Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Európában vannak olyan "lóvásá...

Európában vannak olyan "lóvásárok" ahol vad és nyers lovak vannak, egy helyen?

Figyelt kérdés

Olyan helyet keresek mint amerikába a mustang vásárok (cad lovakat befogják és be kell őket törni). A youtubon láttam róla videót, ha megtalálom beirom.

Ilyen Magyarországon gondolom nincsen, de Európába lehet! Ha valaki tud ilyet belinkelné, vagy leirná?

Nagyon kiváncsi lennék egyre élőben.

Kérlek ne irjátok le hogy az ilyen helyről hozott lovaknak nagyon nehéz elérni a bizalmukat stb.

Nem is szeretnék még egy jó darabig lovat.


Köszi ha válaszoltok.



#Mustang #lovásárok
2019. aug. 16. 20:31
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Ennek az elején vannak ezek a "telepek". 11:21-ig azt mutatják.

[link]

Vagy ilyesmire gondoltam

[link]

[link] (3:03-tól érdemes nézni)

2019. aug. 16. 20:39
 2/13 A kérdező kommentje:

De ha beirjátok hogy : wild horse adoption center

akkor kidob egy csomó képet hogy mire gondolok.

2019. aug. 16. 20:45
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Európában nem élnek lovak vadon.
2019. aug. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
M érdekel? Hogy hogyan törik meg a lovakat? Hogyan erőszakolják rájuk az emberek az akaratukat? Érted milyen förmedvény amit velük tesznek?
2019. aug. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket a vadlovakat ott árusítják ki kb. ahol vannak hogy csökkentsék a populációt. Elszállítgatni -érthető okokból- nem fogják őket. Európában meg már tudtommal’ nincsenek vadon élő lovak (vagy ha van is; nagyon kevés egyed és rezervátumokban) tehát nincs mit elárverezni.


A lovakat egyébként szerintem nem a helyszínen törik be, hanem mindenki hazaviszi a sajátját, aztán megoldja ahogy akarja (általában borzalmas módszerekkel, jó érzésű ember nem akarja azt néznj). Tehát te semmi akciót nem fogsz ott látni, max a terelést.


Ha lóvásárt akarsz nézni akkor irány Anglia, ott aztán igazán nagyok vannak.

Ha vadlovakat akarsz nézegetni akkor Hortobágy vagy egy másik kontinens legyen a cél, biztos szerveznek túrákat.

Ha maga a betörés érdekel, akkor inkább olvasgatnék a lovakról még a helyedben vagy elmennék inkább egy előadásra valaki olyanhoz, aki emberséggel bánik a lovakkal.

2019. aug. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm.
2019. aug. 17. 06:13
 7/13 A kérdező kommentje:

#4 Azt látom hogy hogyan bánnak ott szerencsétlen lovakkal. Én személy szerint magukat a vad lovakat néztem volna meg élőbe testköu, bár gondoltam hogy Európába csak rezervátumokba vannak, és Amerikából nem szálitanak (mert minek szálitanának, így belegondolva tényleg hülyeség) ide Európába.

Maga a lóvásár is érdekelt, mert még sosem láttam valódit ahol nem koszos lovakat a kupecek árulnak.

#5 Szerintem nem mindet törik be szörnyű modon (lehet én tudom rosszul bocsi), de pl. amikor a legelső vidót láttam olyat is megnéztem hogy hogyan szelidítik meg a vadlovat 90 nap alatt.

Lehet csak kameratrük de olyan igazinak tünkt, és ugy is nézett ki mintha jó helyük lenne a paciknak.


Mindkettőttöktől előre is bocsánatatot kérek, ha valamiben tévednék. Én csak 1-2 cikkből és videókból gondolom amit gondolok.

2019. aug. 17. 06:24
 8/13 anonim ***** válasza:

Amerikában van a Mustang makeover amiben termeszetes lokikepzes módszereivel szeliditk meg a lovakat, nincs semmi betörésrol szó.Nem tudom pontosan hány napuk van rá de a végén van egy ilyen verseny ahol bemutatod mennyit fejlodtel a loval, mennyire hozzászokott a loszalitohoz, ponyvahoz kulonbozo hangokhoz, ha idosebb akkor be is lovagoljak ez idő alatt, de 18 éves kor alatt csak fiatal csíkot kaphatsz. A végén pedig dönthet az úgy hogy megtartod vagy eladod, mert nagyon sok potenciális vevő is ott van a versenyen. Erre valamennyire szukseg is van, hiszen a musztangok nagyon sok gondot tudnak okozni ha nagyon elszaporodnak.


Ha jol tudom Nemetorszagban is letezik ugyanezen az alapelven ilyen (German MustangMakeover) , azt nem tudom hogyan/mennyi pénzért kerülnek oda a musztangok, de gondolom nagyon sok penz kell ahhoz hogy Németországba szállítsák oket. Nézz körül a YouTube-on nagyon sok amerikai és nemet csatornat találsz ahol nyomon kovetheted a fejlodesuket.


Linkelek parat:

[link]

[link]

2019. aug. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Persze, nem mindenki erőszakkal töri be ott se a lovat. De, akik munkára veszik, általában igen.

Van az a 90-100 napos musztáng belovaglós dolog, tudom mire gondolsz. Ott a legtöbben tényleg szépen foglalkoznak a lóval, de szintén otthon. Aztán az idő leteltével megmutatják egy előadás során hogy meddig jutottak el a lóval, aztán örökbeadják őket.

2019. aug. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Rendben, értem. Köszi a sok hasznos infót!! Nagy pacsi nektek!
2019. aug. 19. 08:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!