Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovaglás-Milyen volt az első...

Lovaglás-Milyen volt az első esésed?

Figyelt kérdés

Szüleid nagyon kiakadtak?

Mennyire fájt?

Rögtön visszaültél a lóra?

Hány év/hónap lovaglás után történt?


Még valami, mennyire gyakoriak az esések?



2019. szept. 5. 16:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
10%

17 évesen kezdtem lovagolni. 2 évvel később, minden előjel nélkül ledobott, majd fújt rám és dobogott.

Bevittem a kifutóba, elvertem, majd apámmal megbeszélve, még abban a hónapban eladtuk.

Többet nem ültem lóra.

2019. szept. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én kb. 8 éves lehettem. Vágtáztunk és a ló hirtelen befordult a kör közepe felé futószáron én meg lecsúsztam róla.

Anyu nem akadt ki hisz tudja hogy ez ezzel jár.

Kb 4 éve lovagoltam előtte de csak futószáron.


És rögtön vissza ülten a lóra hisz kötelező HA semmi olyan bajod nincs ami indokolná hogy ne ülj vissza. Van aki törött kézzel is vissza ül és csak utána megy korházba hogy ne maradjon meg a rossz élmény. Azonnal vissza KELL ülni.


Az esések lovardákban nem gyakoriak de pl saját lóval lehet gyakoribb hisz általában a saját lovak nincsenek teljesen csutra lefárasztva így van energiájuk rakoncátlankodni. De akár egy egyszerű megbotlás miatt is le lehet esni. Vagy megijed a ló és kiugrik alólad ez is benne van a pakliban.

Volt mikor 1 héten kb. 10 ember esett le a táborba xdd. Bár nem ugazi iskola lovakról van szó tehát ott erre is számítunk, hogy potyogni fogunk néha.

2019. szept. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%

#2 vagyok.

Az írásom nagyon arra irányult hogy a ló hibájából esünk le általában. De eg nem igaz. A ló soha se hibás (van egy két kivétel xdd) általában a lovas ront el valamit vagy a külső tényező zavar be. Tehát bármi kiválthatja hogy leess. Elhagyod a kengyelt, van aki emiatt is leesik. Vagy tényleg bármi miatt le tudsz esni.


Egyik esésem kengyel nélkül volt és vágtából ügetésre váltottunk és a kanyarba lepattogtam a lóról. xdd Vicces volt amugy.

2019. szept. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerencsére az én első esésem inkább vicces volt, mint fájdalmas. Kengyel nélkül tanügettem, amikor bakolt egy picit a ló, én meg szépen lecsúsztam a porba a fenekemre. Apukám látta csak, kicsit megijedt, de ő is inkább nevetett. :D Amúgy rögtön visszaültem, akkor ott ez nem is volt kérdés. Azóta voltak hatalmas, fejre érkezős, eszméletvesztős eséseim is, de egy kivétellel mindig visszaültem. Az a kivétel akkor volt, mikor agyrázkódást kaptam és mivel szédültem, nem láttam jól és hülyeségeket beszéltem, így valószínűleg buta dolog lett volna visszaülni. Hogy mennyire gyakori? Hát nem tudom, volt amikor egy egész évig nem estem, utána meg fél órán belül kétszer is. :D
2019. szept. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem az első esésem úgy volt hogy vágtáztunk a nagypályán és a ló minden előjel nélkül éles jobbkanyarra gyakorlatilag kivágtázott alólam😂 Akkor meg nem túl sok ideje vágtáztam (kicsit kevesebb mint egy éve lovagoltam randszeresen, de az előtt is lovagoltam már) szóval kicsit meglepődtem. Utána kiderült hogy lett egy vérömleny a derekamnál(ami azóta se szívódott fel) de amúgy rögtön visszaültem, másnap már terepre is mentem. Szüleim egy kicsit megijedtek mert hát első esés és elég nagyot szólt😅 Azután még kb fél évig nem estem, és utána elkezdtem ugratni. Na azóta viszont havonta egyszer általában leesek😂 de nálunk a lovardában is elég gyakoriak az esések.
2019. szept. 6. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, elírtam, nálunk nem gyakoriak az esések😅
2019. szept. 6. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Sssaszem ***** válasza:
0%
Utolsó válaszoló jó, hogy nem gyakoriak az esések, mert már rég elmenne mindenkinek a kedve a lovaglástól Hányat ilyen hallani, hogy azért hagytak fel a lovaglással, mert leestek sokszor.
2019. szept. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kisváros szélén laknak a nagyszüleim, ott már-már olyan mint egy falu.

Ott töltöttem minden vakációmat :)


Kicsit feljebb lakik egy földművelő család, lovuk is van. Őt inkább szekérhúzásra használják, a nagyobbik fiú (nem is tudom, kamasz vagy huszonévei elején volt ekkor) lovagolt rajta. Nyergük nem volt.


Tekintve hogy mekkora lóbolond vagyok, megengedték hogy néha lovagoljak rajta :)


Valamelyik nap épp a mi házunktól mentünk az övékhez, én ültem a lovon ő pedig "csalogatta" (nem vezette, a kantár nálam volt, de inkább ő irányította)


Ez egy aszfaltos úton volt, lejtőn felfelé, a lovon nem volt nyereg, illetve rajtam se semmilyen védőfelszerelés. (Asszem a ló is izzadt egy kicsit, nyár volt) Plusz eléggé kezdő lovas voltam.


Éreztem, hogy nem túl stabil az ülésem.


A srác megkérdezte, hogy szeretnék-e vágtatni.


Én rögtön mondtam, hogy nem.


Ő pedig azt hitte, hogy csak szerénykedem, kéretem magam, így elindította a lovat.


Nem maradtam rajta sokáig.



A szüleim nem voltak ott, de beszélgettünk Skype-on. Nem akadtak ki, főleg mert nem lett semmi bajom.

Nagymamám egy picit jobban aggódott értem :)

Nagyapám egyáltalán nem akadt ki, "katonadolog"-ként könyvelte el - pláne hogy nem sérültem meg.


Fájt egy kicsit, főleg a fejem meg az az egy-két horzsolás, ütődés amit az aszfalt hagyott, de örültem hogy nem történt semmi komolyabb.

Sírtam egy kicsit, de azt inkább az ijedtség okozta.


Rögtön visszaültem, a srác most már kantáron vezette a lovat és elindultunk vissza.


Saccperkábé 14 éves lehettem, de nem tudom pontosan. Ezelőtt nem lovagoltam annyira rendszeresen, asszem az volt az első vágtám is. Nem voltam tapasztalt lovas.



Kétféle lovas van: aki meg tudja számolni, hogy hányszor esett le, és aki már nem.

De az eséstől nem kell félni - hamar meg tudod tanulni, hogy hogyan előzd meg az esést (például bakolásnál az ösztönös görnyedés helyett húzd ki magad, dőlj hátra, ilyesmik) illetve ha már tuti le fogsz esni, akkor hogy landolj úgy hogy szinte meg se érezd. Ez mind-mind a lovas léttel járnak együtt.


Ismertem egy csikóst, aki bemutatókon szokott szerepelni. Az egyik szerep az volt, hogy ő részegen leesik a lováról.

2019. szept. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

kb fél év után felültettek egy ijedősebb pacira és szépen katapultáltam egy megijedésnél. Lehorzsoltam az állam, de semmi extra nem történt, visszaültem. Viszont elkezdtünk egy másik lovarda után nézni, mert nem volt normális iskolaló, fiatal, szinte csikóra ültettek full kezdőként.


én általában csak saját bénaságból estem ezután, vagy ha kiugrott alólam a ló ijedtében, de nem túl gyakran, kb félévente esek.

2019. szept. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A legelső esésem inkább vicces volt. Érdekes, hogy saját lovon este legelöször. Az volt a feladat, hogy álljunk fel a ló hátán. Feltérdepten, majd mikor fel akartam álni, megcsúszott a lábam, vissza huppantam, és elcsúsztam oldalra. A lovam nyakába kapaszkodtam a kezemmel közben a labammal próbáltam vissza mászni. De végül a porvan kötöttem ki. Azóta voltak már durva eséseim, de mindig vissza ültem, egyszer még törött kézzel is😂
2019. szept. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!