Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Minden lovat ugyanúgy kell...

Minden lovat ugyanúgy kell "elindítani" és megállítani?

Figyelt kérdés

20-on éves vagyok, gyerekként 2-szer voltam lovasikolában, azon kívül néhányszor lovagoltam volt hogy szabadon, volt hogy vezettek.


De nézzétek el, buta vagyok, ezt sosem tudtam és sosem mertem megkérdezni senkitől hogy minden lovat ugyanúgy kell elnidítani és megállítani? Mert ahol én lovagoltam, ott elindítani úgy kellett hogy pl balra húztad a kantárszárat és jobb sarkaddal "noszogattad" meg kicsit a lovat. Megállítani meg úgy hogy teljesen meghúztad a kantárt. De pl azt sem tudom hogy ha a comboddal erösen összeszorítod a ló mindkét oldalát, akkor gyorsul vagy lassul?

Vagy minden ló arra reagál amire megtanítják, vagy vannak átlagos mozdulatok amik minden lónál ugyanazok?


2019. okt. 23. 16:59
 1/10 Balogh Vajk válasza:
28%
Ne haragudj nem vagyok szakértő, de a hintalovat például úgy kell elindítani, hogy elkezdesz rajta hintázni, megállítani pedig úgy, hogy abbahagyod a hintázást.
2019. okt. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
18%
Van amelyikhez egy 9 jegyű kód van. De amihez nincs azt hőőő, hóóó szavakkal is lehet irányítani..
2019. okt. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
11%
Van amelyik ért pl. angolul.. vagy oroszul.. attól van hova van telepítve.
2019. okt. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Úristen miért nem lehez normálisan válaszolni? Miért kell idiótaságokat írni? Nem értek hozzájuk... pont ezért kérdezek.
2019. okt. 23. 17:59
 5/10 Balogh Vajk válasza:
30%

A kérdést "minden lóra" vonatkoztattad, illetve azt állítod hogy "nem értesz hozzá" aztán pedig azt mondod hogy "idiótaságokat" kapsz válaszként.

Kérdem én, ha nem értesz hozzá, hogyan tudod eldönteni ilyen határozottan, hogy az adott válasz "idiótaság"?

2019. okt. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Te teljesen hülyének nézel?
2019. okt. 23. 19:11
 7/10 anonim ***** válasza:
95%

A rendesen belovagolt lovak ugyan arra indulnak el és ugyan arra állnak meg.

Viszont én is jártan olyan helyen ahol azt tanították hogy egyik szárat mozgatod csizmával hozzá hajtod és akkor megáll. Hát nem állt meg nekem ezzel a módszerrel sose.


A helyes elindítás a zár a csizma, enged a kéz és tol a csípő.

A helyes megállítás meg ha meghúzod a derekad és a szár megtart vagy minimálisan meghúz.

2019. okt. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%
Ugyanaz a módszer. Rövidebbre veszed a kantárt, elkezded tolni csípővel, ha nem indul/gyorsul, akkor sarkallod, ha nem, pálca. (ez lehet állásból lépésbe, vagy lépésből ügetésbe is)
2019. okt. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Elindítás: Kéz enged, csízmával odazársz a ló oldalához(nem belerúgsz, csak odazársz) és csípővel löksz rajta. Egy normálisan belovagolt lónak erre el kell indulnia.

Megállítás: A legfontosabb hogy semmiképpen ne úgy akard megállítani a lovat hogy belerántasz egy jó nagyot a szájába. Beleülsz a nyeregbe, megfeszíted a derekadat nem mozogsz tovább a lóval, szár megtart, csízma segítséget megszünteted.


Remélem tudtam segíteni😊

2019. okt. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Előttem már jól leírták, de kiegészíteném.

Maga a lovaglás egy jelrendszer alkalmazása. Ez mondhatni stílusonként egyezményes rendszer, ezért tud egy lovas több lovat is lovagolni, mert ezen rendszer alapján lett kiképezve (belovagolva) a ló.

Viszont ha mondjuk van egy faluszéli bogó, ami arra lett tanítva, hogy csak a szárral cibáljuk összevissza az pl nem fogja tudni értelmezni a csizma segítségeket.

Szóval a ló arra reagál amire megtanítják, viszont ez egységesítve van, hogy bárki el tudjon boldogulni vele, ne csak az, aki betanította. Olyan mint az ABC, ha ismered a betűket, akkor magad is tudsz olvasni, írni, viszont ha eléd raknak egy cirill szöveget, aminek a betűit nem ismered, akkor egy zanza dolog az egész.

2019. okt. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!