Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy tudom elétni, hogy a...

Hogy tudom elétni, hogy a lovam körülöttem menjen kis körön futószár nélkül?

Figyelt kérdés

Biztosan van aki nálam ezt ügyesebben megfogalmazza, de talán így is érthető.

Az erőszakmentes lókiképzés híve vagyok és szeretném ezt is megtanulni lovammal.

Sokat gondolkoztam ezen. Biztos vagyok benne, hogy körkarámban érdemes nekifogni és a testtartásnak, valamint a szememnek is nagy jelentősége van benne (ha a szemébe nézek hajtom, ha lejebb engedem a tekintetemet, akkor megszűnik a nyomás).

A lényeg az lenne, hogy mínél közelebb jöjjön és körülöttem mozogjon. Valakinek ötlet?



2019. aug. 7. 20:53
 1/3 anonim válasza:
Szia! Én először mindenképpen kötőfékkel kezdeném, díjlovas pálca segítségével. Körkarámban kezdd, engedd hosszabbra a vezetőszárat vagy futószárat, és a díjlovas pálcát (aminek a végére én egy kis “rongy”/szalagot kötnék) tartsd úgy, hogy háromszög forma legyen (mint egy rendes futószárazás)... egy idő után dobd át a vezetőszárat a nyakán, menj mellette, beszélj vele, a pálca legyen a faránál... lassan hozzá szokik és fokozatosan növeld a távot amit a “futószárazás” után mellette sétálsz.
2019. aug. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
44%

Futószárazd a lovat ahogy szoktad. Kezd el megtanítani, hogy ne ostorra vagy a futószár rángatására reagáljon, hanem a testbeszédedre és a hangodra. Sok idő és türelem, de amikor már maximálisan figyel rád és finom segítségekkel tudod irányítani akkor elhagyod a futószárat és társait. Aztán gyakorold szépen ezt az “eszközmentes” dolgot.

Ha már jól mennek a segítségek: Körön hajtod körbe-körbe (az elején sokat segít a körkarám) aztán jelt adsz hogy közeledjen hozzàd, de tartsa a tempót. Az elején a szűkítés hatására visszaeshet, ha már nagyon közel van hozzád, de sok gyakorlással már az is menni fog hogy szorosan melletted vágtázik körbe.

2019. aug. 11. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm:))
2019. aug. 11. 00:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!