Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek érdemes fiatal...

Asdfghjklpoiuztre kérdése:

Szerintetek érdemes fiatal sportlovat venni első lónak?

Figyelt kérdés

6. éve lovaglok heti 2 alkalommal. mostanában már másfél két órát szoktam. Általában én lovaglom a leghisztisebb lovakat.Egy megugrást, megijedést és rövid bakolást kiülök, de hosszabbat nem mindig.Kisebb akadályokat már ugrattam. Ált. éllovas vagyok osztálylovaglásnál.

Később díjugratásban szeretnék majd versenyezni.


2019. aug. 30. 14:33
 1/5 Sssaszem ***** válasza:
81%
Ahogy elolvastam a magyarázatot, a leírtak szerint első lónak nem érdemes fiatal lovat 4 éveset venni, mert még nagyon fiatal. Ezért inkább 5-6 éveset vegyél ami biztosan be van lovagolva.
2019. aug. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az edződ biztos többet tud segíteni
2019. aug. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Első lónak én egy 13-15 évest ajánlanék, mérföldes versenyrutinnal ("ifiló"), ő a lovaglás után versenyezni is megtanít. A fiatal sportlóval megvan az a probléma, hogy elég sok vérük van, a tenyésztésből és az ifjúságból adódóan, és nem mellesleg nincs meg az a rutinjuk, hogy a véletlen elmért távolságot, segítséget lefordítsák helyesre, és úgy menjenek, mintha jó segítséget kaptak volna. Én díjlóban láttam nem egy ilyet, hogy pontosan tudta, hogy a hosszúfalon kicsit befordítják a fejét a sarok után, na, akkor vállat be jön. A többi segítséggel nem is nagyon foglalkozott, hogy melyik lába merre van a lovasnak. Persze, szebb volt, ha segítettek neki :) De a lovasa hirtelen és nagyon látványosan fejlődött, mert egyszerűen a ló tanította..
2019. aug. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2019. aug. 30. 18:49
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A loviban most vett az egyik lány (15 körüli) egy 3 éves csikót. Ennek fényében annyit mondok: ne, ne vegyél csikót. Bár a "fiatal" tág fogalom, egy 7-10 éves ló is szerintem fiatal még
2019. aug. 31. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!