Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovakra felszálláskor mit...

A lovakra felszálláskor mit kell fogni?

Figyelt kérdés
A kantárt és a ló sörényét vagy a kantárt és a nyeregkápát? És jobb kézzel a nyereg végét?

#ló #lovaglás felszállás
2019. szept. 16. 10:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Bal kézzel megfogod a kantár végét és a nyeregkápát, a jobb kezeddel pedig a nyereg végét. A sörényét nem muszály fogni a lónak. Belerakod a kengyelbe a bal lábad, rugózol párat és egy ugrással felhúzod magad. Vagy valaki segít feldobni :)
2019. szept. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mindkét módszer elfogadott. Mondjuk, én inkább preferálom a nyeregkápát, elég baj az a lónak, hogy felszállnak rá és melózni kell, még a séróját is húzzák?! De viccen kívül, szerintem a lónak kényelmesebb a kápa, de a lovasnak is stabilabb fogást ad (kisebb az esélye, hogy kicsúszik a kezéből, pláne, hogy a ló sörénye a marnál elfogy).
2019. szept. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi!
2019. szept. 16. 12:04
 4/9 anonim ***** válasza:
Összefogom a szárakat, odafogom az első kápához, jobb kézzel hátsó kápát fogok. Ha van, aki megfogja a lovat, akkor csak a szár csatját fogom oda.
2019. szept. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Olyan van, hogy meghúzza, de a másik oldalon leesik?
2019. szept. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Bocs utolsó de nem értem a kérdést?
2019. szept. 16. 20:16
 7/9 anonim ***** válasza:
Belekapaszkodik a nyeregkápába, átbillen, és a másik oldalon leesik az egész.
2019. szept. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Van, de csak akkor ha valaki balf+sz mert a hevedert mindig meg kell nézni felszállás előtt pont emiatt illetve hogy lovaglás közbe se fordulj le a lóról.
2019. szept. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Már értem😅😅
2019. szept. 17. 10:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!