Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy vegyem rá a szüleimet...

Hogy vegyem rá a szüleimet hogy vegyenek egy lovat?

Figyelt kérdés
Apa régen akart venni de anya nem engedte. Most anya azt mondta hogy apára bízza. Már 5 éve járok egy lovastanyára de mostmár sajnos ritkábban járok. Tudom hogy apa megengedné de nem merem megkérdezni. Ti hogy vettétek rá a szüleitek?

2019. okt. 10. 12:12
1 2
 1/18 anonim válasza:
79%

Sehogy.

Hol fogod tartani? Mit adsz enni? Hova takarito el az ürüléket? Ki foglalkozik a lóval míg te suliba, kesobb meg munkába mész? Orvos, kifutó, stb.

Kinek a pénzére? Attól hogy van rá keret, rohadtul nem eri meg, ha maga a ló nem termel hasznot.

2019. okt. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
65%
Bírom, hogy a csitriknek ez kéne meg az kéne... De a kérdésének képtelen helyes kategóriát választani.
2019. okt. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
86%

Lovat venni nem drága, 200 körül már klassz kis lovakat lehet kapni. Viszont számolj azzal, hogy ez optimális esetben 20+ évre szóló felelősség. És a kiadások nem állnak meg a ló megvételével. Oltások, körmölés, patkolás, fogreszelés, féreghajtó, felszerelések, és a bértartás. Gondolom nincsenek olyan körülményeitek otthon, hogy ott tartsátok és kezdőként nem is érdemes. Bértartás kb 40-50.000ft/hó alsó hangon, ennél csak drágábbak vannak. És ami a legfontosabb: akkor vágjatok neki, ha van tartalékotok a felmerülő orvosi költségekre, a műtétek, kezelések milliós összeget is meghaladhatnak. Tudom, ez veletek nem fog megtörtenni, a te lovad egészséges lesz stb. Hát nem, erre mindig kell számítani.

A rengeteg pénz mellett ott az idő: MINDEN nap lehetőleg ki kell menni hozzá, hiába van hideg/meleg, hiába vannak holnap dolgozatok, hiába nem érsz rá majd egyetem/munka mellett. Ezek nem kifogások, mindig ki kell hozzá menni és foglalkozni vele. Ha lovagolni nem is, de minden mást igen. Azt gondolod megoldod és van időd, de ha jön az érettségi, az egész napos előadásra járkálás egyetemen, majd a napi x óra munka, akkor másképp fogod gondolni. Nem kivitelezhetetlen, de tudnod kell, hogy mivel jár ez. Plusz mivel kezdő vagy, edző segítségére ugyanúgy szükség van, ez is pénz.

Ezeket gondolják át a szüleid és utána vegyetek lovat.

2019. okt. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
69%

Régen a tesóm is akart, mondván városba a kertünkbe elfér, én meg kecskét akartam mert az menő, akkor lett menő a party szemcsi, de kinőttünk belőle mind a ketten.


Bár legutóbb Apu akart venni egy lovat amikor fizező parkoló lett az utcánk, mondván annak nincs rendszáma és ha a város nem enged 2 autót parkolni ő majd jár lóval, Béla lett volna a neve, de nem mertűk bevállalni.

2019. okt. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
87%
Sehogy, majd veszel, ha felnőttél.
2019. okt. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
71%
Mond meg nekik, hogy részletekben vegyék és garantálom, hogy először egy lóf...t fogsz kapni.
2019. okt. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
96%
Ez a kérdés inkább a szülő-gyerek kapcsolat kategória. Nem arról szól, hogy ő maga hogyan vegyen lovat, nem arról szól, hogy van egy lova és azzal mi a teendő, hanem itt inkább arról van szó, hogy a szülőkkel kellene megbeszélnie valamit, amit nem mer.
2019. okt. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Egy ló az egész családot leköti, gondolom ezért se akarta anyád. Apukád ért a lovakhoz? Tud lovagolni vagy kocsizni, tudná mozgatni? Ha otthon tartjátok, akkor rengeteg a macera, etetni, trágyázni, takarmányt keresni, szállítani, tárolni, plusz ugye hely is kell neki. Jah és nincs az, hogy lelépünk pár napra, mert ugye a lónak akkor is ennie kell.

Bértartásban a kaja, meg a trágya részt intézik, de havi 50-60 ezer Ft, ami nem kis költség.

Te mégis mennyire tudsz lovagolni, mennyire ismered fel, ha egy ló a fejedre akar nőni... Stb?

2019. okt. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha én lennék az anyád, nem tudnál meggyőzni. Az én lányomnak is nagy álma egy ló, kert is lenne hozzá. Ami nincs, a a szakértelem, valamint a gyerek részéről a kitartás. Mondtam is neki, ha majd egyszer lesz rá pénze valamilyen úton-módon, akkor is max bértartásban lennék rá hajlandó, idehaza semmiképp! Legyen olyan helyen, ahol hozzáértő népek ránéznek, a gyerek meg menjen mindennap megfuttatni és lecsutakolni. De nekem nehogymár idehaza dobja fel a patás talpát kólikában, mert nem tudjuk, mit kezdjünk vele hirtelen...
2019. okt. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Apáéknak régen volt lovuk. Tanyán lakunk és van is neki elég hely.Időm is van rá és természetesen először megtanulnék mindent a lovakról a gondozásról stb. Régebben is volt lovunk de akkor még nagyon kicsi voltam
2019. okt. 10. 14:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!