Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mikor lehet szabadon menni/vág...

Mikor lehet szabadon menni/vágtázni?

Figyelt kérdés
6 év után tegnap mentem el lovagolni egy fél órás futószárra. Könnyű ügetés a végére már jól ment eléggé, tanügetésnél kicsit pattogok, könnyített ülés is volt, hogy ment egy körig kéz nélkül (tudom nem nagy dolog, de én nagyon örülök neki). Aztán jött a vágta, ott is kicsit pattogtam, de volt, hogy sikerült lent maradnom. Az oktató azt mondta, hogy egy futószárra még biztos menjek el, mert az ember minél többet van futószáron, annál biztosabb az ülése. Én inkább biztosra megyek és a jövőhéten 3x is megyek lovagolni, 2x ebbe a lovardába és mégegyszer egy másik helyre, azt csak úgy kipróbálni, hogy ott milyen. A kérdésem az lenne, hogy mitől függ, hogy szabadon mehetek? Illetve, hogy szabadon vágtázzak? Nem szeretnék semmit siettetni, csak ez így érdekel. Bocs, hogy ilyen sokat írtam, de muszáj volt leírnom, annyira élveztem a lovaglást😍😍😍. Egyébként egy 10 éves haflingi pacin lovagoltam (nem tudom miért írtam le😅😅). Aki elolvasta annak nagyon köszi❤️!

2019. szept. 17. 10:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem igazán vagyok jártas a lovas témában meg a lovaglásban, De szerintem ez is úgy olyan mindt az autó vezetés, (Gyakorlat teszi a mestert) nem szabad el sietni semmit minden a maga idejében.
2019. szept. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az ideális az, hogy valaki addig van futószáron, amíg ő, az edző és ló is úgy nem érzi, hogy biztonsággal tud megülni a lovon, nem éri meglepetésként a mozgás, függetlenül mozog keze-lába, és el tudja egyedül indítani, megállítani a lovat, valamint a kanyarodás sem fog gondot okozni.
2019. szept. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A vágta onnantól mehet egyedül ha nem pattogsz a nyeregben, nem mozog összevissza a lábad, a szár feszes de mégse téped.
2019. szept. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ahol én tanultam, ott még ezeken felül az is kellett, hogy lépésben és ügetésben megnyugtatóan el tudja irányítani a lovat. De lehet, hogy manapság ez már nem kell. :D
2019. szept. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek❤️❤️❤️
2019. szept. 17. 16:45
 6/6 anonim ***** válasza:
Futószáron biztos ülés kengyel nélkül három jármódban (kéz nélkül). Szabadon tudj irányítani lépésben, ügetésben (alap patanyomfigurák menjenek). Ha ez stimmel, mehet a szabadvágta. Sőt én eleinte a beugratást futószáron tanítom, első szabad vágta pedig körkarámban, hogy az irányítással ne kelljen annyit bíbelődni az elején.
2019. szept. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!