Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Azért élveztem, mert jól ment?

Azért élveztem, mert jól ment?

Figyelt kérdés

Pár napja vágtáztam először futószáron. Olvasgattam itt és sokan írták, hogy első vágtánál nagyon féltek, nem merték elengedni a voltige(?) hevedert (bocs nem tudom, hogy kell írni, de valami ilyesmi😅😅). Én rendes nyeregben voltam és elmertem engedni a nyerget és nagyon jól éreztem magam, meg se fordult a fejemben, hogy jajj nehogy leessek, hanem csak élvezetem. Az lenne kérdésem, hogy a lovasok, akkor élvezik a vágtát, ha jól megy nekik/biztosan ülnek? Ezt azért kérdezem, mert egyáltalán nem emlékszem, hogy pattogtam vagy nem, annyira örültem.

Félreértések elkerülése végett, tényleg nem hencegésből írtam ki a kérdést, csak tudni szeretném, hogy miért élveztem ennyire. Bár tudom, hogy nektek ezt így nehéz megmondani, de ez most nagyon érdekel😁😁.



2019. szept. 21. 18:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos azok is élvezik sokszor akik egyáltalán nem tudnak lovagolni:D

De ha nem féltél, nem pattogtál az szuper jel, csak így tovább!:) lesznek jobb és rosszab napok, de kitartás! Mélypontokon jussanak eszedbe az ilyen sikerélmények mint ez!☺️

2019. szept. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi, bírom az ilyen életvidám embereket mint te :D.

Egyébként nagyon biztosnak éreztem az ülésemet.

2019. szept. 21. 18:50
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
én is nagyon imádtam amikor elkezdtem vágtázni, és most, 5 évvel később is ugyan úgy imádom :D
2019. szept. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
ha másnap volt izomlázad, akkor jó volt mert jól szorítottad és az ülésed is jó volt
2019. szept. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha szorította, akkor nem tudott helyesen mozogni.
2019. szept. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsó mivan? Szorítani kell a térdeddel, mert az tart fent. Nem a szár/kantár. Az a helyes, ha szorít a térdével, de mégis átveszi a ló mozgásritmusát. (Ezt nem tudom normalisan megfogalmazni)
2020. okt. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Szorítani kell a térdeddel, mert az tart fent. Nem a szár/kantár."

Sajnállak, hogy így félrevezettek. Szóval szerinted, aki nem szorít, az a szárba kapaszkodik? Hát, ez nagyon nem így van. Az ember azért marad fenn a lovon, mert egyensúlyban van, nem azért, mert kétségbeesetten fojtogatja a lovat (vagy cibálja a száját). Az, hogy a térde nem áll el, az egy más kérdés.

Bemásolom neked a 45 előtti katonai útmutatót, aminek az alapján az örkénytábori lovaglótanárok működtek:

A lábszárak leengedett sarokkal, puha bokával, laposan, fesztelenül lógjanak és maradjanak a ló testével állandó rugalmas érzésben.

Vagy esetleg a német lovasszövetség eredetű, de a Magyar Lovas Szövetség által kiadott Irányelvek a lovaglás és hajtás számára szövegét:

A lovasnak a lovon egyensúlyt kell kapnia, anélkül, hogy kapaszkodjon, szorítson vagy magát megmerevítse.

De eme kiadványból idézhetném a vágtával kapcsolatos üléshibák között a "felhúzott, odaszorított térd és sarok" bajuszt is.

2020. okt. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!