Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nem akar vágtatni a lovam...

Nem akar vágtatni a lovam karámban. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Terepen nagyon szépen vágtat a lovam de karámban valahogy nem megy.. a karám hosszabbik oldalán vágtat de aztán kimegy a "körből" és ügetni kezd.. Mit lehet ez ellen tenni?
2019. okt. 17. 18:01
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
Megtanulni lovagolni rendesen?
2019. okt. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos az előzőnek igaza van. A lovaglás nem csak annyiból áll, hogy ülünk a ló hátán, oszt megyünk amerre a terep visz. Nem a lovad nem tud vágtázni, hanem te nem tudod vagtában tartani, de a többi tényezővel kapcsolatban sem vagyok meggyőződve, hogy értesz hozzá.
2019. okt. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt tudod tenni hogy helyesen megtanulsz lovagolni.

Fontos hogy kanyarban helyes lábon legyen illetve hogy minden vágta ugrásnál határozottan zárjon a csizma és a csipővel is hajtod. Ha lassul akkor egy kis pálca is segíthet.

2019. okt. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Sssaszem ***** válasza:
Ha nem tud vágtatni karámban, akkor először futószáron tanítsd meg, hogy vágtázzon ügetésből vágtába váltson. A földi munkával tanítsad meg és utána hátról, így tudni, fogja, hogy bent is vágta van, nemcsak kint.
2019. okt. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Futószáron vágtázzon helyes lábra, aztán helyes lovaglással menni fog pályán is. Persze ahhoz az kell, hogy pontos korrekt segítségeket kapjon folyamat. Futószáron se belekergeted, hanem előkészíted és úgy ugratod.
2019. okt. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Majdnem 10 évet jártam edzőhöz és megtanultam rendesen lovagolni.. + volt egy másik lovam akit én lovagoltam be helyesen és neki ment tökéletesen.. köszönöm a hasznos válaszokat ❤
2019. okt. 19. 09:21
 7/7 anonim ***** válasza:

Fontos hogy a ló milyen kondícióban van éppen. Lehet hogy nem megfelelően van lovagolva vagy rövid ideje és még nincsenek meg az izmai ahhoz hogy szűkebb kanyarban vagy körön vágtázzon lovas alatt. Ebben az esetben az elsődleges lenne ezen dolgozni.

Gond lehet akár a lovaglásoddal is.

Vagy esetleg a szemszámmal. Egy rosszul illeszkedő nyereg is kiválthat ilyet.

Dokival is megnézetném, biztos ami biztos alapon. Amikor vágtában kanyarodik akkor kapják a lábai a legtöbb terhelés (az ugrás után), így ha valami gond van a lábaival az itt könnyen kiütközhet.

2019. okt. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!