Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lehetséges az, hogy valaki...

Lehetséges az, hogy valaki nem fejlődik?

Figyelt kérdés

Júniusban kezdtem újra lovagolni és egy futószáras edzés után mondta az oktató hogy szerinte mehet ez szabadon is, könnyebben fogok visszarázódni szerinte.

De folyton kiesik a lábam a kengyelből, rossz a tartásom, fájnak az ujjaim annyira markolom a szárat (nem húzom nagyon). Úgy érzem nem haladtam semmit, de lehet közben hogy észre se vettem de jobban ülök már stb de mégis úgy érzem mintha ugyanott tartanék. Visszamenjek futószárra vagy mi lehetne jó megoldás? Heti 1-2x megyek 1 órát.


2019. szept. 14. 23:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Ne vedd sértésnek kérlek, nem szeretnék előítéletes lenni, de sajnos itt csak távolból lehet segíteni :D

Abból amit leírtál én kapásból azt veszem le hogy ez nem éppen egy jó lovarda. Nem törődnek a számodra is nyílvánvaló problémáiddal, 1 óra után levesznek futószárról, stb.

Én inkább elmennék másik helyre a helyedben. Hiába kéred vissza magad futószárra, ha az oktatód nem ért ahhoz, amit csinál, sajnos nem fogod megtanulni a lovaglást úgy igazán, csak pacizol körbe-körbe.

Keress egy jobb lovardát, ahol minőségi az oktatás! Lehet hogy drágább esetleg, de nem azért fizetsz hogy kap érte egy nagy semmit meg egy óra vonatozást egy lovon, hanem tényleg tanulsz és fejlődsz és ha kitartó vagy akkor elérhetsz vele valamit.

Sok sikert! :)

2019. szept. 15. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szokta mondani ha valami nem jó és segít de valahogy nem tudom megtanulni. Amiben érzem hogy sokat feljődtem az a határozottság, mostmár nincs az hogy megáll a ló ha olyan kedve van, levágja a kanyarokat stb hanem tudom irányítani. Próbáltam több lovat, minden edzés más de egyszerűen a kengyelben maradás nem megy és körönként kalimpálok a lábammal mert becsúszik a teljes lábfejem. A tartásra meg inkább nekem kéne figyelnem szóval azt lehet kár is volt beleírni.


De amúgy nem haragszom, lehet van benne valami de itt olyan jól érzem magam amúgy hogy nem akarok váltani. Lovagoltam már több helyen, volt ahol sírva jöttem el úgy beszéltek velem (pl nem tudtam hogyan kell hajlítani vagy mi és le lettem cseszve hogy utána kéne nézni mielőtt lovagolni jövök).

2019. szept. 15. 08:50
 3/3 anonim ***** válasza:
Kérd vissza magad futószárra. Persze a lehúzós helyeken ezt nem szeretik, mert ilyenkor az oktatónak külön kell foglalkoznia veled. Pedig azt kéne. Azért fájnak az ujjaid, mert görcsösen fogod a szárát, mert nem ülsz fixen. Kengyel nélküli munka segíthet, illetve ülésbiztonságot kell szerezned, a tartásodat is javítani kell. Ha fixen ülsz mehet futószáron a vágta is. Közben szabadon mehet az ügetés. Persze feladatokat is kell adnia az oktatódnak, mint pl patanyomfigurák lovaglása, mert a körözéssel se fogsz fejlődni.
2019. szept. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!