Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen zablát vegyek?

Milyen zablát vegyek?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő. Van egy új lovam pár hónapja és nem tudok neki tökéletes zablát találni.

Nem vagyok teljesen hülye a zablák terén, de mivel egész eddig csak egyszer tört csikózablát használtam így annyira nem is vagyok jártas bennük.

A lényeg az, hogy a lovamat régen rengeteg féle zablával lovagolták( képek miatt tudom). Pálcás, olív, csikózabla, D zabla.

Nálunk először egy régi lovam egyszer tört csikózabláját használta amit kicsit kicsinek tartottam ezért nagy okosan rendeltem egy másik boltból nagyobbat. Ott teljesen más volt a méretezés is és egy nagyon hosszú zabla érkezett meg, ami ráadásul nagyon nehéz is volt mivel tömör zabla volt ( amit nem tudtam mielőtt meg nem érkezett). Ezt félretettem mert nagy volt a szájába. Aztán beújítottam és vettem neki egy pálcás zablát. Le méretük direkt az elsőt hogy annál azért egy kicsit hosszabb legyen, elmentünk abba a boltba ahonnan az első való, ott is megmértük megvettük és ez sem tökéletes. Szerintem egyrészt rövid is, másrészt szintén tömör és nagyon nehéz. Csak olyan volt a boltban azért vettem olyat.

A mai nap újra a régi lovam zabláját tettem a szájába ami üreges és ugye egyszer tört csikózablá és sokkal jobban ment vele mint a másik kettővel. Viszont ez rövid. Nyilván nem drasztikusan, de hülye lennék ezzel lovagolni tovább mivel nem tökéletes.

Tehát segítséget kérnék, hogy hogyan tudnám pontosan lemérni mégis mekkora zabla kell neki? Mivel rendelni már nem szeretnék többet, venni se ebből a boltból mert üregeset szeretnék beszerezni neki.

A másik pedig ezek miatt kantározásnál elkezdte emelgetni a fejét. Ha pedig beveszi a zablát mindig kinyitja a száját leteszi a fejét és olyan fejet vág mintha ki akarná köpni vagy nem is tudom. Sosem láttam még lótól ilyen reakciót, de biztos vagyok benne hogy a zablák miatt van, viszont nem tudok megfelelő méretűt/ fajtájút venni neki. A fej emelgetésről tudom hogy kell egyenként leszoktatni, de nem örülök ennek a reakciónak, mivel tudom hogy valami gondja van. A fogai egyébként rendben vannak, mielőtt megvettük azelőtt nézte állatorvos.

Olvastam, hogy a gumis zablák lehetnek még jók. Szerintetek? Csikózabla normális méretben vagy gumis zabla szintén normális méretben? Hányszor tört lenne inkább megfelelő? Úgy gondolom, hogy minél inkább kíméletesebb, könnyebb zablát szeretnék neki venni olyasmiket amelyeket finomabb szajú lovakhoz ajánlanak.



2019. aug. 12. 19:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi általában a kétszer tört olivzablát szeretjük használni. Átlag lóra a 12,5 cm-s jó szokott lenni. Waldheusen-től rendelünk, egyik lovunk sem reklamál..


[link] ez pl sosem töri fel a szája szélét, szokták szeretni


[link] ezt meg egy kicsit aggódósabbnak vettük, nagyon jól elvolt vele

2019. aug. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mivel ezeket a dolgokat próbálgatni kell (üreges/nem üreges, egyszer tört/kétszer tört), így nem tudnám megmondani melyik lesz a megfelelő nektek.

Viszont, ha érzékeny is a szája (tehát nem csak a zabla súlya zavarta) akkor ez a zabla egy nagyon jó megoldás lehet: Acavallo Sensitive

Sokan dícsérik. Persze, ha a te lovad pont utálja a gumis zablát akkor ezt se biztos hogy szeretni fogja, de egy verziónak jó lehet a próbálgatás során.

Sok sikert! Mi is ezzel küzdünk éppen :D

2019. aug. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi is hasonlóan voltunk a zablákkal. Főleg hogy rossz tapasztalatok miatt szinte rettegett tőlük (mióta megvettük ilyen).

Kipróbáltuk a szabadidomítást, és azóta szinte minden hibátlan. Sima kantárral lovagolok zabla nélkül, mindenre jól reagál pályán és terepen is.

Vagy nálatok ez nem opció?

2019. aug. 15. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én jobban ajánlom a 2x törtet és az anatómiai kialakítású zablakat
2019. aug. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A régi zablád jó volt? Azt kell lemérni akkor.

Zablákról tudni hogy minél vastagabb a nyelvvas annál kevesebb hatást nyújt (jó ha érzékeny szájú a ló) minél vékonyabb annál jobban irányítható. 2x tört zabla szintén a lónak kedvez, kényelmesebb neki de 1x törttel irányíthatóbb. Ha zavarja a zabla széle jöhet rá gumi karika. Görgős zabla nehéz szájú lovakra való. Az hogy most pálcás, D-s, vagy karikás, azt te tudod melyik kell (kihúzod e a zablát a szájából)

2019. aug. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem az összes lovamnak beválltak a Trust Flexi Soft Zablák. Van köztuk erős mén és 3 éves puha szájú herélt csikó is. Nagyon sok féle zablakarika és szájrész létezik. Én legjobban a Flexi Soft szájrészt szeretem, mert könnyű és lehet egy kicsit hajlítani. Zablakarikából te tudod melyik jó a lovadnak de az oliv majdnem minden lónak jó.

Mekkora a lovad?

Az én lovaim 165-175cm és nekik 13.5 zabla kell.

Most vettem észre, hogy 3 évet késtem. Milyen zablád lett?

2022. febr. 5. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!