Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovas munkát lehet vállalni...

Lovas munkát lehet vállalni végzettség nélkül?

Figyelt kérdés
Szívesen dolgoznék lovakkal. Megtanulnám hogyan kell bánni velük. Nagyon szeretem az állatokat és nem is számít a pénz, inkább a tudás érdekel. Tudtok budapest környékén ilyen helyeket?

2019. aug. 20. 19:32
 1/9 anonim ***** válasza:
52%

Elméletileg nem lehetne (szerintem), de hiány van a normális lovászokból, így ezt a munkakört szerintem bárki betöltheti.

Az már más kérdés, hogy találsz-e olyan helyet ahol a 0-ról betanítanak. Szerintem egy próbát megér, ha hosszútávra tervezel és igényes vagy magadra és a munkádra. :)

2019. aug. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Trágyázáshoz nem kell végzettség.
2019. aug. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
10%
Ha jó csaj vagy, akkor igen.
2019. aug. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én szívesen csináltam volna itt debrecenbe de azt a választ kaptam hogy miután nincs tapasztalatom lovakkal így nem vesznek fel.
2019. aug. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A lovász munkához, ha papírra nem is, de tapasztalatra szükség van. Pl el tudj vezetni egy mént az istállósoron. Vagy ismerd fel, ha gáz van, pl egy kólikát. Tudj a lovak körül biztonságosan mozogni.

Mondjuk a komolyabb értelemben vett lovász, amit ugye képeznek is iskolában, ismeri a takarmányozást, betegségeket, lovagol, kocsizik, futószáraz, ápolja a lovakat, felállítja és fenntartja az istállórendet. Régebben ez egy sokkal többrétegű szakma volt. Másnap a lovászt inkább csak trágyázni, eteni, meg karbantartónak tartják. Ráadásul még se fizetik.

Rengeteg helyen örülnék, ha találnak egy Jóskapistát, aki nem veri a lovakat és nem gyújtja magára részegen az istállót, az ilyenek mellett pedig nem sokat lehet tanulni.

Esetleg keresd Bozsik Józsit, neki szívügye a klasszikus lovász képzés, hátha a szárnyai alá vesz.

2019. aug. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
.
2019. aug. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az a baj ezzel, hogy egy szimpla trágyázás is veszélyes lehet, hogy ha nem tudod, hogyan közelíts egy lóhoz. Pláne, hogy valószínűleg fiatal lány vagy. 18 èv alattiakkal nem kockáztatna senki, hatalmas felelősség. Egyébként nem feltétlenül a végzettség számít, csak legyen majd tapasztalatod lovak körül.
2019. aug. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia, Kincsem parkban vagyok én is, ha érdekel írj privátban.:)
2019. aug. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Őszintén szólva nehéz olyan helyet találni, ahol minőségileg is adja magát a szakma. Az a baj, hogy igénytelenség van Mo.-on a lótartás terén, tisztelet a kivételnek. Én a Szilvásváradot tudnám ajánlani, meg Bábolnát meg még talán ahol van minőség az a Lázár lovastanya. Sima lovardáknál ne várj sokat! Hozzá teszem én végeztem lovászként és volt olyan 50 éve a szakmában lévő oktatóm, aki a vemhes kancának a hasára azt mondta hordó hasú. Láttam, hogy vemhes a kanca, a viselkedése is egyértelmű volt nem csak nekem a többi csoporttársamnak is, de az oktató teljesen hülyének nézett és folyamatosan azt bizonygatta nekem, hogy a kanca hordó hasú, majd 1 hónapra rá megszületett a kis mén. Szóval ezt csak azért hozom fel példának, mert itthon még azok is gázos tudással rendelkeznek, akik papírral rendelkező oktatók, akár pedagógiát is végzettek! Ahhoz szerencse kell, hogy kifogj egy jó oktatót, de azt is tudnod kell mire szeretnéd használni a tudásod, mert nekem hiába van ismeretem, hiába foglalkoztatott a dolog, hiába voltam motivált, sok mindent tán jobban tudta némelyik okoskodó oktatónál, ha nem lehet itthon belőle megélni és kénytelen vagy más szakmák felé orientálódni. Hobbiként meg idő és pénz kell hozzá nagyon sok, ha meg mást dolgozol nem lesz rá időd. Gondold át mire akarod használni a szabad idődet, minek a megtanulására, mert ha nem lesz lehetőséged ezt a tudást felhasználni nagyon csalódottá fogsz válni.
2019. aug. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!