Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tegyek, ha állandóan...

Mit tegyek, ha állandóan bevállaz?

Figyelt kérdés
Általában 3-an vagyunk a pályán, külön-külön, önállóan mozogva. A lónak szokása a többi ló után menni, állandóan őket akarja vinni. Általában a hosszúfalnál bevisz vállán a pálya közepére. Ilyen esetben mit lehet tenni?
2019. aug. 2. 23:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értem siet a ló, és el is húz, igaz?

Ha siet akkor a külső kéz feszes marad, míg a belső minden felemelkedésnél (ügetésről beszélek) fél felvételt csinál. Meg fog lepődni, és hamar lelassúl. Ha ügetésben bevállt, vágtában sem lesz gond.


Ha ellenkező irányba akar menni, ellentétes csizma-szár (és a csípőd is használd).

Ne hagyd, hogy a vállán legyen, hajsd előre. Mikor a hátsó láb a levegőben van, akkor azonos oldalon csizma.


Genyák ezek az iskolalovak :D

2019. aug. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az jó amit az első írt, plusz pálca a belső vállán, aztán amikor visz befelé tedd oda, de ha leszarja, akkor nyugodtan csesszél neki oda egy isteneset+ belső csizma. Hidd el ezen is meg fog lepődni. Lehet egyszer-kétsz
2019. aug. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
.. egyszer - kétszer le kell játszani, de utána már nem fog bevinni. Kicsit határozottabban kell lovagolni. Nem kell agyonverni, de jelezni kell neki, hogy te ezt nem tolerálod.
2019. aug. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget😊

#1 :D nem iskolaló, csak egy szeleburdi fogatló, aki "kamaszkodát" éli

2019. aug. 2. 23:39
 5/9 sassszem ***** válasza:
Mennyi idős a ló?
2019. aug. 3. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
10 éves
2019. aug. 3. 09:59
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem ellened szól, csak ilyenkor bennem mindig felmerül a kérdés, hogy az edző mit szól ehhez? Miért nem segít vagy ne adja ég, ül fel a lóra rendet tenni?


Ha mégis nagyon elvinne, pálca, csizma, stb ellenére, satufék, két lépés hátra, tekerd el a fejét a járás irányába, ellenoldali csizma addig nyomja, amíg jófele nem indul. Ha hajlandó, engedés, de érezze, hogy a feladat még ugyanaz, és nem engedsz az igazadból.

2019. aug. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

A környék egyetlen edzőjénél/oktatójánál (már ha lehet így mondani...bár ez eléggé túlzás rá) tanultam lovagolni. Tulajdonképpen vidéki "ráülünk, azt' hadd szóljon" stílusban tanított, csak szakszerűen magyarázta, ezért annak is tűnt. Aztán elkerültem egy jobb helyre (ahol nincs edző sajnos, csak lovas baráti segítség és a könyvek), így folyamatosan próbálom a hibáimat javítani, azért kérdeztem itt, hátha több szem többet lát alapon sikerül.

Köszönöm a segítséget neked is, utolsó :)

2019. aug. 3. 19:01
 9/9 Sssaszem ***** válasza:
27%
Azon már túl van, mert a lovaknál nem úgy van, hogy 10 évesen kezdődik a serdülőkora náluk másképp van, mint nálunk. A lovaknál 3 éves korban serdülnek és kb 5-6 éves korig tart én sem tudom pontosan. A lovaknál másképp van az életkor.
2019. aug. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!