Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Western nyereg angol lovagláshoz?

Western nyereg angol lovagláshoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogyha angolban lovagolok nagyon gáz western nyerget használni?

A lovammal kizárólag terepre szoktunk járni. Van hogy akár a terep egy napos, így szerintem egy western nyeregben jobban bírnám.

Stílust nem szeretnék váltani :D


2019. aug. 4. 01:44
 1/9 anonim ***** válasza:
17%
Terepen te se angolt, se westernt nem lovagolsz, hanem pacikázol, fentmaradsz rajta. A pályán lehet fejleszteni téged és a lovat is. Összeszedni, érdemleges munkát adni neki. Mindegy mit használsz a terepezgetéshez......
2019. aug. 4. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Rendben. Én nem hinném hogy egy ló szeret egy pályán raboskodni, körbe körbe... Tökéletes a lovam, nem is kívánhatnék nála jobbat. De ha jobb a szemednek, akkor hobbi lovaglás a stílusom...
2019. aug. 4. 04:01
 3/9 anonim ***** válasza:
62%

Kedves első! Terepen nem csak “utazni” lehet. Akár egy díjlovas porogramot is lelovagolhatsz egy réten, ha úgy tartja az ember kedve hogy nem egy pályán kíván edzeni.


Kedves kérdező! Ha nem kívánsz komolyabban edzeni a lóval kint, csak kikapcsolódás a terep akkor jó lehet. De arra készülj hogy teljesen más lesz benne ülni és a segítségek se úgy mennek át. + nagy többletsúly a lónak és nehéz megfelelő westernnyerget találni a magyarosabb lovakhoz

Ha csak terepre jársz akkor gondolom ott végzed az idomító munkát is. Ebben az esetben szerintem fontos lenne kintre is inkább egy angol nyereg. Vehetsz abból is túranyerget :) Esetleg egy megfelelő váznélkülit.

2019. aug. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
65%
Keress egy jó túranyerget inkább, vagy max. ausztrált. A western egyrészt teljesen máshogy ültet, nem úgy tudod adni a segítségeket, másrészt a magas marú lovakra tényleg nehéz találni.
2019. aug. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Akkor kipróbálunk egy túranyerget, max még univerzálisra gondoltam. Az is jó lehet, nem?

2019. aug. 4. 15:40
 6/9 anonim ***** válasza:
33%

Inkább túranyereg. Ha csak terepes vagy, megéri befektetni (40-60 körül van). Hidd el mindkettőtöknek jobb lesz.


Esetleg, ha sok fölösleges pénzed van, akkor cseppentő. Egy igazi álom.

Nekem van három. Ha jön idősebb, fájós hátú lovasom nagyon jól jön. Vagy, ha a ló háta nem az igazi, és a lovas ülése sem, akkor is imát mondok, hogy van ilyen nyergem.

Egyszer egy távlovas (75 km) elő versenyt nyomtuk le benne, nagyon jó volt. A többiek a túranyeregben, a dimbes-dombos rész után már haldokoltak.

2019. aug. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
48%

Azt gondolja hogy a benti síkmunka csak raboskodásból áll de terepen majd idomítani fog? Ne legyünk naivak.

Nem értem eleve a kérdést. Úgyis mindenki azt tesz a lovára amit akar, terepen pláne. Innentől preferencia kérdése hogy milyen nyereg van a lovon.

2019. aug. 6. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

A westernben nem vagyok jártas, de a nyeregről jókat hallottam. És nem tudom hogy megoldható-e...

Én nem idomítok lovat, nem vagyok idomár. Pontosan úgy viselkedik a lovam, bízik bennem, szeret ahogyan kell. Szerintem sokkal jobb mint pár ló aki szinte csak a boxát meg a pályát látta életében..

2019. aug. 6. 17:31
 9/9 anonim ***** válasza:
48%
Persze, hogy western nyerget vegyél, neked is és a lónak is kényelmesebb! Mindegy milyen stílusban lovagolsz!
2019. dec. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!