Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hány kilósan lehet lovagolni?

Hány kilósan lehet lovagolni?

Figyelt kérdés
Szívesen kipróbálnám a lovaglást, mert utoljára gyerekkoromban volt benne részem. Az a baj, hogy túl dagadt vagyok. Kb. max hány kilónak kellene lennem (nőként), hogy a súlyom megfelelő legyen a ló számára? Az állatkínzás nem pálya számomra.
2019. szept. 24. 12:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb lovarda 85-90 kilóig enged iskolalóra.
2019. szept. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
80-90 kg egy férfi lovas is megvan, ha őt elbírja a ló, téged is. De egyébként előtte nem árt esetleg valami mást mozgást végezni kicsit, hogy szokják az izmaid a kiképzést. Arra figyelj, milyen helyre mész és mit akarnak alád tenni. Valami vézna, idős állat mellett állva nyugodtan mondhatod, hogy köszönöd, te ebből nem kérsz, és keresel más helyet. Ahol erre nem figyelnek, ott másra sem.
2019. szept. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

De jó, akkor csak 40 kilót kell fogynom :)))

Köszi a válaszokat

2019. szept. 24. 12:44
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Olyan helyet keress, ahol tartanak sodrott lovakat. (hidegvérű - azok a hatalmas, zömök igáslovak- és melegvérű - a tipikus hátasló - keveréke)


Azoknak jóval nagyobb a teherbírása, tudsz lovagolni rajtuk :)

2019. szept. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
4, te tudsz ilyen helyet? Én hasonló helyzetben néhány éve jó néhány pestkörnyéki lovardát végigkérdeztem, de mindenhol azt mondták, nem jellemző.
2019. szept. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon sajnos nem, de nem is néztem.


Külföldön volt egy kedvenc helyem, de sajnos már megszűnt

2019. szept. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!