeni lovazni, így kihívtam egy edzésre, ekkor még nagyon bíztam az edző szakértelmében, hisz sok dologban segített nekem és új dolgokat is tanulhattam hála neki. Lepucoltam, felszereltem neki egy lovat, a legmegbízhatóbbat! és kivittük a pályára. Edző lefutó szárazta, majd felkerült a barátnőm. Nagyon ügyesen mentek és élkepesztően segítőkész volt az emberkénk. Mire megjelent a régi jó barátunk "látogatóba." Szünetet tartottak, az edző ivott egy kevés vizet, és beszélgetett a régi jóemberrel. Az öreg odament a lóhoz és megsimogatta. Már itt aggódtam nagyon hogy nehogy a barátnőm megsérüljön. Az öreg elkezdett sertepertélni a ló körül, meg a kezében volt egy műanyag palack és azzal csörgött folyamatosan. A következő pillanatban a ló felágaskodott és ugrálni kezdett, ennek következtében a barátnőm átesett a ló nyakán, a ló pedig majdnem rálépett ijedtében. Mi volt a válaszuk erre? A lónak érzékeny a szája és a barátnőm rángatta a száját...

Nagy nehezen visszaültettük a lányt hogy legalább ne legyen benne félelem. Ment még egy 10 percet aztán leszállt. Mondom az edzőnek had szálljak már fel, kíváncsi vagyok hogy tényleg annyira érzékeny a szája vagy csak kitaláltak valami kifogást. Felszálltam, és elindítottam a lovat, léptem ügettem vele, hossz és rövid száron is. Semmi ilyen problémáról nem volt szó..


4.) Másik barátném már régóta járt ki velem és mindig velem lovagolt amikor tudott. Most viszont osztályban lovagoltunk mert nem volt túl jó idő a terepezéshez. Nagyban lovagolunk, őt pedig futószárra vették mert a ló köcsögösködött vele. Mennek nagyban mire az edző olyat vágott a ló seggéhez hogy a ló elkezdett rodeózni, és barátném elegánsan legurult a ló nyakán. Oké, barátném visszaült 10 perc múlva annyit látok hogy a ló ijedtében annyira szedi a lábát hogy elcsúszott és a lánnyal a hátán elvágódott, a lány felkelt, a ló pedig mint aki jól végezte a dolgát, felszereléssel együtt meghempergett . Persze nevettünk mert vicces volt. De az hogy az edz elkezdte ostorral csapkodni a lovat hogy kelljen fel...


5.) Pónin lovagolt egy kislány a lovardában, de a ló félt az ostortól így alig mert csinálni bármit is szegény. Edz megállítja a pónit, majd azt mondja a kislánylak hogy kapaszkodjon.. Lendületből végig vágott a pónin, az felágaskodott és leesett róla a kislány. Azt mondta az edző a lánynak hogy ez az hibája mert a ló, tudná hogy mit csináljon, de a kislány nem és ezért a lovat el kell verni hogy tudja mi a feladata.


6.) Az edzőnk sokáig azzal zaklatott engem hogy a lovam (Nóniusz kanca) nem nekem való, túl erős, túl makacs hozzám és hogy ő megveszi ha gondolom...

Miután ezerszer is elmondtam neki hogy a lovam nem eladó, mindig kavart valami balhét. A lovardában azt híresztelte hogy a lovam egy vadállat. A 2 hónapon belül ló már rettegett az embertől. Nem tudta megetetni, nem tudott kialmozni a ló miatt. Minden reggel amikor vitte legelőre elverte a lovat.. Egyszer azt mondta nekem hogy ne adjak a lovamnak kaját, csak azért hogy lefogyjon és hogy ne legyen tele, azt mondta ha már billeg a ló az éhségtől, akkor majd tudok vele bánni.. Volt olyan hogy arra mentem ki hogy minden ló kapott reggelit, nekem meg szerencsétlen kancám nem kapott semmit.. (Bárki megtudta volna mondani hogy az én lovam volt a legnormálisabb onnan. A bátyám 1 éves kisfiát rámertem bízni arra a 180 cm mar magas mamutra..)


7.) Lovagolok a lovammal a pályán, és segítséget kértem az egyik barátomtól hogy amíg kicsit vágtázok addig fogja már a futószárat, mert azért az én drága pacimnak is vannak pillanatai amikor azt hiszi hogy ö szarta a spanyol viaszt.. Szóval nagyban vágtázok a lovammal, mire az az igen okos ismerős berongyol traktorral a pályára. A ló olyan satut lenyomott hogy azt hittem felnyalom a homokot, de nem estem le, csak lefékezett és bakolt pár sort. Szépen megállítottam és megnyugtattam a lovat. Onnantól csak léptettem, mert nem akartam hogy én szívjak egy idióta miatt és esetleg baleset legyen belőle.


És a legfrissebb ami miatt most-már végleg otthagytam azt a putrit...


8.) Lovagoltam a pályán, és úgy öntöttem hogy megállok hogy igyak egy keveset. Leszálltam a lóról és a pálya szélére mentem ahol a barátom vízzel várt. Ittam egy keveset, és közben megjelent a jóemberünk.. Kérdezte hogy mi újság van velem és a lóval, hogy haladok. Mondom neki hogy nagyon jól megvagyunk, köszönjük a kérdést. Beraktam a kengyelbe a lábam, mire az ember odajött és megfogta a lovat, "had segítsek" jelzővel. Felszálltam, a ló pedig elkezdett hátrálni a férfitól, az pedig belekapaszkodott a zablába, és elkezdte tépni a ló fejét és üvölteni hogy hagyja abba a hisztit. A ló felágaskodott alattam majd elkezdett velem vágtatni a pályán, és a végére rodeózott velem egy sort. A ló nyakára borultam így automatikusan átöleltem, de próbáltam megnyugtatni az állatot. Pár perc múlva a pálya túlvégén abba is hagyta a játékát, és megállt. A lovam úgy reszketett mint a nyárfalevél.. Leszálltam, és a férfit elegánsan elküldtem melegebb éghajlatra..


Itt döntöttük el hogy ott hagyjuk azt a putrit. Ennek kb 4 hónapja. Azóta a lovam visszatért a régi kerékvágásba, és minden nyugis körülöttünk. Ha valaki okos kitalálja azt a dumát, hogy rég ott kellett volna hagyni a helyet, pontosan tudom, de sem anyagilag nem tartottam ott, sem szabad hely nem volt a környéken. DE ennek vége. Boldogság és nyugi van.

2019. aug. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Persze.


Na ez az esete úgy történt, hogy nagyon el szerettem volna menni ugróversenyre... Egyszer csak megcsörrent a telefonom, az edzőm keresett azzal, hogy van lehetőség most hétvégén amatőr ugróversenyre. Én leokeztam, hogy szívesen mennék, viszont megkerdeztem, hogy előtte meg kéne gyakorolni, nem? Azt mondta nincs rá idő, nekem menni fog.

Én barom bíztam benne, elvégre az edzőm, O jobban tudja a szakavatott szemével és a kepzettsegevel (egy lovaskultúra oktató végzettségű edzorol beszélek...).

Eljött a nap, nagy meglepetés ért engem a helyszínre érkezéskor. Az ember azt hinné, hogy tökéletes akadalypark várja, homokos talajjal... Nos nem tulzok, ha azt mondom, hogy konkrétan egy military pálya várt minket, olyan akadályokkal, amiket a TV-ben láttam. Mondom magamban, ennek a fele sem tréfa... Kérdeztem az igen képzett oktatom, hogy ugye ez most valami vicc?

Azt mondta, hogy nyugodjak meg, simán menni fog, meg előtte belovagolhatjuk a pályát. Megbiztam benne.

Hozzá szeretném tenni, hogy olyan lóra ültetett, aki még sosem vett részt versenyen. A ló ideges volt, az úton sokat tragyazott (hasmenése volt), tehát gondolhatjatok, hogy a ló milyen idegállapotban volt.

Belovagoltuk a pályát, a ló több helyen félt, megijedt, én is aggódtam. Két külön lóval lehetett teljesíteni. Az idegeskedo pacival sikerült teljesíteni a pályát valamilyen csodával határos módon. A másik lóval estem egy rohadt nagyot. De ezután jött az igazán gáz dolog. (Feltűnt H egy ilyen rendezvényen nincs mentős!! Tehát ha valakivel.itt történik valami az r.hadt gáz)

Jött egy verseny, be kellett lovagolni csapatostul az erdőbe, megtalálni cetliket. 4-5 lovasbol állt egy csapat. Elindultunk engem lehagytak, mert vagtattak mint a meszes a szűk ösvényeken, én ezt galoppozva nem mertem bevállalni. (Edzőm volt a csapat vezetője). Szépen lehagytak, egyedül vagtaztam tovább, kerestem őket. A lovam bepanikolt, mert eltűnt a többi ló, elkezdett vagtazni mint a meszes, belevagtazott egy fába, a terdemet úgy bevagtam, hogy azt hittem eltört, ketsegbeestem, aztán már láttam a fényt az alagút végén, ott volt az erdő széle, totál nem volt kontrollom a ló felett... A ló beszorult 4 fa közé, forgott mint az őrült, csatakosra izzadt a stressztől, én már temettem magam. Valahogy levergodtem a forgolodo lóról és kivezettem a fák közül... Senki nem keresett engem... Satinkalva gyalogoltam vissza, csak a párom futott felém, hogy mi történt. Az edzőm észre sem vette hogy lemaradtam, csak amikor rakerdezett, hogy hol vagyok!!! Itt most csak az a kérdés, hogy aki egyetemet végzett, és a lovaglás/lovasoktatas kremjebe tartozik, az ezt képviseli?? Sokáig tagadtam a dolgot, magamat hibaztattam, veszem az edzőm, mert hú O volt számomra az atyaur isten egyenes ági leszármazottja. Múlt évben ott hagytam őt emiatt.

Ami megdöbbentő, hogy az lovaskultúra itt Magyarországon feketén rendezünk versenyeket, ahol nincsen egészségügyi biztosítás?? Mi történt volna ha eltorom a.labam, a ló eltapos, elvagtazik a fenébe és balesetet okoz?

Mérhetetlen csalódottság volt ez az egész. Biztam az oktatomban, ez volt a legnagyobb baj.

2019. aug. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!