Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Inkább ne kezdjek el lovagolni...

Inkább ne kezdjek el lovagolni újra?

Figyelt kérdés
Régen 4 évet lovagoltam 3 éves koromtól 7 éves koromig. Azért hagytam abba, mert mikor először vágtáztam futószár nélkül Kiesett a lábam a kengyelből és alig bírtam tartani magam, mert megkaptam egy lovat, aminek vadóc volt a neve és szerintem érthető, hogy miért, nagyon megijedtem. Anyukám tiszta ideg volt rögtön mondta, hogy fejezzem be a lovaglást és hát mentségemre szóljon, hogy csak 7 éves voltam. Most újra el szeretnék kezdeni, mert nagyon szerettem lovagolni. Anyukám viszont azt mondja, hogy ő infarktuss fog kapni, ha megint elkezdek, meg hogyha leesek akkor ő belehal stb.. És, ha megint elkezdek lovagolni és tényleg leesek akkor nekem annyi..szerintetek jó ötlet elkezdeni? Egyébként mikor abbahagytam egyáltalán nem alakult ki semmi félelem a lovak iránt, tehát ha rajtam múlna biztos mennék.

2019. szept. 4. 16:15
 1/9 anonim ***** válasza:
57%

“Aki nem esett még lóról, nem igazi Lovas”


Persze azért ez a mondás kicsit túlzás, de abban tényleg nincs semmi, ha leesel. Nyilván rossz, fájdalmas is lehet, de jobb esetben meguszod mondjuk pár lila folttal meg egy agyrazkodassal. De természetesen ezt nem lehet előre tudni, ahogy azt se, hogy egyaltaoan le fogsz-e esni az elkövetkezendő időben vagy nem

2019. szept. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
43%
Én is lovagoltam és egyszer leestem a lórol és korházba is kerültem,de miuttán kijöttem a korházból az volt az első dolgom hogy visszamentem a lora.azotta nem lovaglok de megint szeretnék.szerintem nyugottan visszamehetsz lovagolni.
2019. szept. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen tudom én egyáltalán nem félek attól, hogy leesek, mert tudom, a lovagláshoz hozzátartozik. Csak anya teljesen kiakadna és biztos nem engedne soha többet lovagolni.
2019. szept. 4. 16:36
 4/9 anonim ***** válasza:
57%

Neki is meg kell értenie, hogy ez ezzel jár sajnos

Ha meg mondjuk futsz, akkor meg simán kimehet a bokad/elszakadhat valamelyik szalagod (és oké, ez így kimondva kisebb dolognak tűnik, de azért ezek is tudnak fájni)

2019. szept. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
61%

Normális helyre menj lovagolni, ahol ülni is megtanítanak. Nálunk sok a kengyel nélküli munka pont az ilyenek miatt, érdekes módon senki se esett még nálam a 4 év alatt mióta oktatok azért, mert elhagyta a kengyelt.

Ez is nagyon sokat számít egy szülőnek.

2019. szept. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Utolsó, melyik lovardába oktatsz?
2019. szept. 4. 20:31
 7/9 anonim válasza:
M
2020. jan. 5. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Szia . Ha szeretnèl szerintem mindenkèppen lovagolj .

Ès az szinte elkerülhetetlen hogy ne ess le soha az èletedbe a lóról . Sok sikert !

2020. jan. 5. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 VictoriaSixx válasza:

Így 2023-ban ban tudom, újrakezdted-e, de édesanyád félelme nem szabad hogy befolyásoljon abban, amit szeretnél.


Bevitt egy ló az alacsony diófa alá,hátradőltem a nyeregben, leestem, rátaposott patkóval az alkaromra.


Belecsípett a hasamba.


Kergetett meg egy póni.


Estem már le nyeregből úgy, hogy kb 15-20 centire volt a fejemből a ló patája.


A legkomolyabb balesetem kb 13-14 évesen volt, mikor két ló közül ki akartam rohanni, mert megijedtem. Előzmény, amire emlékszem. Az egyik ló felhúzta magát, mert ittasan ment be mellé egy ember, 180 centi magas volt az illető, a ló jócskán fejmagasság fölé rúgott, majdnem az istálló plafonját súrolta. Szerencse, hogy az illető a falhoz simult, így nem lett baj.


Oktatóm bevitt a két ló közé és a lelkemre kötötte, hogy végig maradjak mellette.

Mikor farolt felénk az feldúlt ló, én megpróbáltam kirohanni, mert megijedtem.


Következő emlékem, hogy anyám könnyes szemmel térdel fölöttem, és a háttérben hallom a mentőt hogy jön az istállóhoz.


Utólag mesélték el, hogy gyokorszájon rúgott a csánkjával, ájultan estem a mellettünk lévő ló alá (amelyik amúgy korábban eltaposta a karomat :D ).


Agyrászkódással kórházba kerültem, majd a kórházban már az első napokban eldöntötte a családom, hogy eltiltanak a lovsglástól.


Utána újra elkezdtem titokban kijárni az istállóhoz (szomszédunkban volt), és titokban megtalnultam a lovaglás alapjait. És 2022-ben kezdtem újra, mostanra már komoly elhatározással.


Nem szabad abbahagyni és feladni valamit azért,mert más azt mondta :)

nov. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!