Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan kezdjem el a szabadidom...

Hogyan kezdjem el a szabadidomítást?

Figyelt kérdés

Sokat hallottam róla, sok-sok jó véleményt, és úgy döntöttem megpróbálom Én is, hátha szorosabbra tudnám fogni a kapcsolatomat a lovammal.

Az egyik probléma, hogy az istállója a legelőn van, ami egy nagyobb kert inkább. Pont olyan nagy, mint egy fedeles, így van hogy bent lovagolok. (Nincs karámunk másik) Amikor az istállótól lovagolunk el a hosszúfalon nyugodtan megy, figyel, amint a kanyarban meglátja a helyét, rohanna mint az őrült, és hiába szenvedek vele 30adjára is amint oda érünk újra meg újra csak hisztizik. Tudom marha ossz lehet neki, hogy a nyugalmat jelentő helyen lovagolom, de nincs más lehetőség.

A másik opció a terep, de mivel ingerszegény környezetből szakítottam ki a megvásárlásakor, mindenre figyel csak rám nem. Egy esetben figyel rám, amikor valami ijesztőt lát, megáll, hátra fordul felém, mintha arra várna, hogy biztassam, hogy nem kell félnie, és amint megerősítem, hogy semmi baj megy tovább.

Tehát erre gyógymód lehet a szabadidomítás? Vagy alapvetően hogyan érhtném el, hogy akarjon velem dolgozni, figyeljen? Bocsánat ha valamit rossul írok le, vagy rosszul csinálok.



2019. aug. 31. 13:37
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Szabadidomítást én karámban szoktam kezdeni többnyire a félős vagy az agresszív lovaknal alkalmazom itthon.

Egyszerűen eleinte csak be mesz a karámba es elkezded mozgatni. Az a jobb az elején h kimozogja magát ha elfaradt olyankoe lehet keresni a jeleket rajta hogy behodol (leejti a fejet, nyalja a szajat, rag vagy evest "szimulal" néha jobb esetben mar meg áll és figyel téged varja a behivast)


Szoval ilyenkor következik az ostor letetele és a behivas. Hagyj időt a lonak allj előtte par percig ne menj fele neki kell oda mennie hozzad. Ha a lo együttmukodo be megy. Meg áll előtted, simogatas dicséret es kontaktba maradsz a lóval de nem ersz hozza el kezdesz fele setalni arrébb kered h menjen érintés nelkul, utana jön az h mellette setalva le kell követnie, nyugodt allapotban barhova mesz veled megy. (Loszallito iszonyos l

2019. aug. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Lonal is mukodik.) olvass utana a pat parelli 7jatekanak.

Elsőnek ezt tanulja meg.

Utana lehet ostorral Barmilyen hosszú dologgal at simogatni bokdosni, zacskot ijesztő dolgokat ra kotni.

Hamar össze koti h nem kell felnie ezektol ha téged követ.

Na az elkezdesrol kb ennyit. Ha valami érdekel írj nyugodtan a tovabbiakban

2019. aug. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!