Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lehet még valamit kezdeni a...

Lehet még valamit kezdeni a lovas tudásommal/ volt már valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

7 éve lovagolok de még csak futószáron vágtázom mert egy olyan lovardába jártam ahol az volt a lényeg hogy minél tovább húzzák az oktatásodat, ne fejlődj és csak a pénzt húzták le. Jártam magánszemélyhez pónikat ápoltam, mozgattam, játszottam velük. Na ott tényleg tanultam, mérgező növényekről, csikók ápolásáról.. Szóval mindenről, de ott megy nem tudtam lovagolni.

Tavaly elköltözünk Miskolcra, itt meg egyszerűen nem találok lovardát. Diósgyőrben lakom, az egyetlen hely ami elég közel lenne, az a Szilvásvölgyi lovarda de ott nem fogadnak ilyen tudással. Az avason van még a Dante, voltam ott párszor, elég kicsi, + az oktatás sem a legjobb. Esetleg tudna valaki jó lovardát ajánlani? Egy ismerősöm mondott valamit egy lovardáról a "rendőrség mögött" azóta meg nem beszéltünk. erről tudna valaki mondani valamit?

Légyszives ne írjátok le a görömbölyt, hejőmentit, baloghligetet stb..

Bocsánat ha nagyon nyavajgós lett, nem annak szántam.

A helyesírási hibákért elnézést.



2019. okt. 23. 00:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%
7 év után még mindig futószáron? Szerintem add fel ezt a hobbit...
2019. okt. 23. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
15%

Ez tényleg nagyon durva.


Lányom 5 évesen kezdte kb 2-3 alkalommal volt futószáron, aztán már maguk irányították a lovat.

Most 7 éves sokszor ki is lovaglonak, és ott is maguk irányítanak, habár mindig mellettük van a tanár, de a nagyobbak elöre is mehetnek az erdöben.


Szerintem ahhoz, hogy jól érezzed magadat nem kell nagy lovarda legyen. Lányom egy ici picibe jár, de nagyon jófej az poktatója. Keressd meg az elsö ami a közeledbe van ahova könnyedén eljársz, kérdezd meg és ennyi. Tényleg ne nagy dolgot akarj.

2019. okt. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%

Neked csak egy jó edző kéne. Ha rendben van az ülésed, akkor onnan nagyot lehet fejlődni. Sajnos a Miskolc környéki lovardákat nem ismerem, esetleg próbálkozz Facebook fórumokon, hagy hátha magánba vállal valaki. Nem mindegyik edző dolgozik lovardában, esetleg el kell menni 20-30km rel arrébb, ha ott van jó lehetőség.

Emiatt ne add fel, mert szar helyre jártál és nem tanították semmit.

Viszont az se jó hely, ahol a fullkezdőt 5 alkalom után leszedik futószárról, mert tuti nem alakul ki a biztos ülés, kivéve, ha nem valami őstehetség. A kamikaze oktatás is ugyanolyan káros, mint a leszarós.

2019. okt. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
64%

Van egy jó oktató/edző aki ki megy házhoz stb..

Jobban szeret olyat oktatni akinek van saját lova mivel ő jelenleg saját pónián oktat csak ezért figyelembe veszi a súly /magasság méreteket.. Tervbe van neki alkalmas nagy ló vétele is de azt nem tudja mikor lesz..( alig várom hogy én is lovagoljak a lányomal)

Mi kB 8 hónapja vagyunk nála.. A lányom 3 évig járt össze vissza a Miskolci lovardákba de sehova nem szeretett így járni mint ide.. Illetve ez alatt az idő alatt nem csak lovagolni tanult meg jobban hanem elméletben is kap képzést.. 3 évig a lányom csak ügetésben és lépésben között.. Itt hallottunk először patanyom figurákról stb.. Szóval én őt ajánlom...

Keress rá Facebookon.. Farkas Barbara egy tünemény lány.. :)

2019. okt. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Az utolsónak nagyon köszönöm, bár szerintem én már nagy vagyok egy pónihoz de megkeresem.

Annak aki azt írta hogy adjam fel: Nem fogom.

2019. okt. 24. 18:00
 6/12 A kérdező kommentje:

#4

A lányod nagyon szerencsés hogy te is szereted a lovakat! Az enyém nem nagyon szereti ha lóra ülök de nem adom fel!

2019. okt. 24. 18:07
 7/12 A kérdező kommentje:
#3 pont ez a másik nagy baj, hogy én nem tudom azt megtenni hogy 20-30km-et utazzak merta szüleim dolgoznak, busszal meg elég messze van.. Ha megtehetném tudnék járni
2019. okt. 24. 18:12
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Nem komolyan mondtam, de azért gondolj bele, hogy 7 év alatt egy teljes karriert be lehet futni. Aki ennyi év után is futószáron "lovagol" ott komoly problémák vannak... Vagy nem is lovagolni mentél valójában, csak kértél egy menetet lóháton vagy én nem tudom. Kizárt, hogy lovas oktatás keretében valakit ennyi ideig nem vennének le a futószárról.
2019. okt. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
64%
Pedig sajnos van ilyen. Amúgy a kérdező szabadon lovagol, csak vágtázni maradt futószáron, ha jobban elolvasod. Persze van, amikor a lovas a ludas. Van egy leányzó, aki 5 éve lovagol, de az az 5 év inkább 6-9 hónapnak felel meg, mivel télen sose járt, pedig a lehetőség még lett volna rá, és mivel nem a legjobb erőben van ezért tavasszal mindig vissza kell tenni futószárra, hogy visszaerősödjön, hogy jó legyen az ülése. Kell neki vagy 4-5 alkalom, heti 1x jár, már el is ment egy hónap. Most nyáron már egész ügyes volt, elkezdtünk futószáron vágtázni, de 2 hónapja megint nem láttuk és máshova se jár lovagolni. De ő 5 éve lovagol... Szóval nem kell lehúzni a kérdező. Igen vannak durva helyek és vannak lovasok akik megragadnak egy szinten,sokszor a szüleik miatt, mert nem tudják hordani.
2019. okt. 25. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Erre mondjuk nem gondoltam. Én abból indultam ki, hogy aki hobbiszinten lovagol, az legalább 2 hetente jár, számomra legalábbis a rendszerességtől hobbi egy hobbi.
2019. okt. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!