Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vemhes kancaval kapcs. ,...

Vemhes kancaval kapcs. , szeretnek tanacsot kerni. /tapasztalatokat hallani. Bovebben lent. ⬇️ ?

Figyelt kérdés

Szoval 2 eve lesz nalam oktoberben, 7eves, és a 7.honapban van,a hasa szepen kerekedik lefele, elso ellese lesz, rossz helyrol lett veve, de inkabb mentve.. nagyjabol fel ev volt mire osszeszedte magat. Majd brutalul elkezdett sarlani. Nem akartam csikot, de sokszor annyira legyengitette a sarlas raadasul egeszsegtelenul sokszor sarlott mar, hogy beadtam a derekam. (bar ekkora mar jo kondiban volt, eros kancus, fizikailag, es lelkileg is.)

Egyebkent 146cm marmagas, elegge mix lo. Allitolag van benne Arab is, de eleg vastag csontozatu, szivos lo. A feje az arabos, amugy testalkatra megint mas. Januar vege fele kellene ellenie. Hobbi lovas vagyok, terepre jartam ki vele eddig is, nem bertatott lo. Csaladon belul van. Az lenne a kerdesem, hogy mikor tegyem le tenyleges ,,munkarol".?

en nagyjabol 8.honap vegere tervezem, hogy akkor mar csak ugetni es lepni mennek ki vele. Telen viszont nyilvan nem akarok csuszkalni vele a jegen, akkor marad a benti leptetes, futoszarazas. Esetleg valaki hobbis, aki hasonlo cipoben jar? Ki hogy mozgatta a lovat, mikor tette le? Meddig ultetek rajta?

Valaszokat koszonom!:)



2019. szept. 21. 13:41
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó két hónapban én annyit mozgatnám, amennyi neki jól esik, mert az utolsó harmadban már intenzíven nő a csikó, ami elég nehézzé teszi neki a vemhességet. (Pl. Kézen kiviszed terepre sétálni, vagy fel is ülhetsz rá) Komolyabb pályamunkát, ugróedzést, hosszú vágtás terepeket én már hanyagolnám.

Személyes vélemény szerint én az utolsó két-három hónapban már nem ültem rá, mert így is elég nagy súly húzta le a gerincét. Körön se mozgott olyan szívesen, ezért nagyon sokat sétáltam kézen vele terepen.

Viszont a mozgást a végén se hanyagold el, könnyebb lesz neki az ellés, ha van kondija.

2019. szept. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, valahogy igy kepzeltem el enis. Az utolso honapokban mar valszeg csak setalni fogok vele, takarot fel, nyerget nem sokat fog mar akkor latni, es a vagtat is elfelejtheti jo ideig.:P Sajnos az udvar kicsi es eleg szar a talaj, bent nem akarom annyira eroltetni ezt a leptetest se. Egyebkent ma is voltam nala, mentunk is ki, varosban sosem szaguldozok vele, de mikor kiertunk kisse fura volt neki hogy nem engedem rohanni es vagtazni a dombom ahol mindig szoktunk menni:p elkell kezdenem eleg hamar szoktatni a nyugis terepkhez, hiaba kicsi arab van benne, nagyon szeret menni. Erre valoszinuleg az lesz a megoldas, hogy kerulo uton megyek, hogy faradjon is, mert ezekbe a lepeses, lassu, ugyanarra menos terepekbe belefog unni egyhamar. Vicces amugy, mert vannak napok mikor nagyon nyugis, van mikor kibirhatatlanul hisztis, es van a flegma hagyj beken hangulat, amikor latszik rajta, hogy semmihez sincs kedve ilyenkor magaba fordul es eszik😁 aztan elofordul, hogy megfogni is alig tudom, annyi energia van benne:D Furcsa egy lo, de elkepeszto halas es okos🙂
2019. szept. 21. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!