Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovak milyen viszonyban van...

A lovak milyen viszonyban van a zablával?

Figyelt kérdés

2019. okt. 6. 19:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
11%
Állatkínzás.
2019. okt. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
0%
Olyanba, mint az emberek a munkával
2019. okt. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%
Nyilván nem kényelmes, de nekünk sem a cipő vagy a hátizsák.. Elfogadják, mint szükséges rosszt. Persze, ha tépve-nyúzva vannak, nem látják szívesen a kantározást, vagy a lovaglást, és ezt később is hosszú idő, amíg elfelejtik egy jobb lovas alatt.
2019. okt. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
19%

Nem szeretik. És azért, mert nekem pl kényelmetlen a cipő, nem indok hogy neki is a zabla.

Persze vannak lovak, akikhez muszáj, de én ellovagolom a 4 éves csődörömet terepen sima kötőfékkel :)

2019. okt. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%
Ha nincs vele rossz élménye, akkor inkább azt mondom semleges. Ez lenne a normális. Persze, ha egy lónak cibálva van a szája, vagy az indokoltnál erősebb zabla van használva az kellemetlen, sőt kifejezetten rossz.
2019. okt. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

4es! Csak aztán nehogy sírás legyen a vége. Én is szoktam parelli kötőfékkel lovagolni, de csakis pályán. Egy ismerősöm majdnem ebbe halt bele, pedig nem kezdő lovas és a lova se képzetlen, de egyszer elragadta így kötőfékkel. Tudom, hogy ha akar zablával is elvisz, de ott nagyobb eséllyel veszem vissza a kontrollt. Belegondolni is félelmetes, hogy mi történhetett volna, pl ha a ló egy autó elé kerül, abból csúnya tragédia lehet.

Magam is sok hülyeséget bevállalok, de az ilyen esetek mindig visszarántanak a valóságba.

2019. okt. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
#6 - a válaszok olvasásakor nekem is pont ez fordult meg a fejemben. Egy csődörrel különösen veszélyes lehet. Terepen bármikor összefuthat ez ember egy sárló (vagy nem sárló) kancával. És akkor lehet bármilyen jól képzett a pejkó, az ösztönöket nem írja felül.
2019. okt. 10. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy ez 100ból egy de az én lovam imádja a zablát! Elég sok féle van neki ( gumis, alma ízű, egyszertört, D zabla stb). Imád vele játszani kattogtatja és bevenni is lazán beveszi sőt ő kapja be de én is nagyon zabla mániás vagyok. Szerintem ha egy lónak nem tépik a száját nincs oka utálni a zablát! És nem, nem állatkínzés ha jól van használva! A ló irányítására és megtartására vannak sokkal embertelenebb zabla nélküli módszerek is had ne említsek kantár típusokat ( csak hogy egyet láss vannak a levegőmegtartásos kantárok sajnos a pontos neve nem jut eszembe de az azon alapul hogy egy olyan helyen van egy kis bőrkorong ahol minél jobban meghúzod a kantár szárát annál kevésbé kap levegőt a ló)
2019. nov. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Westernesként mi csak "büntetni" használjuk a szárat, vagyis a zablát. Ha a ló valamit nem teljesít lábsegítség, illetve testsúlysegítségre, akkor következik a szárral való korrekció. Egy jól képzett western lónak (feltéve ha nem iskolaló, ahol naponta 10 kezdő ráncigálja a szájukat) nagyon érzékeny a szája, ezért működik kis mozdulatokkal is a korrekció.
2020. jan. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Gumis sokkal barátságosabb... Meg az is jó benne hogy télen a fémzabla nagyon hideg lesz, a gumiszabla sokkal kevésbé. Szval szentem aki teheti gumisban lovagoljon (kivéve ha nagyon erős a lova szája.)
2020. jan. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!