Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Baj ha nem fellépőről ülünk...

Baj ha nem fellépőről ülünk fel a lóra, hanem kengyelből, és nincs ellen tartás?

Figyelt kérdés
Nagyon rég óta lovagolok, de körülbelül 12 éve volt amikor egyből kengyelből ültem fel a nyeregbe. Azóta állandóan fellépőről ültem, és most lovardát váltottunk, és nincs fellépőjük. Most 5. alkalom hogy valaki ellent tart az edzés elején amíg gyorsan felülök, de már nem lesz a következőnél velem senki, aki ellent támaszthat. Mondtam hogy nem gond, felülök egyedül, de mondta az istálló tulajdonos, hogy nem ajánlott egyből kengyelből felszállni. tudom hogy tapasztalatlan vagyok, és saját lovam van, de még az ilyen kis apróságokkal nem vagyok tisztában :(. a választ előre is köszönöm. :)
2019. okt. 24. 21:04
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Hááát, én soha az életben nem használtam fellépőt, igaz, nagyrészt terepre jártam, ahol út közben is többször kellett le-és felszállni (esésekről meg nem is beszélve). Amíg kicsi voltam, addig bakot tartottak, de később megtanultam a legmagasabb lóra is egyedül felszállni. Akkor hallottam először "ellentartásról", amikor sok év kihagyás után kipróbáltam egy új lovardát (körbe-körbe). Csodálkoztam is..
2019. okt. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%
Ha jol megvan húzva a heveder és nem mozog túlságosan a nyereg,és óvatos vagy,akkor simán fel tudsz szálni
2019. okt. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Felszállhatsz (ha szépen, normálisan csinálod) ellentartás és fellépő nélkül is. Viszont a ló hátának (meg a felszerelésednek is valamennyire) sokkal jobb a fellépő vagy legalább az ellentartás használata.

Legfeljebb szerezz be egy fellépőt, házilag is lehet gyártani akár (pl. sörös rekeszekből). Nem egy nagy összeg.

2019. okt. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Sose használtam fellépőt, mindig magam szálltam egyedül, ellentartás nélkül. Mindig jól meghúzom a hevedert. Van hogy jobb oldalról szállok, illetve 10-15 alkalom után megcserélem a 2 kengyel szíjat, hogy egyformán nyúljon.
2019. okt. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Itt nem arról van szó, hogy mennyire húzod meg a hevedert és mennyire fordul el a nyereg.

Hanem, hogy aszimmetrikus hatás éri a ló hátát, mindig a bal oldalát terheled felszállásnál, ami fellépő nélkül elég komoly nyomás.

Egyébként itt egy lassított videó a felszállásról jól meghúzott (!) hevedernél. Azért itt is eléggé forgolódik a nyereg csak te nem veszed észre. [link]

2019. okt. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 alice_L ***** válasza:

A nyereg kicsit elfordul, idovel a kengyelszij ha borbol van megnyulik.


Ha lehet a bal kezeddel ne a nyeregbe kapaszkodj fehuzva magad, hanem tamaszkodj tenyérrel a nyereg elé és ugorj egy kicsit, ne zuttyanj a nyeregbe hanem mikor a jobb labad is kengyelben van lépj ra erosebben, hogy helyreforduljon a nyereg és utana lassan ulj le (bar a lassu leulés akkor is igaz ha fellépot hasznalsz).


Es ha lehet, takolj valami fellépot, barmi faronk, lada, dijugratasnal a rudak ala tett muanyag izék, tényleg barmi megteszi.

2019. okt. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

" Ha lehet a bal kezeddel ne a nyeregbe kapaszkodj fehuzva magad, hanem tamaszkodj tenyérrel a nyereg elé "

Megelőztél, én is ezt akartam még javasolni. Kicsit nehezebbnek tűnik ugyan, de meg lehet szokni.

2019. okt. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A ló hátának káros, ha folyton fellépő nélkül szállsz fel.
2019. okt. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!