Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha megvan a menzeszem lovagolh...

Ha megvan a menzeszem lovagolhatok betéttel?

Figyelt kérdés
Az őszi szünetben lesz egy lovastábor és pont az 1. Napon fog megjönni. Ha betéttel lovagolok, mivel terpeszben vagyok, nem fogok átázni? Tampont még nem használok. Általában közepesen erős a vérzésem és 7 napig szokott, bár a múltkor pont 5 napig tartott és késett is 1 hetet is persze, hogy pont táborra jöjjön meg... (még nem állt be teljesen).

2019. szept. 13. 21:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
58%
Ezek szerint itt az ideje a tamponnak.
2019. szept. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
Szerintem (vélenyem szerint) nem fog átázni,én tesiztem,jó mondjuk az nem ugyanolyan de na,de én is tévedhetek,nekem előző héten múlt el, az első
2019. szept. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nem fogsz átázni.

Közvetlen lovaglás előtt elmész és teszel be egy újat és az egy lovaglást ki kell bírnia.

Nekem kiszokta bírni bőven.


Viszont reménykedj hogy nem mentek terepre esetleg hosszabb túrára mert ott már gondok lesznek.

2019. szept. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

#3

2 nap múlva megyek először lovagolni 6 év kihagyás után, bár a lovastábor programjaiban benne van, hogy egyik nap elmegyünk, de mivel addig kb Másfél hónapot tudok majd lovagolni nem hiszem, hogy kivinnének hosszú időre.

2019. szept. 13. 22:27
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha szükséges, tegyél be nagyobb betétet pl éjszakait. Ha fekete nadrágot veszel fel, nem fog látszani az sem ha átázol véletlen;)
2019. szept. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Egy mini tampon meddig birja ki, ha közepes a vérzés?
2019. szept. 13. 22:59
 7/14 anonim ***** válasza:

Ha nagyjából egyenletes a vérzésed, megterhelésre se lesz jóval erősebb, egy jó erős betétnek bírnia kell, a lényeg, hogy jó bugyit válassz hozzá, ne csúszkáljon el. A lovon szinte csak ülsz, mármint fel-le mozgáson kívül semmi extra mozdulat nem kell, így kicsi az esélye "baleset" történik.


Én sokáig betéttel lovagoltam, de miután áttértem a tamponra, el nem tudnám képzelni, hogy (bocsi ha nyers leszek) az átvérzett betéten ücsörögjek, még ha fel is szívja. De tamponnal csak akkor lovagolj, ha előtte már kitapasztaltad a használatát, tudod melyik méret mennyi időre fogja fel a vérzésed. A mini tampon az én közepes vérzésemnél biztos nem bírna ki egy órás testmozgást.

2019. szept. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
Én úgy is lovagolok mindig, ha megvan. Nekem kiszokta birni a betét, akár tovább is. Mielőtt elindulok lovagolni, akkor szoktam cserélni előtte.
2019. szept. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én betéttel is szoktam lovagolni. Ajánlom hogy ha van rá lehetőség akkor lovaglás előtt rögtön cseréld le egy frissebbre és akkor nem lesz gond, nem kell ezen aggódnod. Ha esetleg úgy érzed, szólj az oktatódnak a "helyzetről".
2019. szept. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Lovaglás előtt cserélj és egy kicsit nagyobbra valamint bugyiból ha tudsz akkor egyel kisebbet. Így nem tud elmozdulni, jobban tart. Nadrágból is sötétebb színeket válasz.
2019. szept. 15. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!