Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovaglás-Lenne pár kérdésem a...

Lovaglás-Lenne pár kérdésem a segítség adásokról?

Figyelt kérdés
Amikor ügetésből fel kell venni a lovat lépésbe mindig azt csinálom amit az oktatóm mond: csípő befeszít láb szorít határozottan, szár megtart, de valahogy nem jön össze. A ló nem lassít és tudom, hogy ez az én hibám. De mindent így csinálok és mégsem..csak amikor már vagy negyedére csinálom. A helyzet csak rosszabb mikor a lovat miután elindítottam ügetésbe (ami már jól megy nagyon) mindig lelassít pár ütem után lépésbe. Ez biztos, hogy az én hibám szintén. A szárakba nem kapaszkodtam, amit az edző is megerősített, de könnyű ügetéskor egyszerűen nem tudom hajtani. Valami tipp, hogy hogyan tudnám ezeket kijavítani, vagy mi lehet a baj? Tudom, hogy most nehéz így megállapítani ezeket, de kérlek valaki segítsen❤️❤️

2019. okt. 4. 23:12
 1/6 anonim ***** válasza:
35%

Esetleg ügetésnél leülsz, és hátradőlsz, kicsit meghúzod a kantárt(kicsit!)?


Illetve ha lelassít a ló, az lehet a személyisége miatt is, újra és újra "be kell rúgni", mint egy öreg motort. (= nekem is volt egy ilyen lusta lovam. Nem volt a kedvencem, mert rengeteget kellett rajta dolgozni 😄

2019. okt. 5. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó, de nem hiszem, hogy a lóval volt a baj. Viszonylag fiatal paci volt nem egy öreg elhízott iskola ló. Nekem kéne hajtani, de az valahogy nem megy könnyű ügetéskor :(.
2019. okt. 5. 08:23
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy felvételkor nem elég határozottan húzod a szárat és a ló nem érti mi a feladat. Legközelebb próbáld meg úgy hogy jobban húzod meg a szárat, de ha nem reagál akkor egy kicsit jobbra-balra huzogasd a szárat, játssz egy kicsit a zablával. Ha pedig beindítod ügetésbe ne csak addig hajtsd ameddig be nem indul, hanem hajtsd tovább folyamatosan. Remélem tudtam segíteni.
2019. okt. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi #3

Tudom, hogy kell hajtani akkor is amikor már üget de nekem az valamiért nem megy :/

2019. okt. 5. 14:31
 5/6 anonim ***** válasza:

A szövegezésedből ítélve, amikor ülve maradsz ügetésben, akkor megy a lú szépen? Vagy az ülve maradóügetés még előtted van? Pálcával finoman próbáltál rásegíteni? Gyakorlottabb lovas alatt rendesen megy? Vagy ezt nem tudjuk? Fiatal a ló, de képzett? Itt ezer lehetőség van, ami felé el lehetne ágazni, de ezek még ismeretlenek.


Amire én ilyen lovas tanácsoknál mindig reagálni szoktam, az a szorítás kérdése. :) Pláne súlyosbítva ezzel a csípő befeszíttel. Ezt jó lenne látni, ezt hogyan csinálod. Én nem azt mondtam volna, hogy feszítsd be a csípőt (lovon a feszegetés ritkán vezet jóra), hanem azt, hogy üljél le. És rád szóltam volna, ha cibálod a száját.

2019. okt. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Megállításnál a “szorítjuk a lovat, mindennel ami van” téma inkább előrehajtó segîtség. Próbáld ki egyszer hogy a csipő feszít-lábbal szorít részt kihagyod a megállításnál. Ha a maradék segîtségre széoen reagál a ló akkor szerintem ott lesz a bibi és azt kell máshogy csinálni.

Lehet nem jól magyarázták/nem úgy értetted ahogy az oktató gondolta, ezért ellentétes segítségeket adsz a lónak.

2019. okt. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!