Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 11éve lovagolok lassan 12....

Blaniiiiiikaaaaa kérdése:

11éve lovagolok lassan 12. Szerintetek érdemes lovat venni?

Figyelt kérdés
Profi lovas vagyok de nincs lovam,már nyertem versenyeket is.Szerintetek bérbe tarttsak lovat vagy én tanítsam be ?
2019. aug. 2. 09:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem anyuék pénzéből ne tarts lovat.
2019. aug. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az egész kérdés+leírást olvasva nagyon nem állsz rá készen, még ne.
2019. aug. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
Ehhez a sporthoz nagymértékű alázat kell, ami a kérdésed alapján egyáltalán nincs meg benned. Én is 10+ éve lovagolok, és nyertem versenyeket is, ahogy a legtöbb lovas ismerősöm is, mégsem tartjuk magunkat "profi lovasnak". Ezzel nem azt mondom, hogy nem lehetsz tehetséges, vagy jó lovas, csak hogy az alázat nincs meg benned, anélkül pedig hatalmas hülyeség lovat venni, mert az alapján amit a környezetemben látok, a hozzád hasonló temperamentumú emberek lovai a legelcseszettebbek és/vagy nekik vannak a legdurvább lovas baleseteik, csak azért mert olyanokat csinálnak, amiket épeszű ember nem, azzal a felkiáltással, hogy "ők profik, ők értenek hozzá"
2019. aug. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A betanítást külön erre kiképzett szakember végzi. Te nem vagy erre alkalmas, mert ehhez nem elég az, hogy jól tudsz lovagolni, az idomítás, belovaglás ennél sokkal több.

A helyedben bérelnék egy lovat, akit neked kéne gondozni, edzeni. Így belekóstolhatsz a lótartásba, de mégse az lesz, hogy tartási tapasztalat nélkül ott van egy állat, akit megvettél drága pénzért és gond van vele.

2019. aug. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyelőre csak felestartás vagy bérlet ló, szakképzett emberek felügyelete mellett. Aztán később saját. Hiába tudsz lovagolni, ha nem értesz a lótartáshoz. Először azt is tanuld ki, különben könnyen tönkreteheted a jövendőbeli lovadat.

És semmiképpen se te “tanítsd be”. Az egy külön szakma és nem elég hogy jó lovas vagy. Az egy dolog hogy tudsz autót vezetni, de attól még nem tudsz autót építeni. Hidd el mindketten jobban jártok, ha egy képzett és tapasztalt lovat választasz MAJD elsőnek.

2019. aug. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintetek bérbe tarttsak lovat vagy én tanítsam be ?"


1. Profi lovas nem kérdez ilyet.

2. A profi lovas sose mondja ki, vagy állítja magáról, hogy profi.

3. Ha versenyzel, akkor van edződ, szerintem ezt a témát vele kellene megvitatnod, hiszen ő tudja hogy mennyire értesz a lóhoz. A belovaglás pedig külön szakma. Ahhoz elsősorban alázat kell, ami belőled hiányzik.

2019. aug. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy még érett rá.
2019. aug. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
29%

Szerintem a lótartás elsősorban nem attól függ, hogy ki milyen lovas. Persze ha bértartásban van, akkor kicsivel könnyebb a dolgod, mert a "piszkos munkát" elvégzik helyetted, neked csak lovagolnod kell. Ha otthon tartanád, akkor mindenképp vedd figyelembe, hogy tudsz-e biztosítani számára elég nagy legelőt, fedett helyet, van-e türelmed naponta akár többször takarítani a trágyát, észre tudod-e venni időben, ha megbetegszik, stb...

Nem tudom, szoktál mondjuk földről dolgozni a lóval?

2019. aug. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Jezusom🤦🏻‍♀️

Te aztán biztosan “profi” vagy

Szerintem maradj inkább a öreg iskolalovaknal vagy esetleg vehetsz egy hintalovat

2019. aug. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!