Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi tevő legyek? Szerintetek?

Mi tevő legyek? Szerintetek?

Figyelt kérdés
Szóval adott egy 7 éves kancakb 3 hónapja van nálunk. Nemrég kezdte azt csinálni hogy futószáron kirúg vagy bakol csak az a vicces hogy alattam nem, csak mások alatt azaz a barátnőm alatt. Van amikor vágta beugratasnal is hátra csapja a füleit alattam is. Gyanakszom hátproblémára lehetséges? Vagy csak simán lustaság? Tiszteletlenseg? Mert a tiszteletét még tény hogy nem sikerült elnyernem. Ezeket általában akkor csinálja amikor pl mással van elfoglalva ez alatt azt értem amikor viszik ki a másik lovakat, vagy éppen kajál/na mert etetés van. De van hogy máskor is csinálja. Lehet még azért is mert a barátnőmnek még nincs olyan biztos ülése. Zavarhatja öt az is? Hogy pl néha pattog. Egyépként érzékeny. Ja meg a felszállás. Vagy elindul, vagy csíp, vagy rúg. DE csak akkor ha a kengyellel szállok fel ha feldobnak vagy felszallok valamiről akkor nem. Tényleg nemtudom hogy szimplán csak játszik velem vagy tényleg van valami gond. Orvost már akartam hívni csak az a baj hogy a szüleim nem engedik mert hogy "tudsz vele menni? Tudsz. Akkor nincs semmi baja" es nemtudom hogy magyarazhatnam el nekik..

2019. aug. 26. 19:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a hátával van gond. Amikor felszállsz kengyelből akkor nagyon terhelsz ugye az egyik oldalra. Ha a barátnőd pattog rajta akkor is a háta van "ütve". Valószínüleg azert csinalja mert fajdalma van.
2019. aug. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is valami a hátával lesz így látatlanban.. Gyors teszt: fogod a patakaparót, a tompa végét odateszed kb 3-4 ujjnyira a gerinc vonalától a marjához, és egy határozott, de nem túl erős nyomással hátrafele elhúzod vízszintesen. Ha elmozdul, beejti a hátát, össze akar esni, nagy a különbség a két oldalra adott reakció között, na, akkor gond van. Egyébként ebben az esetben nyugodtan mondd a szüleidnek, hogy lehet, hogy most doki meg pihenő, esetleg valami kezelés, viszont a ló hét éves, van még előtte legalább 10-15 munkás év... Jobb most a kicsit kezelni, mint néhány év múlva nagyot kezelni vagy letenni a lovat nyugdíjba..
2019. aug. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet utolsó. Megfogom nézetni dokival valahogy rakell szednem a szüleimet.Nem akarom úgy lovagolni hogy közben lehet fájdalmai vannak..
2019. aug. 26. 22:53
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha nem hátfájdalom, akkor, ha csinálja a hülyeségét istenesen oda kell neki csapni a pálcával 1x,csak hogy érezze a törődést. Lovagoltam ilyen lovat, jó bunkó volt (egészségügyi okok kizárva) kapott kettőt utána ment mint a kisangyal és máskor se csinálta a bohóckodást. Szóval lehet simán bunkózás a lovassal szemben.
2019. aug. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben de először még mielőtt hülyeséget csinálok megakarom nézetni dokival
2019. aug. 28. 16:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!